Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes így pszichiáterhez...

Érdemes így pszichiáterhez mennem, vagy mondjam le? Mit csinál? Többi lent.

Figyelt kérdés

Korábban írtam ki kérdést, rengeteg problémám van, amelyekre nincs megoldás.

Elhagyott a párom, mindent kettőnkre építettem 12 éven át. Jövőre akartunk összeházasodni és gyereket vállalni. Kb 2 hónapja itthagyott a rengeteg hitellel egy rossz állapotú házban, alig van fűtés, és itt van velem az agyvérzéses apukám is, mellette én is beteg vagyok.

Tehát anyagi, egészségügyi, lelki gondok tömkelege.

Az első hetekben mást se csináltam, csak bőgtem és könyörögtem neki, annyira hiányzott. Ő hajthatatlan volt, hazudott, hogy csak időre van szüksége, majd kiderült, hogy van valakije.

Xanax-szal próbáltam átvészelni az éjszakákat és a nappalokat, de nem igazán ment. Gyógyszerrel sem aludtam jól, éjszakánként felriadtam és reszkettem, akkor már hiába vettem be újabb szem gyógyszert, nem segített.

De 1-2-3 hét szedés (kaotikus volt a szedés, azért írom így, hol vettem be, hol nem) után azt vettem észre, hogy hatása különösebben nincs, viszont ha nem veszem be, akkor nagyon durva dolgok törnek rám.

Szóval úgy voltam vele, hogy ha most nem tudom abbahagyni, akkor sosem fogom tudni.

Jött a karácsony, én pedig még december elején elmentem a háziorvosomhoz, hogy adjon vmi komolyabbat, mert egész nap csak bőgök.

Tudom, hogy a gyógyszer nem oldja meg a gondokat, de egy kicsit jobb hangulatot akartam megélni.

Ő pedig nem adott semmi ilyesmit, csak egy beutalót. Kértem időpontot a pzsichiátriára, de január közepére kaptam csak, ettől is kész voltam, hogy hogy fogom kibírni a majd' 2 hét egyedüllétet, hisz szabadságon voltam.

Az ünnepek elteltek, szerencsére holnap munka. Ma már nem sírok, sőt sok mindent tisztán látok.

A gondok nem oldódtak meg, nem is fognak, és ebben egy orvos nem tud segíteni.

Azt olvastam, hogy ők nem a beszélgetésre helyezik a hangsúlyt, arra pszichológus való, azt viszont nem támogatja a TB. Én meg nem tudom megfizetni.

Szóval jó eséllyel a pszichiáter 2 perc után kitessékel egy recepttel a kezemben, ami a gondjaimat nem oldja meg, talán vidámabb leszek egy picit tőle, de az tuti, hogy rászokok, és csak nagy kínok árán lehet leszokni.

Érdemes emiatt elmennem a rendelésre, van vmi értelme?

Főként azoktól kérdezem, akik jártak már pszichológusnál, tényleg így működik?

Másféle terápia nincs is, csak a gyógyszer, amit több hétig kell szedni, hogy hasson, aztán meg nem lehet letenni?

Igazából annyira komolyak a gondok, hogy még arra a gyógyszerre sem telne, most nem fejtem ki újra részletesen, a lényeg annyi, hogy a hitel meg a rezsi több, mint a fizetésem, és kb az éhenhalás szélére kerülünk lassan. Na de az orvosi része a lényeg, arra kérnék szépen tanácsot.


2017. jan. 1. 15:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Van TB által támogatott pszichológus is. Meg kell nézni, hogy te helyileg kihez tartozol. Egy próbát megér, főleg, ha nem akarsz gyógyszert szedni, amíg nem lenne muszáj.

