Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségek beképzelése?

Mentális betegségek beképzelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, az egész problémám 3 hónappal ezelőtt kezdődött. Suliba rosszul lettem, szédültem, hányingerem lett (hozzá kell tennem egy gyenge emetofóbiában szenvedek), körülbelül néhány óra elteltével jobban lettem, de nem volt tökéletes. A rosszullét másnap újra előjött, mentem orvoshoz, aki elmondta, hogy hányás-hasmenéses vírus van a városba, diétázzak. Így is volt, de a probléma a gyomrommal továbbra sem rendeződött. Utána néhány napra rá eszembe jutott, hogy mi van, ha terhes vagyok. Igaz gyógyszert szedek, de a probléma bármikor történhet és az állandó rossz közérzetre is magyarázat lett volna. Megcsináltam három tesztet, természetesen negatív, ám a probléma nem múlt el. Ezek után folyamatos stresszben voltam, nem tudtam másra gondolni, csak hogy valami bajom van, voltam vérvételen, teljes kivizsgáláson, hasi ultrahangon, természetesen semmi. Így utólag visszagondolva nem kellett volna ennyire rástresszelni, talán semmi gondom nem lenne most. Utána viszont valószínűleg ebből a folyamatos idegeskedéstől gyomorproblémáim lettek, sok lett a savam, fájt a gyomrom. Két hete már tükröztek és körülbelül másfél hónapja gyógyszert is szedek, néha jobb, néha nem.

2 hete azonban megütötte a fülemet, hogy hányás-hasmenéses vírus van ismét, na több sem kellett, egyből elkezdtem megint a tüneteket produkálni, minden bajom volt, ha már ki kellett mozdulni itthonról, miután pedig hazaértem szorgos kézmosásokba kezdtem - ennek oka természetesen a hányásfóbiám volt, a calicit pedig mondanom sem kell, nem kaptam el.

Múlthét végén, a december 17-ei hétvégén azonban annyira ráparáztam a dolgokra, hogy megint gyomorfájásom lett, hányinger kerülgetett. Utána jobban lettem, de minden ok nélkül idegeskedtem, erős szívdobogásérzetem van, nyugodtan nem tudok aludni. Na de a változatosság kedvéért ismét nem volt nyugi, hétfőn este, egy héttel ezelőtt egy nagyon stresszes nap után elalvás előtt álltam, amikor ilyen hülye képek kezdtek el bevillanni. Persze tegnap rájöttem, hogy ez a hipnagóg hallucináció volt, de én egyből rákerestem és kidobta a kényszergondolatokat... na több sem kellett, egyből jöttek a hülye gondolatok, képek. Kedden azt hittem, hogy kb. megőrülök, aznap a skizofrénia is volt porondon, másnap a derealizáció, deperszonalizáció, de hétvégén már a depresszió tüneteit véltem felfedezni magamon. Komolyan kezdek ebbe beleőrülni, attól tartok van valami bajom, ezen kattogok egész nap, kikapcsolni sem tudok. Mi a teendő ilyenkor? Köszönöm előre is a válaszokat.


2016. dec. 26. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem pszichoszomatikusak a tüneteid, vagyis a túlzott parázás miatt vagy rosszul. Ha le tudod győzni a félelmet egy vállrántással, könnyebb lesz.

A másik meg, hogy érdemes egyszer hánynod egyet direktben. És meglátod, hogy igen, szar, de semmi nem történik, ha hánysz egyet. Max rossz lesz a szájízed egy ideig, és fogod érezni a hányásszagot, de ennyi.

Néha érdemes szembesülni.

2017. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsodat! A gyomorproblémák sajnos a túlzott idegesség miatt jöttek ki. A héten voltam pszichológusnál, mert szeretnék végre a régi önmagam lenni. Próbáljuk visszavezetni mi történt 3 hónappal ezelőtt, ami kiváltotta ezt. A héten viszont kicsit erősödött a megőrüléstől és az önkontroll elvesztésétől való félelem, de bízok a változásban, mert elkezdtem sportolni, attól jobb. És bízok abban is, hogy nem vagyok közveszélyes, csak a gondolataim szórakoznak velem. :)
2017. jan. 6. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!