Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Egyszerűen...

Mit csináljak? Egyszerűen képtelen vagyok tanulni rettegek tőle. Többi lent

Figyelt kérdés
Egy igen szerencsés gyereknek mondanám magam mert nagyon kevés tanulással meg tudom érteni az anyagot. Egész álltalánosban kitűnő voltam kilencedikben is évfolyamelső de idén tizedikbe már nem bírom az iskolát. Nem igazán romlott az eredményem még mindig a legjobb vagyok az osztályban de egyszerűen képtelen vagyok otthon tanulni. Mindig elhatározom magam hogy óráról-órára tanulok de nem megy nincs kedvem. Leülök tanulni ott van előttem az anyag és csak nézem és stresszelek hogy mi lesz holnap mert ez most nem fogom megtanulni. Vasárnaponként teljesen kikészülök teljesen depressziós vagyok ilyenkor mert miután felkelek csak arra tudok gondolni hogy holnap megint iskola és ez miatt megint nem megyek a tanulás mert megint stresszelek. Imádok bulizni, hülyéskedni játszani a haverokkal, együtt lenni a családdal kirándulni társasozni együtt...ezek mindig eszembe jutnak vasárnap és aztán elgondolkozok hogy ezek közül semmit sem csináltam mert ültem a tananyag felett de csak ültem mert szinte bele se olvastam és így még a dolgozatom is rossz lesz. Mit ajánlotok mit csináljak hogy nem legyen ilyen bajom és tudjak tanulni ne rettegjek tőle és másra is maradjon időm?

2017. jan. 15. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

En is pontosan ugyanígy vagyok!


A sulival kapcsolatos érzelmeimet nekem is a rettegés es a felelem teszi ki. En sem tudom, hogy milyen okból, hisz en vagyok a legjobb tanuló az osztályban, sok barátom van, sikeres vagyok minden teren, a tanárok is szeretnek.


Sztem hamarosan elmegyek pszichológushoz, mert ne, javul ez a dolog nekem sem.


Javaslom neked is. 😉

2017. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen suliba jársz te, hogy ilyen nehéz a tizedik?

Amúgy ha ennyire rosszul vagy emiatt akkor ne legyél annyira maximalista. Amelyik tantárgyat nem szereted abból nem kell az ötös. Én most vagyok végzős, mondjuk én közgáz suliba járok, elég nehéz, de engem most csak az érettségi tantárgyak izgatnak, szerintem te is csak azokra hajts rá. Meg tarts szünetet tanulás közben, én ma azt csináltam hogy tanultam, aztán olvastam egy fél órát az aktuális könyvemből, aztán megint tanultam. Meg ne stresszelj rá arra hogy mi lesz másnap. Figyelj ha kapsz egy hármast az nem a világvége :) most tudom hogy fél év van, nálunk is a héten öt dolgozat lesz, de mondjuk nálunk mindig ennyi van, és furcsa de meglehet szokni, csak egy idő után elfogadja az ember, hogy inkább lesz négyes ez a dogája de legalább nem hagyja el a fejét a tanulások közepette

2017. jan. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetemen ez az egész még rosszabb. A stressz a tetőfokát hágja minden pillanatban.
2017. jan. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a baj az, hogy nagyon rá stesszelsz. Ha ilyen jó tanuló vagy, nem a világ vége, ha néha szerzel 1-1 rossz jegyet.

Szerintem próbáld meg azt, hogy suliban az órákon odafigyelsz. Annyira, hogy megjegyezd az anyagot, így otthon csak át kell olvasni, esetleg felmondani.

Ha ez nem megy, akkor valahogy próbáld meg rákényszeríteni magad arra, hogy tanulj. Gondolj arra, hogy ha végeztél, utána csinálhatsz mást is és jót fogsz aludni.

De egyébként tényleg nem baj az, ha néha elengeded magad és lesz*rod.

Egyébként, ha nagyon stresszes alkat vagy, akkor ezen próbálj meg változtatni, mert ez később csak rosszabb lesz. Jön az egyetem, munka stb. Sokkal nagyobb gondjaid lesznek ennél. Vagy kérj segítséget, vagy valahogy old meg egyedül, mert így rossz lesz.

2017. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!