Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magán pszichiáterhez aki...

Magán pszichiáterhez aki jár/járt, mik a tapasztalatok? Többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy pszichiáterhez, de régebben már voltam (nem saját akaratomból mentem ezért be voltam zárva a pszichiátriára) kevert szorongást és depressziót diagnoztizáltak. Ez kb. 8 éve volt! Azóta rájöttem, hogy beteg vagyok, de nem tudom mit csinálna velem most egy magán pszichiáter? Ő is kórházba küldene? Bele mennék mostmár a kezelésbe is, de nem tudom mi vár ott rám. Annyit elfelejtettem, hogy volt előtte egy öngyilkossági kisérletem és ez lehetett az oka hogy bezártak. Valakinek tapasztalat magán pszichiáterről mostanában 25 F

2017. jan. 19. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Igen, nyilván az öngyilkossági kísérlet miatt kerültél kórházba.

Ha ilyesmi nem áll fenn, akkor ambulánsan kezelnek, ha egyáltalán kezelnek és nem csak gyógyszert írnak fel.

Az én véleményem, hogy sokkal jobban jársz egy pszichológussal. Ha ő szükségesnek látja, úgyis pszichiáterhez irányít gyógyszerfelírásra, de attól még rendes terápiát is folytat veled. Szerintem a terápiában a pszichológusok jobbak, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. (Pszichiátereknek nem kell pszichológusi alapképzést végezniük ahhoz, hogy terápiát folytathassanak, csak egy továbbképzésen kell részt venniük. Ők inkább orvosok... nem annyira a lélekkel foglalkoznak... nyilván lehetnek kivételek, de nekem pszichiáterrel még nem volt jó tapasztalatom - terápiában sem -, csak pszichológussal.)

2017. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem küldene kórházba, ha nem csinálsz ön- és közveszélyes dolgokat. Egyszerűen havonta vagy 2 hetente el kellenne menned beszélgetni hozzá. Az előttem szólóval nem értek igazán egyet, én egy nagyon lelkiismeretes magán pszichiáterhez járok. Rengeteget beszélgetünk, bármi problémám van megpróbál segíteni, amikor nem jött utánam senki, volt hogy kétszer annyi időt voltam nála mint egyébként és egy forinttal nem kért többet, azt mondta volt ideje, szívesen beszélgetett velem. És igen, ír gyógyszereket de mindig lehet beleszólásom, megkérdezi hogy szeretném-e ha kicsit emelnénk pl a dózison vagy maradjon. Új gyógyszernél is volt, hogy mondtam neki, hogy nem érzem annyira zavarónak azt a problémát hogy még egy gyógyszert szedjek, egyből mondta, hogy jó akkor nem írja fel, csak szóljak ha bármi baj lenne. Gyógyszeremeléskor mindig pár nap múlva keresnem kell és elmondanom hogy érzem magam, nem az van, hogy majd egy hónap múlva amikor visszamegyek meglátja hogy élek-e még vagy sem. Ezek csak a saját tapasztalataim, nyilván ki lehet fogni nemtörődöm, hanyag pszichiátert is, de szerintem pszichológusból is sok ilyen van, ez inkább személyfüggő.
2017. jan. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ez kb az elején mennyibekerül? Úgyértem a látogatás, gyógyszerfelírás stb.mennyi kb. Egy hónapban? Nem spórolni szeretnék csak tisztán látni(amennyire lehet)
2017. jan. 20. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:

# 2: jártam pszichiáterhez is, pszichológushoz is, az alapján írtam, amit írtam. A gyógyszer csak tüneti kezelés, addig hat, amíg szedi valaki. Az igazán hatékony megoldást a pszichoterápia jelenti/jelentené: a kéthetenkénti/havi rendszerességű beszélgetés pedig nem pszichoterápia, csak konzultáció. Minimum heti egy alkalom az, ami már hatékony. (Vannak kéthetenkénti terápiák is, de ezek hatékonysága erősen megkérdőjelezhető.)

Azt szeretném jelezni, hogy amikor pszichiáterhez jártam és gyógyszert szedtem, akkor ÁTMENETILEG hatott. De ez a fontos, hogy átmenetileg. Pár évvel később visszatértek a problémáim sokkal súlyosabb formában, mint eredetileg.

Aki tartós, életreszóló megoldást keres, annak én mindenképpen azt javaslom, hogy csináljon végig egy rendes hosszúterápiát...

2017. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak: Nem kérdőjelezem meg, hogy a hosszútávú hatékonysága a pszichoterápiának magasabb. Viszont nem tudom téged mivel kezeltek, de én pl a bipoláris zavaromnál amikor elkap a mánia, nem sokat érnék azzal, ha valaki leültetne beszélgetni. Vannak mentális betegségek amiket nem lehet gyógyszer nélkül kezelni, egy skizofrénnek sem mondhatod, hogy menjél szépen terápiára aztán majd nem fogsz hallucálni. De az igaz, hogy egy enyhébb fajta depressziót vagy szorongást érdemes először pszichologusnál kezeltetni, ő majd úgy is eldönti lesz-e szükség pszichiáterre vagy sem.

A kérdezőnek pedig: pszichiáternél szokott lenni egy első, hosszabb állapotfelmérés, ahol felvázolják a kezelési lehetőségeket, ez általában egy 10-es körül szokott lenni. A kontroll/konzultáció már olcsóbb :) Pszichológus árakat én nem tudok mondani, de szerintem hasonló lehet.

2017. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszereket pedig támogatja a tb, ezért a legtöbb kijön párszáz forintból egy hónapban.
2017. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!