Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek ezzel pszichológushoz?

Elmenjek ezzel pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Szóval.

Elég rosszul érzem magam, gyakran rám jön a sírhatnék, és a társaim között sem érzem a toppon magamat.

Gyakran semmi életkedvem nincs, a matematika tanárom mindig csesztet.(alias, állandóan azt mondja, hogy milyen hülye vagyok. Pl.: Xy dolgot nem tudok)

Ritkán, de gondolok a vagdosásra is. (odáig még soha nem mentem el, hogy meg is tegyem. A jövőben nem is szándékozok.)

Azt hozzá kell tenni, hogy kicsit érettebb vagyok az én korosztályomnál.

Mivel elég fiatal vagyok, (mindössze 6. osztályos)

ha elmondanám szüleimnek, szerintem a "kamaszkorra" fognák.

Mégis jó lenne egy szakembet véleményét hallani erről.



2017. jan. 10. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Mégis jobb lenne a szüleidnél kezdeni. Ennyi idősen úgysem kezelnek szülői beleegyezés nélkül.
2017. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arra fogják fogni, mert ez tipikusan kamasz probléma. Plusz sok embert ez a hideg, szürke, téli idő is lehúz.

Ezzel felesleges pszichológushoz elmenni. Keress valami hobbit, ha süt a nap, menj ki, sétálj egy kicsit, hívd át a barátaidat és egyből jobb kedved lesz.

2017. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen kedves matektanár, szerintem neki kéne pszichológushoz menni
2017. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.


1. válaszoló: Persze azt kihagytam, hogy a szüleimnek beszélnék erről.

2. válaszoló: Ez a "probléma" már nyáron elkezdődött.

3. válaszoló: Az..

2017. jan. 10. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:

A szülők ebbe sokszor nem hajlandóak bele látni, nekem is ez volt. Mivel ők mindent megadtak nekem kizártnak tartották, hogy depressziós legyek, csak hiszti stb (pedig én ekkor már jóval idősebb voltam mint most te). A stressz elég hamar kijött rajtam fizikailag is, állandóan szédültem, ájulás határán voltam, volt hogy felkelni nem bírtam, aludni stb... Ekkor kezdett úgy beérni hogy talán mégis kéne egy pszichológus, de akkor is rajtam lett levezetve az ő feszültségük hogy "tessék van egy idegbeteg gyerekem"... Aztán úgy magamtól helyrerázódtam, de 1-2 éven belül visszatért a depresszió, akkor már erős öngyilkos hajlamokkal.


A te korodban is épp úgy előjöhet a depresszió, mint idősebbeknél, ez nem a "kamaszkor velejárója". Esetleg keress olyan cikkeket, ahol értelmesen le van írva, hogy mi is ez és miért nem a te hibád (sokaknál egyébként genetikai is lehet, ilyen emberrel is beszéltem már), talán úgy jobban felfogják ha a te szavaid nem hatnak majd.

2017. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 10. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!