Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok? Más tinik is...

Normális vagyok? Más tinik is ilyenek vagy csak én?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok és az a baj, hogy sosem vagyok magammal elégedett. Mindig meg akarok felelni másoknak, sosem vagyok biztos magamban. Pl. órákon akkor sem merem feltenni a kezemet, ha tudom a helyes választ. Amikor feleltetnek, még rosszabb, mert bár szinte szóról szóra megtanultam a könyvben leírtakat, mégis az jár állandóan az eszemben, hogy mi van, ha az én könyvemben rosszul van nyomtatva és ha elmondanám a választ, kiröhögnének. Ezért mindig nagyon rosszak a feleleteim. Aztán nem tudok normális kapcsolatot teremteni az emberekkel. Csak msn-en vagy facebook chaten tudok valakivel jól elbeszélgetni, mert akkor úgyse látjuk egymást, viszont ha élőbe beszélgetnénk egymással, lehet, mondanék valamit, ami miatt hülyének nézne a másik. Épp ezért társaságban meg se szólalok. Utána tesi órákon pl. nem tudom normálisan elvégezni a gyakorlatokat se, mert azon jár az eszem, milyen hülyén nézhetek ki kívülről, amikor próbálom a gyakorlatot csinálni. Nagyon rossz ez így :/

Normális vagyok?

14l


2012. szept. 15. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
biztos nem csak te vagy ilyen:)
2012. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, de ez szerintem közel se normális :S
2012. szept. 15. 18:44
 3/12 anonim ***** válasza:
nyugi,még biztos sokat fogsz változni,nagyon fiatal vagy még és ilyen korban mindenkiben van valami,amire azt hiszi hogy "nem normális"..majd kinövöd:)
2012. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ég rosszabb, hidd el. De ez azért ijesztően hangzik :,, hogy mi van, ha az én könyvemben rosszul van nyomtatva és ha elmondanám a választ, kiröhögnének." ennek mekkora az esélye :D ? Reménykedjünk, hogy jobb lesz, neked is meg nekem is :)
2012. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Utolsó: Hát elég kicsi, de azért nem lehetetlen :D

2012. szept. 15. 19:34
 6/12 anonim ***** válasza:
Erre nevel a média...az interneten, a tévéreklámokból, mindenhonnan a tökéletességre való törekvés jön le. És mi szépen megesszük amit a média mond, és beképzeljük, hogy ez tényleg így van. És állandó megfelelési kényszerünk van...De egyébként én is pont ilyen vagyok, szóval tapasztalatból beszélek. Én 18 éves vagyok, és szintén jó tanuló. Én is kb. bemagolom fél füzetet, de sosem mertem felvállalni, hogy jelentkezzek, ez pedig időről időre egyre feszültebbé tett, és hát ugye ki akar idegroncs lenni ...Ha meg tévedsz is, emberből vagyunk, nem esznek meg, maximum mondják, hogy helytelen a válasz, de aztán úgyis lesz újabb lehetőség , amikor javíthatsz. Továbbá a tanár, ha jelentkezel jó szemmel nézi, és elkönyvel téged egy szorgalmas nebulónak. Na és a beszélgetések... Olyan nem létezik, hogy nincs megfelelő beszélgetési téma, csak olyan van, hogy nem megfelelő beszélgetési partner. Az emberekben is ugyanúgy kósza gondolatok járnak, mint benned, a beszélgetés erről szól, hogy ezeket a gondolatokat megosztjuk a másikkal. Ha az adott témát nem nézik jó szemmel, max áttérsz másikra. A barátság is azon alapszik, hogy készségesen meghallgatják, segítik, elfogadják egymást. Egyébként azt szokták mondani, hogy aki elfogadja magát, azt mások is elfogadnak. Tehát szerezd meg/vissza az önbecsülésedet és akkor meg fog szépülni a világ a szemedben.
2012. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ez most segített(:
2012. szept. 15. 21:21
 8/12 anonim ***** válasza:

A 6os jó dolgokat írt, figyelj a szavaidra.


Biztos,hogy okos és értelmes lány vagy. Nem tudom, miért alakult ez ki így nálad, remélem, hogy nem a szüleid erőltetik rád hogy nagyon mindig jól tanulj, és emiatt vannak gátlásaid, hogy tényleg nagyon jól tanulsz mégsem mersz jelentkezni, vagy egyáltalán, beszélgetni másokkal, mert félsz a kudarctól.

Ha a szüleid ilyenek, próbáld velük megértetni hogy te mindent megteszel, jól tanulsz de ha nem feszegetik sokat a témát akkor még motiváltabb leszel és több önbizalmad lesz.

Ha magadtól vagy ilyen és nem a szüleid miatt, az talán a könnyebb helyzet. Mert akkor csakis te változtathatsz magadon és senki más nem erőltet rád semmit vagy nem vár el tőled semmit. Ha néha veszed a bátorságot és jelentkezel, elmondod a véleményed, hidd el, nagyon fogja díjazni a tanár. Akkor elkönyvelnek majd okos és szorgalmas lánynak, és az önbizalmat ad majd (ezt írta a 6-os is:). Különben is, ennyi idősen annyi mindent mond az ember. Hülyeséget is, a barátok között. Ilyenkor mindent megengedett kb. :D Ha nyitott vagy és kedves és élvezed egy átlag tizennégy éves mindennapjait (zenehallgatás, moziba menés néha, lányokkal pletyka stb.) akkor te is lazább lesz és vidámabb, nem befelé forduló.

Szerintem élvezd ki jól ezeket az éveket. 3. vagy 4. évben már tényleg többet kell tanulni ha az ember egyetemre akar menni, igyekszik a lehető legjobban tanulni 4. évben, de neked erre még tök sok időd van.

Járj el néha, akár csak sétálni, sportolj valamit, bármit, vagy akár pl. jógázz, nagyon relaxál, kikapcsol, és elégedett leszel. És kerülj sok divatmagazint vagy tiniknek való oldalt a neten, annyira önbizalom romboló tud lenni. Már 14 évesektől is annyit "elvár" a hazug média, és ilyen korban különösen érzékeny ezekre egy lány.


Remélem segítettem, sok vidámságot neked! :)

2012. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amúgy a szüleim nem erőltetik annyira a tanulást...vagyis attól függ. Pl. tavaly, 7. év végén 2-es lettem föciből, de amúgy egy csomó más tantárgyból javítottam, de mégis csak azt vették észre, hogy föciből milyen szar lettem és emiatt cseszegettek. Főleg anyám...plusz amikor elmondtam nekik, hogy a város egyik legjobb sulijába akarok menni, anyám kiröhögött és azt mondta, 120, hogy oda nem vesznek fel, amilyen hülye vagyok. Nem tudom, emiatt lehet-e.

2012. szept. 16. 09:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor meg kell neki mondani, hogy csomó más tárgyból javítottál is, és igyekszel majd föciből is javítani, de ne csak azt nézze, mi a rossz. Szerencsére azért örülök, hogy nem buktál ki nagyon a kettes miatt, ismertem olyat, aki négyestől sírósgörcsöt kapott, mert hogy neki csak az 5ös jó otthon...kegyetlen, hogy lehet így egy gyereknek élni. :S

Tanulj jól,de ne vigyél semmit túlzásba, és bátorság, vegyél erőt a félelmeiden, győzd le magad!

Menni fog!!!!

2012. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!