Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni egy szerencs...

Mit lehet kezdeni egy szerencsejáték függővel? Van rá esély, hogy valaha visszafizeti a pénzt, amit kölcsön adtam neki?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést ne emeljék ki a facebookra, nem szeretném, ha rám ismernének, köszönöm.

Friss kapcsolatban vagyok valakivel, sajnos elkövettem azt a hibát, hogy pénzt adtam neki, nem is keveset. Bevallotta, hogy eljátszotta a pénzemet, legalábbis egy részét, de szerintem mindet. Bevallotta, hogy hazudott nekem, ezt mondjuk kis pozitívumnak tartom. Nem lépett le, miután pénzt adtam neki, megtehette volna. Igaz azóta még akart kérni, de megmondtam neki, hogy soha többé nem adok, mert elgépezi. Eléggé mélyen benne van a szenvedélybetegségben úgy érzem, körmei tövig lerágva, le van fogyva nagyon, alvászavara van. Gyakran beszél a pénzről, kaszinóról, időnként elég feszült állapotba kerül a pénz miatt. Most nem dolgozik, de legutóbb egy állásinterjút beszélt meg telefonon, jelen voltam én is, remélem el is ment az időpontra. Régebbi fényképein amikor dolgozott, kb fél évvel ezelőtt, nem volt lefogyva. Azt mondta elkezd újra dolgozni és ha dolgozik, akkor nem gépezik, akkor normális életet él. Szeretnék neki hinni, egy esélyt még kap tőlem, kivárom ha elkezd dolgozni és megkapja a fizetését, elkezd e törleszteni nekem. Ha nem akkor szakítok, vagy felajánlom, ha velem akar maradni menjen terápiára. Mást nem tehetek. Rendőrségre nem mehetek a pénzem miatt, mert nem írtunk szerződést.

Van valakinek tapasztalata hasonló helyzetben, meg tud javulni egy ilyen ember, legalább időszakos javulás elérhető, hogy legalább a pénzemet megkapjam?

Nekem is voltak/vannak mentális gondjaim, így megértem, hogy ez egy betegség, segíteni szeretnék neki, ezért nem hagytam el rögtön.



2016. dec. 22. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van. Egy friss kapcsolat miatt egy függő sem hagy fel a szevedélyével. Főleg hogy azóta megpróbált megint kérni. Terápiára kényszerítened értelmetlen dolog. Na meg az éremnek 2 oldala van. Te adtál önszántadból pénzt egy játékfüggőnek. Szerintem igyál rá egy pohár hideg vizet és könyveld el tanulópénznek mert az életben nem fogod látni. Persze változni mindenki tud de csak akkor ha saját magáért teszi. A függőség erősebb a szerelemnél.
2016. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mit csináljak akkor? Hagyjam ott most? Legalább megóvom magam további csalódástól, vagy várjam ki mire fizetést kap? Vagy felesleges
2016. dec. 22. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha szereted nehéz lesz megbontani vele a kapcsolatot, az hogy őszinte volt pedig erős empátiát ébresztheted benned. Egyrészről érthető hogy kapcsolatot akarsz vele bontani, másrészről pedig az is érthető hogy segíteni is akarsz. Én döntés elé állítanám, meg mondanám neki két lehetősége van, vagy felhagy a játékfüggőséggel és visszafizeti amivel tartozik és akkor veled maradhat, vagy játszik tovább és akkor téged elveszít. Viszont ezt határozottan közöld vele, különben semmit se ér. Ha úgy dönt hogy nem játszik többet, akkor viszont segíts neki.
2016. dec. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mire jutottál vele kérdező?
2017. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát arra jutottam, hogy jól átvágott, nem adtam neki további pénzt, és erre szakított velem. Mindig csak pénzt akar, még írogatott utána is csomószor, akkor megmondtam neki, hogy ne zaklasson, mert feljelentem.

A pénz miatt sajnos nem tudom feljelenteni, mert nem írtunk róla papírt, közölte, hogy nem adja vissza, magamtól adtam.

2017. jan. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!