Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek Miért a Borderline...

Chuckyhawk kérdése:

Szerintetek Miért a Borderline a mai 25-35 ig lévő korosztály leggyakoribb Mentális betegsége?

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Mert minden borderline-nak nevezhető.
2017. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez a leggyakoribb betegség?
2017. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem az. Csak a borderline tünetei annyira látványosak, hogy ők azok, akik egyáltalán szakemberhez kerülnek. Szerintem a nárcisztikus személyiségzavar nagyságrendekkel gyakoribb, csak a nárcisztikusok szinte soha nem fordulnak szakemberhez, így "láthatatlanok" maradnak. Meg sok más személyiségzavaros is, mert az ő állapotuk nem olyan mértékű, hogy emiatt szakemberhez forduljanak (csak akkor kérnek segítséget, ha már "társuló" tüneteket is érzékelnek magukon, pl. depressziót, pánikbetegséget, de sokan még akkor sem).

Szóval szerintem nem a leggyakoribb, hanem inkább úgy fogalmaznék, hogy a személyiségzavarok közül a legmarkánsabb, leglátványosabb... na meg sokakat diagnosztizálnak borderline-nak, akik nem is azok.

2017. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a leggyakoribb, a depresszió, mániás depresszió, alkohol vagy drogfüggőség, pánikbetegségek, fóbiák, szorongásos zavarok és a kényszerbetegségek nagyságrendekkel gyakoribbak.

(#1,#3)Szívesen ajánlom mindenki figyelmébe Marsha M. Linehan kognitív terápiás könyvét.

2017. febr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!