Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, kezdem elveszíteni a józan eszemet?

Figyelt kérdés

Elég furcsa dolgokat tapasztalok mostanában, pl. a múltkor toltam a kis kocsit a Tescoban, és a szemem sarkából láttam, hogy denevérek röpködnek össze-vissza, de mikor odanéztem, nem volt ott semmi. Vagy, amikor kitisztítottam a fülem, egy picit mélyebbre toltam a pálcikát, mint kellett volna, mikor kihúztam, egy fél pillanatra láttam, hogy a pálcika tiszta vér, és a fülemből is spriccel ki a vér, aztán pislogtam kettőt, és megállapítottam, hogy rendben vagyok. A múltkor álltam a metrómegállóban, a legszélén, már lehetett hallani, ahogy jön a metró, és én elképzeltem, hogy beugrok alá. Láttam a saját testemet, ahogy zuhan be a metró alá, megcsapja az áram, rázkódik, átmegy rajta a metró, véres minden; még a megrettenést is láttam a vezető arcán. Megállapítottam, hogy sosem lennék képes ilyet tenni egy másik emberrel, mert egy életre beleégne.

Aztán éjjel kimentem a panel tetejére cigizni (ki szoktam járni oda, ha gondolkodni akarok, csillagokat nézni, ilyesmi), kiültem a tető szélére, néztem a várost, és hirtelen átvillant az agyamon, hogy csak egyet kellene löknöm magamon, és meghalnék. Nagyon megijedtem, elszédültem, fel se mertem állni, gyakorlatilag pókjárásban jöttem el a tető szélétől. Utána ezzel álmodtam, csak álmomban a Rám-szakadékban kirándultam egy barátnőmmel, és az orra előtt vetettem magam a mélybe.

De elég gyakran történik az elmúlt két hétben, hogy "látom magam", ahogy öngyilkosságot követek el. Vacsorát főzök otthon, zöldségeket aprítok a nagykéssel, és a következő pillanatban "látom", ahogy magamba döföm a kést, majd kihúzom, és véres... De legtöbbször magas helyeken, vagy forgalmas utak, metrók közelében érzem azt, hogy ki szeretnék ugrani.

Azt, amikor 1-2 másodpercre olyat látok, ami nincs is ott (a legtöbbször vért), azt tudom, hogy az okozza, hogy az elmúlt három hétben alig aludtam. Máskor is volt már ilyen, majd ha vége ennek az időszaknak, kipihenem magam, és elmúlik. Engem főleg a "halálvágy" riaszt meg (igazából nem vágyom a halálra, mikor elképzelem, hogy megteszem, akkor mindig nagyon megijedek), és nem tudom, mit kellene tennem, mert nagyon szeretek élni, nem akarok meghalni, és mégis félek attól, hogy megteszem. Igyekszem úgy jönni-menni munkába, egyetemre, hogy valakivel találkozok, akkor vele beszélgetek, és tudom, hogy biztosan nem teszem meg. De egyedül élek, és nem költöztethetek magam mellé senkit, hogy figyeljen oda 0-24-ben, nehogy kinyírjam magam véletlenül, mert egyébként nem akarom...

Szóval nagyon félek, hogy el fogom veszíteni az ítélőképességem, és az irányítást magam fölött, és nem tudom, mit kellene tennem. Ötleteket, tanácsokat szeretnék kérni, és bocsi, hogy hosszú lett.

22/L


2017. jan. 12. 14:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy tényleg mennyire hosszú lett, gyakorlatilag az utolsó bekezdés a lényeg, a többi csak körítés.
2017. jan. 12. 14:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is, próbálj eleget aludni, akármilyen nehéz időszak is van. Érzékeny vagy arra, hogy mennyit alszol, az látszik. Ha kialudva nincsenek ilyen gondolataid és látomásaid, akkor meg is van a megoldás. Ha rendszeres és jóminőségű alvás után is ilyen gondalataid vannak, kérj orvosi segítséget.
2017. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Ezt most sajnos még legalább másfél hétig így kell csinálnom, különben vagy a munkámat fogom elbukni, vagy a vizsgáimat, ráadásul a cégnél épp arconpörgés van, még azok is fáradtak, akik nem tanulnak mellette. De más választásom nincs, az egyetemet nem fogom feladni, valamiből meg meg is kell élni.

Csak félek attól, mit fogok csinálni még a maradék időben, vége lehetne már :/

2017. jan. 12. 15:15
 4/4 anonim ***** válasza:
menj el rovoshoz ennél többet nem tehetsz :(
2017. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!