Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életem végéig marad velem ez...

Életem végéig marad velem ez a fóbia? Avagy leküzdhető?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon szégyenlős vagyok. Ha valakivel beszélgetek, főleg akit nem ismerek, de még az osztály előtt is mindig elvörösödöm. És nekem ettől van fóbiám, a tudattól hogy elvörösödöm... ez szerintem annyira ciki. Ha nem lenne ez nem is lennék annyira zavarban. Annyira gáz...
2010. máj. 2. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Már attól is elpirultam, ha a suli ajtajában álltak mások és néztek, ahogy megyek.

Ma már semmi ilyen gondom nincs.

Tinédzserek gyakran elpirulnak. Később már vastagabb a bőr az arcunkon, nyugi.:)))

Sose hittem volna, de ma már tudok sok ember előtt beszélni. Nem szeretem ma se, de nem keseríti meg az életem.

2010. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
4 éve még én is így voltam, aztán elkerültem gimibe és kb. 10. osztálytól teljesen megváltoztam. Mertem beszélgetni. Ehhez szerintem nagyban hozzásegített, hogy lett fiúm. Sokat dob az önbizalmadon. Néha-néha még ma is elpirulok, de sokkal ritkább mint azelőtt.
2010. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ez megvígasztal, én is hasonlóan vagyok vele, de még nem találtam megoldást.
2010. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Keress egy jó pszivhológust, aki ad tanácsot, ill vannak ilyen lelki segély szolgálatok, ingyenes tel. számmal, google a barátod.

Amúgy nagyon valószínű, hogy el fog múlni, ez nem betegség, ez a személyiség-fejlődésed része. A legjobb, ha tudatosan keresed az ilyen számodra arc piritó szituációk lehetőségét, és fejest ugrasz a mélyvízbe. Eleinte lehet, hogy kudarc lesz, de 2-3 alkalom után, mikor az előzőekből már nem csak a kudarcot látod, hanem azt, hogy MEGCSINÁLTAD, KÉPES VAGY RÁ, már elvörösödni se fogsz. E

Egy alapos berúgás jó társaságban is sokat old a gátlásokon. Ezzel nem azt mondom, hogy kezdj el mértéktelenül alkoholizálni, de egyszer-egyszer az életben nem árt, ha jól berúg az ember. És akkor vissza tudsz emlékezni arra a felszabadult állapotra, és alkohol nélkül is könnyebben le tudod utánozni. :)

Sok sikert!

2010. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez bizony szociális fóbia tessék utánanézni, nekem is hasonló van.
2010. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

eritrofóbiának hívják. nekem pár évig eltartott és most sem tökéletes a helyzet, de legalább már nem akarok meghalni.

van valami változás nálad?

2010. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
bocs, erytrofóbia
2010. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon van változás.. egyszer csak kinövöm.. vagy nem:D.. de próbálok megküzdeni vele
2010. aug. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!