Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálfélelem. Miért érzem...

Halálfélelem. Miért érzem szinte mindennap?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Szinte mindennap rámtör ez az érzés. mi lehet az oka?

Szociális fóbiám van, de nem hinném, hogy ennek köze lenne hozzá. Általában a semmiből jön, és olyankor mindig mindenféle tünetet összeképzelek, hogy szívrohamom lesz vagy bármi ami hírtelen belülről jön, nem tudom, nem hipohonder vagyok, mert nem előre képzelem be a betegségeket, csak mikor ez a halálfélelem rám jön. Vagy ez így az?


2010. máj. 3. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez valószínűleg pánikbetekség, legalábbis első olvasatra. Nem vagyok szakember, úgyhogy jobban jársz, ha pszichológushoz fordulsz.


Ne aggódj, bármi is az, kezelhető! A szorongásos zavarok nagy többségénél kitűnő eredményeket lehet elérni. Az viszont fontos, hogy ne amatőrök (=én) diagnosztizáljanak, hanem egy hozzáértő.

2010. máj. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nalam is jelentkeztek mar ezek a tunetek. Nem fogyasztasz marijuanat? Mert attol szokott ez elofordulni.
2010. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az utóbbit honnan veszed? Kíváncsivá tettél.
2010. máj. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
32%
Ahogy a tüneteidet leírtad, ez pánikrohamnak (is) tűnik. De ne aggódj, a halál jó.;-) Háromszor éltem át egy balesetben.
2010. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most ezt kinek irtad ?
2010. máj. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
rúgj be és takarodj ki bulizni a deák térre... sok depressziós pánikbeteg mindenallergiás hülye...
2010. máj. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
01:09, majd ha Nalad is jelentkezik valamilyen panikbetegseg-tunet, nem ezt fogod mondani, esetleg Te is itt kersz majd segitseget...Nem kivanom, de siman elofordulhat barkivel.
2010. máj. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld rá az időt, hogy beutalót kérj egy neurológiára, ott aztán majd tanácsot adnak, valószínű, hogy onnan majd pszichiátriára, pszichológushoz küldenek, de BÍZZ BENNÜK, HIDD EL, SEGÍTENEK!!!!!!!

Elképzelhető, hogy gyógyszeres kezelésre lesz szükséged, de ne idegenkedj tőle, a mai pszichotikumos gyógyszerek már nem azok a régi "lórúgás-cuccok", és te magad fogsz hálát adni magadnak, hogy szakember(ek)hez fordultál, mert utána úgy érzed majd magad, mint "új korodban" :) .. Teljesen egészséges, normális életet fogsz tudni élni, amit nem árnyékolnak be ezek a szörnyű, nyomasztó tünetek, érzések!!! Ezekkel nem lehet napi szinten sokáig kiegyensúlyozottan élni! Tényleg kérj egy beutalót a háziorvosodtól, ezek a problémák nem múlnak el "maguktól". Sajnos. :(

Üdv:

S. Ági

2010. máj. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Sztem pánikbeteg vagy..


Sokkterápia a megoldás, menjé ejtőernyőzni!!

2010. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség. Nekem is volt ilyenem, sőt még van is, de már egyre ritkábban érzem. Fordulj pszihológushoz.
2010. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!