Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez mitől lehet?...

Szerintetek ez mitől lehet? (13/L)

Figyelt kérdés

Mostanában egyre furább gondolataim vannak.Pl: a barátaim kibedszélnek a hátam mögött, nincsenek is igazi barátaim, az életnek nincs értelme, mindig ugyan az van, fölkelek,iskolába, majd haza megyek és lefekszem.

Nem tudok aludni normálisan, ezért van hogy csak 6½ órát alszom, nem is eszem rendesen, ez mondjuk attól is lehet, hogy kövérnek látom magam és ezért be is szóltak már. Azt látom, hogy az osztálytársaim, csak jópofiznak egymással és kibeszélik a másikat és ez nagyon elszomorít, emiatt sokat sírok. Ezenkívül állandóan letört vagyok és ez nem olyan, mintha fáradt lennék (nem tudnék aludni), de mégis egyfolytában kimerült vagyok. A körmömet már régóta rágom, szorongok, és vannak ilyen kényszeres dolgaim, pl:az ajtó folyton csukva legyen (képes vagyok akár percenként mászkálni az osztályban, mert senki nem csukja be az ajtót), kivéve ha alszom akkor csakis nyitva, másképp nem birok aludni.

Azt szeretném kérdezni, miért lehet ez?

(Ha végig olvasod ezt a kisregényt, hős vagy,és bocs az esetleges helyesírási hibákért)



2017. jan. 9. 17:41
 1/10 anonim válasza:
100%
Előfordulhat, hogy egy letargikus állapotról van szó, depresszió kezdete lehet.
2017. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Hidd el mindehol így van.
2017. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 depresszió ilyen korán is kialakulhat? És ha ez tényleg az, mit tehetnék ellene?
2017. jan. 9. 17:57
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnos sok embernek csalodas, ha rajon, hogy milyen kepmutatok, irigyek a tobbiek.


Probalj meg egy igaz baratot szerezni (pl. aki neked kibeszel mast, az teged is, tehat ezeket eleve kiejtheted a keresesi korbol), talalj iskolan kivuli elfoglaltsagot pl. sport, muveszet, esetleg kisallat.


Legyel sokat levegon, napon.


Legyel bizalmatlan, ugy kevesebb a csalodas.

2017. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 vannak barátaim, csak nem merem nekik elmondani az érzéseimet és inkább elfolytom magamban, hobbim az van, és nem bízom senkiben, csak ez is fáj, hogy ma már nem lehet bízni senkiben
2017. jan. 9. 18:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez igaz, nem lehet bizni senkiben.


De probald meg mindenben meglatni a jot: milyen fiatalon rajottel erre!!! Okos vagy.


Ez sokat fog konnyiteni az eleteden. Sokkal jobban meg fogod becsulni a jo embereket, a csaladodat.


Sajnos vannak dolgok, amiken nem lehet valtoztatni. Ezt el kell fogadni. :(

2017. jan. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha a depresszió örökölhető, akkor lehet, hogy az, mert a nagypapám szinte egész életében depressziós volt
2017. jan. 9. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak csalódás ért téged ( gondolom ezért írod hogy nem lehet bízni senkiben) ismerős érzés nem depresszió de átmehet abba főleg ha arra gondolsz.
2017. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves sorstárs. Ezek a depresszió jelei, viszont neked még van lehetőséged. Én is tizenhárom voltam mikor ezek kezdődtek és világéletemben hallgatag voltam így nem beszéltem róla senkinek. A családom okozott mégtöbb fájdalmat szóval egyedül voltam. Most 17 vagyok és nem akar elmúlni. Nem akarom, hogy te is beleragadj egy csapdába amiben körbe körbe jársz és a végén nem jutsz ki. Szóval amint lehet beszélgess a családoddal. Mondd el, hogy mostanában nem vagy jól. A barátaidat hívd el filmezni. BESZÉLJ. Ne ess abba a hibába amibe én
2017. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Azt látom, hogy az osztálytársaim, csak jópofiznak egymással és kibeszélik a másikat és ez nagyon elszomorít, emiatt sokat sírok."


Ezen ne problémázz. A felnőttek is ilyenek, nemcsak a Te korosztályod.


"Nem tudok aludni normálisan, ezért van hogy csak 6½ órát alszom"


A Te szervezeted nem is igényel több alvást. Most még. 30 éves korodban többet fogsz aludni, hidd el...


"kövérnek látom magam"


Hibás tesképzavar, ami önértékelési problémákból adódik. Ez a Te korodban még azért nem "baj" mert most még elejét lehet venni a későbbi bajoknak, ha beszélsz valakivel - pszichológussal - erről. Felnőtt korban ez a probléma már lényegesebben súlyosabb...és nem is biztos, hogy megoldható akkor.


"A körmömet már régóta rágom, szorongok, és vannak ilyen kényszeres dolgaim, pl:az ajtó folyton csukva legyen (képes vagyok akár percenként mászkálni az osztályban, mert senki nem csukja be az ajtót)"


A körmeid rágása a szorongásod egyfajta levezetése. Az ajtó - probléma, pedig a tudatalattidban meglévő rossz élmény eredménye, aminek köze lehet valamilyen bezártság érzéshez. A bezárt ajtó biztonságot jelent a számodra, a kérdés az, hogy mitől is kell biztonságba érezned magad.


Ezekben pszichológus tud segíteni Neked. De helyrehozhatatlan probléma nincs veled, csak kérj segítséget.

2017. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!