Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen ijedtség, halálfélele...

Hirtelen ijedtség, halálfélelem. Ez betegség?

Figyelt kérdés

Pár napja tört rám szoláriumban az az érzés, hogy én be vagyok zárva, és ha nem jövök onnan ki azonnal, tuti meghalok. Szörnyű volt, és így nevetségesen hangzik, de akkor tényleg azt hittem itt a vége. Pánikszerűen menekültem ki onnan és még sokáig rosszul voltam (pedig előtte is sokszor jártam szoliba és semmi baj nem volt).


Tegnap pedig autóban történt. Úgy éreztem, hogy ha a sofőr nem áll meg azonnal és nem szállhatok ki, akkor kiugrom, de nekem nem szabad ott maradnom, mert meghalok.


Este pedig a párom játékból lefogta a kezemet és ugyanez az érzés előtört. Először nem is vette komolyan az ijedtségem, hiszen fél perccel előtte még nevetgéltünk, vidámkodtunk.


A legrosszabb, hogy megfogalmazni sem tudom, mitől ijedtem meg. Párom szerint ez betegség, normális ember nem viselkedik így. Szerintetek?


2011. ápr. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok/voltam, mert már megtanultam kezelni.

Ha pl.: rosszra gondoltam, legyen ez bármilyen betegség, akkor jött egy ilyen "roham" féleség, hogy ha nem gondolok gyorsan másra, akkor ez meg fog történni.

De ezt úgy kezeltem, hogy mondogattam magamban, ez egy hülyeség úgy se lehet ettől ilyen, hogy csak rágondolom és szépen megnyugodtam.

Ez amúgy nagyon megkeserítette az életemet, nagyon rossz dolog ez.

Még annyit, hogy erről sokat olvastam ez, ha jól tudom valamilyen kényszerbetegség. Én nem mentem soha orvoshoz, meg nem mondtam el szinte senkinek, mert szégyeltem.

2011. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de olyankor hiába gondolok másra vagy próbálom észérvekkel alátámasztani azt, hogy nem történhet semmi baj, nem segít. Ez egy érzés, és nem köthető konkrétan ahhoz a képhez, hogy felborulonk a kocsival, vagy elütünk valakit, csak egyszerűen rűmtör, mindenféle logika, vagy rossz gondolat nélkül.
2011. ápr. 7. 17:23
 3/7 A kérdező kommentje:
* egyszerűen rámtör
2011. ápr. 7. 17:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, pánikbetegség egyik formája, esetleg klausztrofóbia is lehet, szerintem használna, ha rendet tennél magadban akár szakember segítségével, nem szégyen, hidd el.
2011. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez betegség, és nem kell szégyellni. Kezelhető, ha orvoshoz fordulsz vele. Egyfajta pánikbetegség a tiéd, a bezártságtól való félelem: klausztrofóbia. Ha nem veszel róla tudomást és szégyenből rejtegeted, teljesen eluralhatja és tönkreteheti az életeted, olyan mértékben, hogy normális dolgokat sem mersz elvégezni (pl felmenni a padlásra, felszállni villamosra, beszállni egy liftbe) a bénító félelem miatt.


Ne hagyd, hogy eluralkodjon rajtad. Kérj szaksegítséget!

2011. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még csak ez a 3 eset volt, de félek, hogy lesz folytatás. Nemcsak lelkileg, fizikailag is rossz volt, és ijesztő. Remegtem, leizzadtam és nagyon gyorsan vert a szívem. És csak a menekülés volt az agyamban, nem is érdekelt ki mit gondol rólam, vagy én mit teszek, csak meneküljek.
2011. ápr. 7. 17:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a tünetek. Irreális félelem és a testi tünetek: izzadás, reszketés, szívdobogás. Kérj segítséget, fordulj orvoshoz! Minél előbb teszed meg, annál könnyebben gyógyulsz ki.
2011. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!