Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék már jobban?

Hogyan lehetnék már jobban?

Figyelt kérdés

Az egész tortúra 3 hónappal ezelőtt kezdődött. A nagyapám váratlanul, minden előjel nélkül meghalt. Iszonyatos volt, nehezen leltem vigaszra. Ezután elkezdett fájni a fogam, elmentem a fogászatra, ott kihúzták, majd aznap este megsajdult a másik oldalon is a fogam. Teljesen bepánikoltam. Napokig alig bírtam aludni a félelemtől. Eltelt egy hét, megint elmentem a fogászatra, hogy nézze meg, sokat kellett fúrni rajta, majd közölte az orvos, hogy bizony ez a fog nem fog sokáig tartani. Ettől eléggé szétcsúsztam. Ekkor már gyakoriak voltak a sírógörcsök, amik soha nem enyhítették a szorongásomat. Elmentem pszichológushoz, aki homeopátiás szereket írt fel. Egy idő után úgy éreztem, hogy jobb lett. Aztán újra fogászatra mentem, hogy akkor most már rakjuk rendbe őket, de nem lett jobb, mert egy bölcsességfog folyton sajgott. Elmentem magán orvoshoz, aki először még tisztított rajta, majd két nappal később sajnos kihúzta, mert begyulladt. Most itt tartok és az a fog, amire 3 hónapja azt mondták, hogy nem tart sokáig, az megint szemétkedik velem. Teljesen ki vagyok borulva, úgy érzem sosem lesz már jobb, hogy teljesen elvesztem önmagam. Hozzáteszem van egy gyönyörű 5 éves kisfiam és egy szerető férjem, akik próbálnak nekem segíteni, de egyszerűen már semmi sem nyugtat meg. Teljesen kétségbe vagyok esve, nagyon nehezen tudok már uralkodni magamon. Úgy érzem, ha már nem fognak fájni akkor rendben leszek, de félek, hogy ezzel csak áltatom magam :(


Volt valaki már így? Nem tudom mit csináljak!


25/N


2017. jan. 8. 11:29
 1/2 ankap1975 ***** válasza:
A homeopátia áltudomány. Menj el egy komoly pszichológushoz, aki megvizsgálja mitől szorongsz annyira. Valószínűleg katasztrofizálod a helyzetedet. Rendbe fognak jönni a fogaid, nem fognak örökké fájni. Egy kis fájdalom pedig nem a világ vége, mindenkinek szoktak fájni a fogai, ettől ne parázz. Mindenesetre figyeld meg a gondolataid, esetleg írd le őket, és vizsgáld meg mennyire racionálisak, vagy katasztrofizálók. Illetve fogadd el a helyzeted, hogy fájnak a fogaid egy ideig, attól még tudsz működni rendesen.
2017. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Igen, van amikor felrémlik, hogy nem olyan rossz ez a helyzet, csak saját magam csavarom bele teljesen. Aztán megint rosszabbul leszek. Próbálom átfordítani magamban a dolgokat, csak iszonyatosan nehéz.
2017. jan. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!