Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan buta vagyok, sokszor...

Olyan buta vagyok, sokszor élni sincs kedvem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden elmondani a dolgokat, bár nem tudom mennyire lesz érhető, mert most pont eg kiadós sirás után vagyok(nincs hosszú i a billentyűzetemen)..


21 éves vagyok, lány és jelenelg orvosi asszisztensnek tanulok, az orvosi egyetemen..Sajnos, elég későre jöttem rá nem nekem való és a képességeimnek se, nem tudom csinálni illetve próbálom de nem az igazi.Butának érzem magam, és ehhez még társul az is,hogy annyira stresszes vagyok, midnenre rá parázok és elrontom a dolgokat.Bármi van reszketek, és alig tudok beszélni(pl:vizsgán)...


Mindenki más olyan okos én meg hát nagyon szégyellem magam, hogy lehetek ilyen pedig világ életemben ez ellen próbálok tenni de hiába, ilyen vagyok alapból vagy nem tudom...Jól leplezem de sokszor elrontom a dolgokat és akkor földig süllyednék szégyenemben...


Ilyenkor persze semmi életkedv, önbizalmam 0 és utálom magam.Nem tudom eldönteni van értelme igy élni??,,senkit se tudok aki igy lenne vagy ha van is, hogy tudják elfogadni??



2016. dec. 21. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki más olyan okos"


Vagy ez csak a látszat. Nem lehet, hogy inkább alulértékeled magadat, másokat pedig túl? Aki orvosi egyetemen tanul, aligha lehet butább az átlagnál. (Sőt.)

2016. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Angolul tudsz?


Sok minden gyakorlás kérdése ezekből. Maga a félelem megszüntetése is.


Abból meríthetsz erőt, hogy tök nagy szükség van rád.

2016. dec. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TR75 ***** válasza:

Hát válts :-)

Nem késő váltani, keresd meg, mit szeretnél (pl. pályaválasztási pszichológiai tanácsadó segítségével).

Szerintem ez az "annyira stresszes vagyok, mindenre ráparázok és elrontom a dolgokat. Bármi van, reszketek, és alig tudok beszélni (pl:vizsgán)"-dolog simán következhet abból, hogy nem azt csinálod, amit szeretnél/amire elhívattál/ami a dolgod lenne.

Nem hiszem, hogy orvosi egyetemre buta ember járna...

Azt is gondolom, hogy buta ember felfogná azt, hogy buta. Azt viszont igen, hogy a felfogásoddal lehet probléma, kisebbrendűségi érzés valami miatt.

Szerintem.

2016. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TR75 ***** válasza:
100%
* Azt is gondolom, hogy buta ember felfogná azt, hogy buta.= Nem gondolom, hogy buta ember felfogná azt, hogy buta.
2016. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy Te buta. Jól fogalmazol, értelmesen írsz...Merd alkalmazni amit tanulsz. Működni fog. Sok sikert. Kellemes karácsonyt
2016. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én okos vagyok (most ezt nem részletezem), de irigylem azokat, akik buták, mert nem jó sok mindent tudni, egyszerűen sokkal jobb lenne, ha nem tudnám, nem venném észre, nem érteném, ...


legtöbbször - persze ahogy látszik, a te esetedben pont nem - a butább emberek boldogabbak, sőt, sikeresebbek lesznek az életben, anyagilag, rang szempontjából, mindenhogy...


nem keverem össze a dolgokat, de az érzelmi intelligenciának / szociális képességeknek van összefüggése a "szimpla" intelligenciával


lényeg a lényeg, hogy az én életem annyira pocsék, hiába van húúúú de magaaas IQ-m, hogy legjobb lenne most rögtön elindulnom az ablak felé és kiugrani rajta


ez rajtad nem segít, sajnos nem tudok semmi olyat mondani, ami életkedvet adhatna, mert nekem sincsenek olyan gondolataim, de ha az vigasztal, hát hidd el, hogy "butaként" is lehet valaki Valaki, sőt...!

2016. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha felvettek az orvosi egyetemre mar hogy lennel buta?!

Attol mèg mert vannak nàlad okosabbak esetleg , nem jelenti az ,hogy te buta vagy.

Inkabb csak onbizalomhianyos. A lexikalis tudas nem minden. Van aki kivulrol fujja a konyvekbol tanultakat,de mar alkalmazni az abban leirtakat nem lenne kepes.

Volt egy osztalytarsam , aki mindig mindenbol 5ost irt meg jol felelt az orakon, mert bevagta a tankonyvbol még az aprobetus reszt is, allandoan jelentkezett az orakon, de ha nem jelentkezett es ugy szolitottak fel egy még nem tanult tananyagbol, es jozan paraszti esszel kellett gondolkodni, akkor nem tudott egy értelmes mondatot kinyogni a szajan...

Kitartast es adj magadnak idot!

2016. dec. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy pszichológiai problémáról van szó, nem szellemiről.


[link]


Túl kritikusan méred magad a többiekhez képest, szubjektíven ítéled meg a valóságot, a sikereid felett szemet hunysz, a hibák maradandó emlékeket hagynak, pedig mindenkinek vannak rosszabb pillanatai. Azért nem szembesülsz másokéval, mert nem beszélnek róla.


Próbálj meg elvonatkoztatni a másokhoz méricskéléstől, haladj a saját tempódban. Azzal foglalkozz, hogy fejlődj, elsajátíts egy ismeretanyagot, stb. ne azzal, hogy mennyi idő alatt sikerül, meg másoknak akadálymentesebb-e. A stresszelés figyelemzavart szül, ilyeneken aggódva valóban gyengébben teljesíthetsz. Figyelj az alvásra, evésre, és összpontosíts a tananyagra. Vannak tanulási technikák, tanulás közben sűrűn kérdezd magad vissza, másnap ismételd át, azután 2 nappal szintén, azután 1 héttel szintén, garantálom hogy ott marad 30 évig a fejedben. Gyakorlással még jobb lesz. Memória, olvasási/értési sebesség, kommunikáció, minden fejleszthető, tehát ha valaki nem szellemi fogyatékos, az képes arra, hogy baromi okos legyen.


Viszont a pszichológiai része az elsősorban, ami gond nálad (stresszelsz, izgulsz, kisebbségi komplexus). Érdemes pszichológust felkeresned, mert bizony nem csak a dilinyósoknak kell (szerintem mindenkinek szüksége lenne ilyenre).

2017. febr. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, amit még megjegyeznék, hogy pozitív visszacsatolás van az önbizalom és a teljesítmény között, tehát mindkettőn (szellemen és pszichén) dolgozz felváltva, és egymást erősítik majd a folyamatok, ha nem adod fel, valószínűleg a legjobbak között leszel a csoportban, és úgy is fogod magad érezni.
2017. febr. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A buta ember nem fogja fel, hogy buta? És az okos ember felfogja, hogy buta? De hát ha egyszer nem is buta, hanem okos?
2022. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!