Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás és escitil? Hogyan...

Szorongás és escitil? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szorongásra napi fél 10mg-os escitilt kaptam a pszichiàtertől, mellé szükség vagy pánikroham esetén napi maximum 3x0,5 ös xanaxot.

Hétfő óta szedem az escitilt és olyan rohamokra kelek reggel, hogy csak az jár a fejemben, hogy nem akarok élni.... Aztán napi 1 xanax segít. A reggelek nagyon nehezek, aztán ahogy telik a nap, egyre jobban vagyok, az esték már elviselhetőek, egész kellemesek.

Normálisak a kezdeti szakaszban az ennyire erős szorongási tüneteket? Étvágyam zéró, hasmenés is kíséri olykor...

Dolgozni alig tudok...

Heti 2 pszichoterápiára járok.


Mit tudnék még tenni azon kívül, hogy kivárom azt a pár hetet, amig hat az escitil?



2016. dec. 8. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nekem csak a kemény sport vált be, napi 1-2 óra. Lefáraszt és nem tudsz felesleges dolgokon kattogni.
2016. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az escitilt azonnal tedd le!


Nekem is ezt írta fel a pszichiáter. Olyan erős szorongást okozott, hogy komolyan majd bele döglöttem nekem is olyan gondolataim voltak tőle, hogy inkább nem írom le, én is kapkodtam szednem kellett mellé xanaxot, pont úgy ahogy neked!Ahogy letettem, azonnal elmúlt az a kibírhatatlan, nagyon erős szorongás. A sanax épp elég, hogy oldja az esetleges szorongást! És a helyedben váltanék pszichiátert!

2016. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia , mig el nem kezd hatni,(kb. 3hét),sajnos csak a xanax segít.Ilyenkor az elején teljesen normális a megemelkedett szorongás,ez sajnos alap mellékhatása a legtöbb antidepresszánsnak.

Nem könnyű a ráállása ezeknek,1-2 hónap mire "működik".

Igaz,akkor sokat segít.

A sok okossal meg ne törődj, a "szedd össze magad"és a" minden ilyen dolog méreg" kommentek írói vagy sose voltak betegek komolyan(szerencséjükre),vagy a kezdeti mellékhatások miatt abbahagyták,amiket most Te átélsz, vagy túl sokat olvasnak különböző szendi féle áltudományos butaságokat,vagy szcientológiai propagandát,azzal is tele van a net:(

2016. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Balogh Zsozsó ***** válasza:
69%
Szia. Ne hagyd abba. A xanax nem fog segíteni magában. Nekem is hosszasan kb. 2-3 hétig nagyon rossz volt, de kibírtam. Utána fokozatosan jobb lett. Ha gondolod privátban még nyugodtan beszélgethetünk.
2016. dec. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végülis bevált?
2023. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!