Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhatároztam, hogy elmegyek...

Elhatároztam, hogy elmegyek pszichoterapeutához, de előtte érdekelne más emberek tapasztalata is. Aki volt már, válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Egyszerre több mentális problémával is küzdök, amiket évek óta nem tudok sehogy sem leküzdeni. Elhatároztam, hogy segítséget fogok kérni, mert ez így tovább nem mehet. Voltam pszichológusnál, csak kicsit segített, de ott jóformán csak nekem kellett beszélnem és ő sose mondott semmit. El szeretnék menni pszichoterapeutához, összegyüjtöttem egy kis pénzt rá, mert olvastam hogy ő terápiákat alkalmazva "gyógyítja" az embereket. Az ismerőseim, barátaim köréből viszont még senki nem járt pszichoterapeutánál, ezért írtam ki ezt a kérdést, hátha van itt olyan aki már volt és megosztja velem a tapasztalatait.

Elsősorban olyan dolgokra lennék kíváncsi, hogy milyen problémával ment, segített-e neki. Milyen volt, mennyibe került, hány ülés kellett ahhoz, hogy rendbejöjjön.

Ez az utolsó reményem sajnos, már rengeteg minden mást kipróbáltam, de alig javulok.



2017. jan. 15. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokféle terapeuta képzés van, nem mindegy, hogy melyiket választod. A leghatékonyabb a mélylélektani módszereket (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi) alkalmazó integratív terapeuta.
2017. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

Tapasztalatból írom: ne akard tudni, hogy meddig fog tartani és hogy fog zajlani. Ha én az elején tudtam volna, mi vár rám, valószínűleg bele se vágok, viszont utólag (hogy már túl vagyok rajta), nem bántam meg.

Nem lehet az elején megmondani, hogy meddig fog tartani (bizonyos terápia-típusoknál meghatároznak előre ülésszámot, de ezek fókuszterápiák, összetett problémák kezelésére nem alkalmasak).

A mélylélektani orientációjú terápiák lényege az, hogy menet közben tárulnak fel a problémák gyökerei, előre semmit nem lehet még tudni. Ez pedig idő... ki kell alakulnia egy olyan páciens-terapeuta kapcsolatnak, amiben biztonságban érzed magad és utána szépen, fokozatosan alakul minden.

A legjobb, ha rábízod magad a terapeutára és hagyod magad sodródni. Nekem segített, nagyon összetett problémákat sikerült (szinte maradéktalanul) feltárni és megoldani, ami változtatott az életminőségemen.

2017. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha még aktuállis a kérdés... Én ott csúsztam el,hogy nem tudtam megcsinálni a házi feladatot...nem volt hozzá meg az akaraterőm kitartásom. Ez a második terápiámon volt...

Először pszihológushoz jártam én is 17 évesen....Pálya orientációs és szerelmi párkapcsolati nehézségek önbizalom hiány szorongás, disgráfia. Ott egy idős néni olcsón dolgozott, de olcsó húsnak híg a leve, ha anyám nem unja meg még ma is oda járnék hetente egyszer. (31 vagyok). Tehát terápia hossza tőled akaraterődtől függ, elfogadod e a tanácsokat együtt működsz e...és a terapeutától is függ....legrosszabb esetben mennyire akar lehúzni.És miért tud lehúzni mert tud manipulálni jó irányba akkor rosszba miért ne tudna? Aki valamit be tud állítani (gépet) az elállitani tudja. Jobb példa ha látja az autószerelő, hogy le tud venni pénzzel, akkor nagyobb baja van az autónak, ha látja a kicsit se csináltatod meg....

2017. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!