Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi bajom lehet?...

Szerintetek mi bajom lehet? Milyen orvoshoz lenne érdemes elmennem?

Figyelt kérdés

Tegnap este a nagymamámnál kellett aludnom, mert műtét után hazaengedték a kórházból és még nem tudja teljesen ellátni magát. Én vagyok a legráérőbb a családban, így evidens, hogy én vagyok ott vele. Teljesen természetes dolog ez, nem is ellenkeztem, de este és ma reggel, na meg főleg délelőtt "elvonási tünetek" jelentkeztek rajtam. Tudniillik itthon én szinte mindig csak a szobámban kockulok, csak akkor járok ki, ha nagyon muszáj, vagy ha már szeretnék egy kicsit mozogni. Mondhatni, hogy amikor nem alszom, akkor a gépen lógok. Játszom, böngészek, programozok, grafikázok, instagrammozok, nagyjából mindent, amit az interneten lehet. Eddig is gondoltam már rá, hogy netfüggő vagyok, de soha nem jelentkeztek még ilyen tünetek, mint amilyenek ma. Ideges voltam, járt a kezem, lábam, állandóan arról beszéltem, hogy mikor mehetek haza, nem leltem a helyem, nem tudtam semmivel sem lekötni magam. Már megcsináltam mindent, amire megkértek, így csak akkor volt rám szükség, ha fel kellett segíteni nagymamámat az ágyból. Viccesen fog hangzani, de szinte már szenvedtem. Volt valamilyen szinten net szerencsére, de azon nem tudtam mind azokat a dolgokat elvégezni, amit itthon szoktam. És leginkább talán ez zavart, hogy bizonyos dolgokról nem tudok, hogy mással mi történt stb...

Csak feszültem és feszültem emiatt. Aztán most, hogy hazaértem kicsit sírtam is, mert bűntudatom van, hogy nekem egy ilyen helyzetben is a saját kicsinyes dolgaim a fontosak.

Kedden este megint ott kell aludnom, így amiatt folyamatosan hergelem magam belülről. De nem tudom miért. Tudom, hogy saját magamnak teszek ezzel rosszat, de nem tudok ellene mit tenni, ez így van bennem.

Egyébként nem teljesen új-keletű nálam ez a dolog, régebben, mikor még anno gyakorlatra kellett járnom ott is hasonló dolog volt velem, csak akkor még nem voltam ennyire netfüggő, mint most. Ott folyton amiatt feszültem, hogy ha külső terepen voltunk, akkor hogy jutok haza, mikor kerülök végre a gép elé stb... A tanárok is észrevették akkor rajtam, hogy fújtatok, ideges vagyok, kattogtatom a tollat, babrálom a kezemet, de akkor nem foglalkoztam vele.

Tavaly egy munkahelyet is ezért hagytam ott, mert egyszerűen csak azon járt a fejem közben, hogy mikor jön már el a 3-4 óra, hogy mehessek haza, ránézhessek a netes dolgaimra. Nem is tudtam 100%-ot nyújtani, és 1 hónap után ott is hagytam.

De most nem tudom megtenni azt, hogy azt mondom a nagymamámnak, hogy nem maradok ott, mert nagyon sokat köszönhetek neki és nem akarok hálátlannak tűnni, de ezzel, hogy magamat idegesítettem ma már őt is kezdtem kiidegelni.

Egyébként ha boltba megyek, és sokan vannak, nekem már akkor is rossz a közérzetem, meg néha az van bennem, ha elmegyek valami nagyobb boltba, hogy inkább maradtam volna otthon a szobámban.

Mit gondoltok, mi lehet a bajom? Milyen orvoshoz lehetne ezzel a problémával fordulni?


2016. dec. 18. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez már egyértelmű függőség,főleg,hogy a mindennapi életedet is befolyásolja. Először pszichiátriára kell menni és ott elmondják,hogy milyen lehetőségek vannak a kezelésre. Nem szükséges beutalót kérni rá.
2016. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress a neten egy pszichológus és írj neki, hogy tud-e segíteni.
2016. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Érdemes lenne pszichológushoz fordulnod. Ez így nem fog jól elsűlni...
2016. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek a pszichiátriára, akkor nem dugnak be az osztályra kezelésre? Mert azt nem szeretném. Nem azért, mert nem tudnék netezni, hanem azért, mert gondolnám, hogy oda való vagyok. Azt őszintén beismerem, belátom, hogy ez nem normális dolog, azzal is egyetértek, hogy netfüggő vagyok. Gondolom először elbeszélget velem, felméri az állapotomat, aztán felírja a frontint vagy előtte bedug a pszichiátriára 1 hétre megfigyelni meg beállítani a dilibogyókat. Ezt viszont nem szeretném, nem akarok utána gyógyszerfüggő lenni.
2016. dec. 18. 18:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a bajod, hogy keveset dolgozol a körülötted levő problémákon és túl jó dolgod van, hogy belemerülj az úri passziódba.
2016. dec. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogy dugnak kórzázba! A beleegyezésed nélkül amúgy sem tehetnék. De az ilyen dolgokat először ambulanter szokták kezelni.
2016. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És annak mi a menete?
2016. dec. 18. 19:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Minek?
2016. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"az ilyen dolgokat először ambulanter szokták kezelni."


Ennek mi a menete?

2016. dec. 18. 19:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Elmész,megmondod,hogy mi a problémád,megkérdeznek tőled dolgokat(nem érdemes szépíteni,mert csak akkor tudnak segíteni,ha őszinta vagy), és elmondják,hogy milyen lehetőségek vannak,miket javasolnak a kezelésre.
2016. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!