Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ember kitud csak úgy...

Az ember kitud csak úgy "égni" lelkileg?

Figyelt kérdés
Nem sírni, vagy panaszkodni akarok, de valami nem okés velem. Viszonylag jómódú családban nőttem fel, vannak barátaim, párkapcsolatom lassan 4 éve (nem élünk együtt), egyetem végén vagyok, szóval elvileg mindennek rendben kéne lennie, de az utóbbi időben elkezdtem szétcsúszni. Egyszerűen nem is tudom hogy tudnám kifejezni magam. Valami hatalmas ürességet érzek magamban, sokat feszengek, és pörög az agyam múltbéli dolgokon, amiken nem kéne. (volt 1-2 esemény az életemben aminek a sebét most is hordozom, nagyon sok év után). Sokszor marcangolom magam, meg jönnek a hülye "mi lett volna ha" gondolatok. Először csak azt vettem észre, hogy folyton a pohár után nyúlok, és elkezdtem egyre több alkoholt inni, hogy eltudjak aludni, mert már az se ment csak úgy. Később már volt, hogy már ez sem segített, csak szenvedtem kb az ágyamban, különböző nyugtatókat szereztem ismerős által (rivo, frontin stb) és kezdtem el az alkohollal párosítani. Jött a dohányzás hozzá, aztán amikor már ez sem volt elég elkezdtem fűvel kombinálni, és azt vettem észre, hogy teljesen szétcsúsztam lelkileg mára. Van hogy egy normális estém az alkohol, nyugtató, fű kombó, és akkor azt mondom hogy jól alszok. Ha "Tiszta" vagyok rángatózik a lábam, nem tudok aludni, fent vagyok néha egész éjszaka, 1-2 órákat alszok csak max, a szemeim sötétek, annyira elkezdtek beesni. (ezt már páran észrevették) Ettől függetlenül ezekről a dolgokról konkrétan senki sem tud kb rajtam kívül (1-2 ember max, ők se teljesen mindent). Próbálom a családom és a párom elől is titkolni amennyire lehet, mert mindenki azt hiszi hogy rohadt boldog vagyok, és így beállítanék hogy amúgy nem, hát.... Magam akarom leküzdeni a démonjaimat. Pszichiáterhez kéne mennem? Kicsit úgy érzem kezdek begolyózni. Teljesen kiégtem lelkileg. Kb. legszívesebben fognék egy hátizsákot, és világgá mennék úgy, hogy senkinek nem szólok. Volt\van valakinek hasonló érzése? 23\f

2017. jan. 13. 04:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Persze el kellene menni egy pszichiáterhez, ha érne is valamit..:/


Pont ez a baj, hogy nem akarsz egyes dolgokra gondolni, pedig muszáj.


Mivel a családi hátteredről nem írtál sokat, csak, hogy egyik szülőd nevelt fel, lehet épp itt a gond. Persze ez nem tartozik ország-világra, de úgy érzem még te sem akarsz tudni róla.


Azt írtad van párkapcsolatod. Ő tudja, hogy milyen módon élsz?

Hülyeség, hogy nem lehet erről leszokni, mert igenis is le lehet, csak akarni kell. De hogyha a múlt problémáival nem akarsz szembenézni, akkor az életmód váltás sem fog sikerülni.


Szerintem először gondolkodj el mélyen a múlton, minél jobban fáj annál hatásosabb. Keresd a miérteket, olvass fórumokat, ahova olyan emberek írtak akik hasonlókat tapasztaltak. Szembe kell nézni a fájdalommal, át kell értékelni a dolgokat. Abba gondolj bele, hogy ennek rohadtul semmi értelme nincsen. Olyan dolgok miatt bánkódsz amiken nem tudsz változtatni, attól meg, hogy magadba folytod attól még ugyanúgy az életed része marad, nem tudsz előle menekülni, tanulj meg vele élni, dolgozd fel. Mindenki emberből van, és hibázunk is jó sokat. Aki megbántott téged ugyanúgy hibázott, ahogyan te is, ezzel a sok önpusztító eszközzel saját magad ellenségévé válsz.. Ki tudja, lehet, hogy gyereked sem lehet majd ilyen hülyeségek miatt. Még csak 23 éves vagy, ne vedd már el magadtól egy jó élet esélyét... De komolyan. Én is ennyi idős vagyok, és én is átmentem hasonlókon, sőt én még meg is vágtam magam... Jó mondjuk én nem voltam rászokva semmire, de nem álltam tőle messze.

Kell egy társ, barát vagy barátnő, akivel megosztod a gondolataidat, és szórakoztok együtt. Próbálj ki új dolgokat.

2017. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!