Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok, bipoláris...

Depressziósok, bipoláris zavarral küzdők! Titeket hogyan diagnosztizáltak? Mi lett azután?

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem először reaktív depresszióval, majd mikor elmúlt, elkezdtem mániás lenni. Elmentem egy bipolárisokkal foglalkozó ismerősömhöz, és anélkül hogy szóba hoztam volna 10 perc beszélgetés után megállapította. De a pszichiátriás papírjaimról is szó szerint elmondta a diagnózis anélkül hogy ránézett volna. Miután megtudtam hogy bipoláris vagyok, egyáltalán nem estem kétségbe, inkább megkönnyebbültem és nem szégyenlem. Gyógyszert szednem nem kell egyenlőre, mert szerencsére le tudom vezetni a mániát tevékenységekkel, munkával, stb. A legnehezebb azt volt megértenem hogy az érzéseim nem mindig valósak és nem szabad hinnem nekik, mindig meg kell vizsgálnom a realitásukat (bár mániás szakaszban elég nehéz).
2016. dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdőm, meg lehet szokni, de piszok nehéz olykor
2016. dec. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A reaktív depresszióra hogyan jöttél rá? Mármint hogy derült ki, hogy egyáltalán fennál akármilyen mentális betegség?
2016. dec. 26. 09:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg féle tesztet kellett kitölteni pszichológusnál, és rögtön át is kerültem utána a pszichiáterhez és onnan egyenes út vezetett a gyógyszerszedéshez (bipoláris).
2016. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Reaktív depressziót pszichológus állapította meg, de nem volt nehéz rájönnie, mivel egy szerelmi csalódás után olyan szinten megváltoztam hogy csak a vak nem látta hogy baj van velem. Volt amikor egész nap ki sem akartam kelni az ágyból, nem tudtam dolgozni, állandóan beteg voltam, nem érdekelt semmi és amikor már az sem töltött el örömmel, amikért mániákusan rajongtam és mindig fel tudott dobni(autók, rockzene, videojáték), akkor jöttem rá én is hogy valami durván beütött. 2-3 hónapig tartott, míg kijöttem belőle és újra örömmel töltöttek el ezek a dolgok, először a zene. Érdekes módon pont emós zenekarok voltak azok amik segítettek feldolgozni a depressziót.
2016. dec. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

- Előre le szögezem,tisztázás végett hogy nem vagyok sem "Szientológus"- sem "Pszichiáter"...

- De ismerőseim körében tapasztalt dolgokból írom véleményem...és sose volt semmi Mentális-Érzelmi problémám.

- Kb 20-évre vissza tekintve,akit elkezdtek Gyógyszeres kezeléssel a Depresszió különböző válfajait....gyógyítani....az nem hogy meg gyógyult volna ezektől a Tablettáktól....hanem egyszerűen-elhízott-gyógyszerfüggő-Mentálisan -Szétesett -Zoombivá vált.

- Amiből többet nincs kiút,mert a Tabletták-Pszicho-Aktív-Drogok...és egyre több és egyre erősebb kell az évek folyamán...ami kiválthat akár Öngyilkosságot is nagy számban...

- Nem tagadom hogy van ilyen,mély érzelmi Állapot-ami miatt valaki,Pszichiáterhez fordul-de semmi gyakorlati bizonyíték nincs rá,hogy a Tablettáktól bárki is meg gyógyult volna...

- Több esély van a gyógyulásra(ha egyáltalán betegségről van szó )...a Lelki-Terápia által...vagyis aki érzelmileg nagyon meg zuhan...több...sok Szeretet-Impulzusra van szüksége a Környezetétől-Családjától-Barátaitól....mint általában...addig míg talpra nem áll....

- Ne legyél kísérleti Nyúl a Pszichiáterek kezében....és ne gazdagítsd a nagy Gyógyszergyártó Cégeket !!!

- Több személyes ismerősöm van akt már majdnem tönkre tettek ezekkel a Tablettákkal....és le álltak vele...le szoktak róla mint a Drogról....és nem váltak Dühöngő Őrültekké...


- Nézd meg ezt a Filmet :


[link]

2016. dec. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!