Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha már egy pillana...

Mit tegyek, ha már egy pillanattal sem bírom tovább?

Figyelt kérdés
Folyamatos félelem gyötör, a szorongás elleni módszerek sem segítenek. Ugyan járok pszichológushoz, de hetente egyszer járok hozzá, két alkalom kpzt legszívesebben meghalnék a félelemtől. Nincs okom rettegni, valószínűleg szorongás áll a háttérben... van, hogy szinte megőrülök, nagyon sürgős megoldás kéne, mert kibírhatatlan ez az érzés, lassan beleőrülök!!!
2017. jan. 21. 13:43
 1/5 anonim válasza:
Szarjál rá.
2017. jan. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
esetleg elárulnád mitől is félsz ennyire?
2017. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj be a pszichiátriára és kezeltesd magadat.
2017. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ankap1975 ***** válasza:
Valószínűleg a pszichológusod adott már segítséget, mondott már tanácsokat. A végső megoldás az önfejlesztés. Olvass önfejlesztő könyveket, nézz szembe felemelt fejjel a félelmeiddel. Mozdulj ki a komfort zónádból, akkor is ha nagyon nehéz lehet, mert így szerzel magabiztosságot. A szorongásod miatt ne ostorozd magad, fogadd el, barátkozz meg az érzéseiddel, s meglátod, nem olyan veszedelmesek.
2017. jan. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kösd össze a szorongásod valamivel, amiből megnyugvást nyersz. Ha vallásos vagy, imádkozz, kérd Istent, hogy adjon erőt, stb... ha más vallású vagy, vagy inkább spirituális beállítottságú, akkor kezdj el vezetni egy naplót,amiben figyeled az érzéseid, így ki tudod majd számítani, mikor fog el a szorongás.


Buddhista vallású vagyok,hasonló helyzetben,mint Te. Ami nekem nagyon sokat segít,a meditáció. Vagy, hogy amikor "rosszul vagyok", tudatosan elkezdem a jelent figyelni. Példa: oké,ver a szívem, felmegy a vérnyomásom ,elakad a lélegzetem, FÉLEK, de: mély levegőt veszek és elkezdem figyelni mi van körülöttem. A légzésemre figyelek,a színekre, a hangokra, elismétlem magamban, hogy a jelenben,ahol vagyok, ott épp minden rendben van. Addig-addig csinálom, míg meg nem nyugszom.


Kitartás! Mielőbbi gyógyulást!

2017. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!