Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék ezzel kezdeni?...

Mit tudnék ezzel kezdeni? Részleten lent

Figyelt kérdés

Túl érzékeny vagyok. Ha valaki valami olyat mond, akár poénból, akkor én azt magamra veszem és napokat kattogok, gondolkodok rajta, hogy miért stb. Vannak még gondok szerintem.. írom is..Ha elmegyek vásárolni vagy valami, akkor mindig úgy érzem, hogy engem néz mindenki, aki ott van, kinéznek. Ha haverokkal elmegyek , akkor is valami jó a kedvem, valamikor pedig csöndes vagyok. Ha elmegyek egy társaságba, akkor is csöndes vagyok, nem tudok mit mondani , úgy érzem, mintha kinéznének onnan. Facebook-ra, instagramra ( tudom, hülyeség, de akkor is :D ) nem merek felrakni egy képet se, mert félek hogy leszólja mindenki, kiröhögnek, mit gondolnak rólam , ilyesmik. Egyszerűen úgy érzem, ellenem van a világ.


Amikor meglátok egy lányt, megnézem és ha rámnéz, akkor egyből elvörösödök, lever a víz jóformán. Ha a családdal itthon beszélgetünk kapcsolatokról, akkor is kerülöm a kérdést, mert nem tudom miért, de olyan , mintha csesztetnének vele, pedig úgy látom hogy ez a kapcsolat téma másnál természetes, de én máshogy érzem. Amikor buliba kéne menni haverokkal, akkor mondjuk a hét elején megbeszéljük hogy megyünk bulizni mondjuk szombaton, de amkor eljön az a nap, a Szombat, akkor elmegy tőle a kedvem. Mikor hazaérek iskolából, akkor is elhatározom hogy mondjuk tanulok ha hazaérek, de mindig elmegy attól is a kedvem, lefekszek, elalszom felkelek majd aztán el is ment a nap, így szinte csak suliba voltam aztán ennyi. Unalmasnak érzem az életem. Mások amikor kapcsolatot keresnek, esetleg interneten ( fb) akkor azt bejelölik, majd ráírnak. Én nem merek ráírni , sőt még bejelölni se imseretlen lányokat, mert félek hogy lenéz, hülyének néz, ilyesmik. Esetleg ha meg ráírok, akkor meg attól tartok, hogy kibeszél a barátnőivel, beégek.


Ezekkel mit tudok kezdeni? Segítségre lenne szükségem, de ezt szüleimmel nem igen akarom megtárgyalni. Mit tehetnék? ( tudom hogy össze vissza írtam, de épp azt írtam ami eszembe jutott )


2017. jan. 8. 18:28
 1/2 A kérdező kommentje:

kihagytam : Lányoknál mint ami másnál természetes, félek kezdeményezni, élőbe sem merek oda menni, se interneten ráírni .


Egyszerűen olyan, mintha nem lenne önbizalmam


Pedig mindenki szerint jóképű vagyok, sportolok, foci, kondizok, motorozok.


19F

2017. jan. 8. 18:30
 2/2 anonim válasza:

Szia,

par gondolat. Egyreszt voltal mar pszichoterapian? Segithet ilyen problemakon, nezz korul a neten, hova lehet elmenni tanacsadasra. Az elet amugy nem konnyu, mindenkinek megvan a kis batyuja, foleg az ehezo afrikai kisgyerekeknek. Gondolom es remelem Te nem tartozol kozejuk. :-)

Annak a szemelynek is megvannak a maga problemai, akirol nem is sejtened, mert minden tokeletesnek latszik rajta. Egyebkent meg eleg fiatal vagy, ne aggodj, fogsz fejlodni, lesz lehetoseged csajozni, haverkodni, stb. :-)

A csajozas egyebkent meg csak ugy megy, ha odamesz. Ha nem jon ossze, tanulhatsz belole, tehat nem tudsz vesziteni, max. az onerzeted serul, de azt add fel ilyenkor, mindennek van ara. A barataid kapcsan meg probalj meg rajonni, hogy mi a motivaciojuk egy adott helyzetben, es probalj meg azonosulni veluk, ez a kepesseg kesobb jol fog jonni. Ha igy sem megy, lehet, hogy nem a megfelelo szemelyekkel baratkozol. Ha ugy erzed semmibe vesznek, es/vagy Te veszed oket semmibe, kapcsolodj inkabb uj emberekhez, lehet veluk jobban megtalalod a kozos hullamhosszt.

Ami meg jol johet neked az egy konyv. Keress es olvass el egy onismereti konyvet annak a kezeleserol, amit Te a problemadnak velsz.

Ja igen, a szulokkel pedig nehez lesz mindig, de ha mar elmentek ebbol az eletbol, nem fogsz tudni beszelni velul tobbet, ugyhogy addig tedd meg, amig lehetoseged van ra. Biztos szeretnek teged.

A tanulas kapcsan meg gondolj arra, hogy amennyivel tobbet most befektetsz, annyival egyszerubb lesz kesobb. Minel kesobb szanod ra magad valamire, annal nehezebb lesz. Ha pedig csak bulizos haverjaid vannak, akkor erdemes lehet boviteni a kort, az igaz barat nem csak bulizasra jo, de persze az igaz baratsaghoz neked is sok aldozatot kell hoznod. Viszont megeri, mert az eletben egyedul nem megy. :-)

Na abbahagyom a predikalast, sok sikert a jovodhoz es jo egeszseget! ;-)

F31

2017. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!