2017. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem beteg vagy, az élet és anyagi helyzeted viselt meg. Ami természetes és gyakori. Azonban az állapotod miatt én kórházba mennék. Nem szégyen. A Nyírő vagy a Balassa Klinika nagyon jó. Keresdd Harsányi doktort.
2017. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Osztályvezető főorvos: Dr. Harsányi András

Telefon: (+36-1) 452-9451 Fax.: (+36-1) 452-9404

E-mail: pszich2@nyiro-opai.hu

„A” épület III. / IV. / V. emelet


Jó fej és rendes doki. Év elejétől bent van. Hétfőn hívd.

2017. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
jó a meglátásod, gyógyszert szedni tényleg nem éri meg. gyengévé és függővé tesz, a pénzed borítod a patikába, a gondod nem oldja meg. esetleg nincs a környéketeken egy anoním beszélgető kör? vagy ott vannak az ingyenesen hívható lelki segély szolgálatok
2017. jan. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szerintem aki antidepresszánst szed, azoknak nagyrészt valami ilyesmi gondjai vannak, azoktól lesz beteg a lelke.


Ezek pesti kórházak? Én Hajdú-Bihar megyében lakom.


Lelkisegélyt már ajánlottak, de őszintén szólva van, aki meghallgat, és egy vadidegennem nem is szívesen tárnám fel a lelkem, meg segíteni sem tudna, hisz nem ismer. De mondom, azzal tisztában vagyok, hogy a gondok a gyógyszertől vagy egy beszélgetéstől nem oldódnak meg. A kérdés, hogy megéri-e ezek miatt hangulatjavítót szednem?

TB pszichológus tényleg van? Itt a gyakorin olvastam, hogy ilyen nincs.

Akkor miért nem oda küldött először a háziorvos?

2017. jan. 1. 16:15
 6/17 anonim ***** válasza:

Debrecenben a Szent Anna utcán, a Varga utca mellett közvetlenül van egy Neurológiai rendelő, ahol a pszichiáterek pszichológusokkal együtt gyógyítanak. A gyógyszeres kezelés része a pszichoterápia.

Oda menj, szerintem ott van esély, hogy meggyógyítanak.

2017. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
oda van időpontom, de ha nem foglalkozik velem csak kiír egy gyógyszert?
2017. jan. 1. 21:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el, mert igazából most olyasmin aggódsz amit csak akkor tudsz meg ha már ott vagy. Ne sajnáld rá az időt, egy próbát megér.
2017. jan. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem adnak időpontot és a szorongásod magától nem múlik el. Gyógyszer és szóbeli együtt kell hozzá. Csak ne antipszichotikum. Valami enyhébb. Pesten vannak a legjobb kórházak, érdemes feljönni. Egy 3 hetes kúra is sokat segít!
2017. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

3 hetes kúra?

Nézd, ennivalóra sem telik, nálam 15 fok van, az agyvérzéses apukámnál tegnap reggel 10, most olyan 13-14.

Nincs téli kabátom, téli cipőm, gondolhatod, hogy az elmúlt napok hogy teltek...

Felutazni sem tudnk Pestre, vonatjegy is sokba kerül, de 3 heti tartózkodást meg főleg nem tudok megfizetni.

Arról nem beszélve, hogy a problémáim egyike az, hogy munka után minden egyes nap jönnöm kell haza az öreghez vacsorát hozni, és figyelni rá, hisz sehova nem jár és senkivel nem beszél. Kocsival hordtuk orvoshoz, de a kocsit elvitte az exem. Emiatt már több vizsgálatra el sem jutottunk, és ez is felőröl, hogy semmit sem tudok biztosítani annak, aki felnevelt.

A távolabbi jövő sem pozitívabb, mert ismerkedni így nem tudnék, hisz az első az apukám, és őszintén szólva még pár száz forintom sem lenne beülni valahová vagy barátokkal elmenni bárhova. Minden irányból meg vagyok lőve.

Elmegyek az időpontra, de az a helyzet, hogy ha kiír valamit, ki sem tudom váltani. A szív- és vérnyomás gyógyszerem október óta nincs kiváltva. Pedig nyáron a sürgősségire kerültem, azóta ezeket napi szinten szednem kéne.

2017. jan. 8. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!