Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszertől vannak ilyen...

Gyógyszertől vannak ilyen furcsa álmaim és érzéseim?

Figyelt kérdés
Antidepresszánst (strertalin teva) és ataraxot szedek és olyan furcsa életszerű álmaim vannak mindig hogy fuh... Mióta szedem olyan mintha teljesen más ember lennék nagyon fura... 16/f
2017. jan. 14. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
nemtudom
2017. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kényszerbetegségre szedem,olyanok ezek az álmok vagy hallucinációk mint amikor nyugtatóra ittam (xanax,frontin,rivotrill stb..) ezeket már rég abbahagytam de mindig felkelek és ha vissza alszok újabb álom jön amire nem emlékszem
2017. jan. 14. 23:29
 3/5 Tamani ***** válasza:

CAVE!

Atarax-ra és amúgyis bármiféle központi idegrendszerre ható szerre NE FOGYASSZ ALKOHOLT! Anterográd amnéziát okoz, ami azt jelenti, hogy a ráivástól kezdve nem emlékszel majd az azután következő dolgokra. Az ember lelassul, éhes és közönyös lesz (Úgyértem, sokkal jobban mint azelőtt.) Tapasztalatból beszélk. Mint egy rossz alkesz, aki én pici pónim jelmezben megy Metalica koncertre.

Viccet félretéve, vigyázz magadra!

Ha inni akarsz, igyál! Ha gyógyszerezni akarsz, gyógyszerezz! De ne keverd a kettőt, mert Zacher Gábor kezedbe adja a saját hátsód!


Ami az erős álmokat / Hallucinációkat illeti, fontos, hogy kiderítsd: Van-e valami külső inger, ami kiváltja ezeket? (Pl. óraketyegés mellett alszol, és arra Flash-elsz valamit, vagy villódzik-e valami lámpa a szobádban stb..) Amennyiben semmi ilyesmi nincs, csak egyszerre előtörnek a semmiből, mindig tudatosítani tudod-e magadban, hogy ez csak Álom / Hallucináció volt-e?

Ha már tisztáztad ezeket a kérdéseket magadban, ezeket az infókat oszd meg a pszichiáterrel, aki felírta neked a gyógyszereket! Beszéljétek meg, ő ismer jobban! :)

2017. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jeverezi ***** válasza:
nem hinném hogy a gyógyszertől. Talán elfojtod az érzéseidet és álmaidban visszaköszönnek. Amúgy 16 évesen minek szedsz antidepresszánst és nyugtatót??!
2017. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azért szedem mert kényszerbeteg vagyok...
2017. jan. 16. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!