Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tinikoromban elég beteg...

Tinikoromban elég beteg voltam, terápiára jártam és gyógyszereket kaptam. Lehetséges, hogy a gyógyszerek miatt elfelejtettem dolgokat?

Figyelt kérdés
Depresszióval küszködtem, pszichológushoz és pszichiáterhez is jártam. Utóbbi gyógyszereket írt fel, nem emlékszem hogy pontosan mit. Azokból az időkből alig vannak emlékeim, csak kisebb-nagyobb foszlányok, pedig nem volt olyan nagyon régen, 6-7 éve. Jelentős események estek ki, sőt, embereket is elfelejtettem. Lehet a depresszió vagy a gyógyszerek miatt?

2016. dec. 23. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszerektől felejteni... ez elég durva lenne, remélem nem ez az... Nem vagy hajlamos amnéziára? Lehet, hogy csak részlegesen, vagy nem tudom, nem értek igazán ezekhez a betegségekhez. De ennek azért járj utána, vagy kérdezd meg valakitől aki tudja, hogy mi volt a gyógyszer. Akkor már csak keresni kell, és megnézni a mellékhatásokat!
2016. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor most értsük úgy, hogy mostanában, azaz utólag jutott eszedbe sok minden? Ha igen, akkor ez jó jel.
2016. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem jutott eszembe, csak előfordul, hogy valaki mesél abból az időből dolgokat, olyanokat, amik vannak olyan fontosak, hogy normális esetben emlékeznék, de semmi. Vagy olyan emberekről mesélnek, akikkel lógnak, és nem emlékszem. Néha rémlik valami, de csak ködösen.

Egyébként nincs baj a memóriámmal, sokkal régebbi dolgokra jól emlékszek, és az azóta történtekre is. Egyedül az az 1-2 év ami teljesen homályos.

A gyógyszer nevét nem tudom, anya sem emlékszik a nevére (mindig ő adagolta nekem).

2016. dec. 23. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor talán nem is baj, hogy a gyógyszerek nevét elfelejtetted. Felejts el az egészet, lényeg, hogy ne ess vissza abba a lelkiállapotba.
2016. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!