Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tinik lehetnek személyiségzava...

Tinik lehetnek személyiségzavarosak?

Figyelt kérdés
Csak mert náluk az ilyen problémák még viszonylag normálisak nem?

2016. dec. 31. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek igen, nehéz gyerekkor eredményekent pl.

Miért?

2016. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kíváncsiság.

És mettől kezdenek a szokásos kamasz problémák ebbe átmenni?

2016. dec. 31. 00:38
 3/11 anonim ***** válasza:

A korai súlyos és hosszantartó bántalmazás szélsőséges körülményei között egyes gyerekek - talán

azok, akikben eleve erősebb a transzállapotokra való fogékonyság - elkezdenek egymástól

elkülönült személyiségtöredékeket létrehozni, amelyeknek saját nevük, pszichológiai funkcióik és

rejtett emlékeik vannak. A disszociáció így már nem egyszerű védekező alkalmazkodás, hanem a

személyiségszervezödés alapvető elvévé válik. A személyiségtöredékek vagy alterek létrehozása és

a súlyos gyerekkori trauma közötti kapcsolatot számos kutatás igazolta.

Az alterek lehetővé teszik

a gyerek számára, hogy önerőből birkózzon meg a bántalmazással, méghozzá úgy, hogy közben mind a bántalmazást, mind megküzdési stratégiáit kizárja mindennapi tudatából.


A szokásos kamasz problémák azért nem mennek át olyan könnyen, nem úgy van az.

Súlyos traumanak, vagy traumaknak kell történnie.

Természetesen nem csak gyerekbántalmazas esetén alakulhat ki, de a mechanizmus ugyanaz.

2016. dec. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm 16 éves és mondta hogy őt skizotip szenelyisegzavarral diagnosztizaltak. En is annyi vagyok es pszichologushoz jarok. (Depresszios szorongasos zavart allapitottak meg)

Szerintem tenyleg eleg nehez lehet ezt megkulonboztetni, mert apum pl azt mondja hogy semmi bajom, csak kamaszkor, de anyum ha jobban megismer latja h vannak problemak, en pl eorsen szorongok tarsasagban es remegek, felelni sem tudok az iskolaban, nagyon nehez. Mellete meg voltak ongyilkossagi kiserleteim. Valahol meg azt olvastam hogy egy szenelyisegzavarnal levo tunet nehany ) elojonet egeszseges embernel is, es akkor problema , ha befolyasolja az eletet a mindennapokban egy egy tunet. Pl nalam a szorongas ami megneheziti az eletem.

2016. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

És mániás depressziója lehet? Csak mert náluk normális a hangulat ingadozás.

2016. dec. 31. 10:17
 6/11 anonim ***** válasza:
hivatalosan személyiségzavar diagnózist nem adnak 18 éves kor alatt, de még 21 körül sem biztosan
2017. jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez hülyeség.
2017. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

miért lenne hülyeség?

pszichológiát tanulok... nem magamtól találtam ezt ki

2017. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja és főleg a borderline-nál nem adnak 18 éves kor alatt diagnózist
2017. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem 15 éves koromban diagnosztizáltak személyiségzavarral.
2017. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!