Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabaduljak meg ezektől...

Hogyan szabaduljak meg ezektől a gondolatoktól, érzésektől, hogyan legyek végre pozitív?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs valami egészséges önértékelésem.


Az egészet onnan kezdeném, hogy nehezen megy a lányokkal, mindig is nehezen ment... Nem értek annyira a csajozáshoz, de azért próbálkozom sokszor. Sajnos 1 alkalmat kivéve csak elutasításokban volt részem. Volt már egyszer barátnőm, de azt a kapcsolatot meg szintén elszúrtam a folytonos negativitásommal. Folyton az járt a fejemben, hogy úgyis hamar dobni fog, mert nincs bennem semmi érdekes vagy szerethető.


Vannak barátaim. Beszéltem velük erről, van köztük olyan, aki régen szintén küzdött ilyen problémákkal, de fel tudott állni. Azt mondta, hogy értékeljek át mindent. Üljek le a tükör elé, nézzek szembe magammal, töprengjek el magamon. Vegyem számba az erősségeim, mert igenis vannak.


Persze neki könnyű... Neki pl. egy csomóan mondták, hogy szép (lány az illető), meg más jó dolgokat, és egy idő után kezdte elhinni. Engem meg soha nem dicsértek meg a lányok. Akármit teszek, mindig le vagyok sz***rva. A kutyának se kellek. Így elég lehetetlen pozitívabban látni magam, hogy nem kapok a környezetemtől visszajelzéseket. Nem látok semmi olyat magamban, ami vonzóvá tenne engem egy lány számára. Semmit, ami érdekessé tenne engem számukra. Egyszerűen nincsenek ilyen "erősségeim".


Az egyetlen jó tulajdonság, amit látok magamban, az eszem. Mert elég jó tanuló vagyok. Nem vagyok se bunkó, se alkoholista, bulizni kevesebbet járok mint az átlag. Kötelességtudó vagyok. De hát ezzel aztán marhára sokra megyek. Esetleg még a jó tulajdonságaim közé sorolható a kedvességem, az őszinteségem, segítőkészségem... Illetve odaadó és hűséges vagyok a szeretteimhez, és a barátaimhoz, mindent képes vagyok megtenni értük. De ezek egyszerűen semmit nem számítanak, és nem is egyedi tulajdonságok, rengeteg ember elmondhatja ugyanezt magáról. Meg hát nem is kapok soha semmilyen visszajelzést afelől, hogy bármit is számítanának ezek a dolgok másoknak.


Időnként sikerül összeszednem magam, rövid időre el tudom hitetni magammal, hogy minden rendben van, és akkor boldog tudok lenni, és sokkal jobban érzem magam a bőrömben, könnyebben is mennek a dolgok. De sajnos ezeket tényleg csak rövid időre sikerül, aztán újra rámtörnek ezek a gondolatok, és egyre rosszabbak, egyre hevesebbek ezek. Lassan már azt is kezdem érezni, hogy kedvem lenne ártani magamnak, marcangolni magamat. Egyre nehezebben tudok felülkerekedni ezeken, és egyre rövidebb időszakokra sikerül helyretennem magam. Ennek nagyon rossz vége lesz, ha így folytatódik. Szeretném pszichológus nélkül megoldani a dolgot, mert hiszem, hogy képes vagyok rá magam is, de egyszerűen egyre csak rosszabb lesz. Mit kellene tennem?


19/F



2016. dec. 26. 18:26
 1/1 grematiko ***** válasza:

Amit az állapotodról írsz nem egyedi.

Bár nem tudni mennyi idős vagy, fiatal felnőttkorban (sőt néha egész életen keresztül)gyakori ez a jelenség.

Ez összetett kérdés és nyilván ezen a felületen nem megoldható, azért is ajánlanám egy szakember segítségét.

Egy olyan "pszihómókus" (nem pszichiáter) aki nap mint nap foglalkozik hasonló esetekkel, talán tudna új szempontokkal szolgálni.

Egy beszélgetést lehet megérne, de az nem mindegy, ki az akivel leülsz...

A csajozás témájában pedig aki a korai éveiben "arat" amolyan roksztár fazon, általában végül nem jut túl magasra.

Nincs ideje tanulni a bulizás miatt.

Ha te tudsz a tanulmányaiddal foglalkozni, komolyabb karriert is csinálhatsz, az pedig sokkal vonzóbb lesz a lányoknak később.

Most még talán a külsőségek a fontosak, de később a biztonság lesz az elsőrendű, és ahogy látom, abban jó vagy már most is.(egyébként sem értem miért erőlködnél egy olyan játékban, ami ennyire nem okoz örömet!?)

Szóval eljön a te időd, csak ki kell várni, ez biztos!

A negatív gondolatokat, pedig legjobb humorral kezelni ami nem egyszerű, de hatásos.

2016. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!