Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden miatt feleslegesen...

Minden miatt feleslegesen stresszelek, hogyan segíthetnék ezen?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Ha pl egy prezentációt kell tartani az iskolában, vagy akármilyen fontos helyzetben bizonyítanom kell, teljesen bestresszelem magam. Izzadok, szédülök, hányingerem van,nem bírok egy falatot sem enni, és a hasam is fáj. Ráadásul a teljesítményemet is rontja ez az izgulás. Hiába tudom, hogy az adott dolog menni fog, nagyon jól tudom, vagy hogy nem történik semmi ha nem sikerül, akkor sem tudom lenyugtatni magam. Félek, mert az elkövetkező időszakban elég sok ilyen helyzettel kell majd szembenéznem. Lesznek nyelvvizsgák, érettségik. Nem akarom hogy ezt az iszonyú stresszt kelljen átélnem mindig, mert ez szörnyű. Mit tehetnék, hogy magabiztos legyek és ne féljek az ilyen helyzetekben?

2017. jan. 26. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:
2017. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hűha, most nagyon a szívemből szóltál! Én is ilyen vagyok, és nagyon hülyén hangzik, de nálam az beválik, ha a bizonyos "megmérettetés" előtt mélyeket lélegzem, hosszan beszívom és kifújom a levegőt, amíg le nem nyugszik a szívverésem, és végre nem úgy érzem, mint akinek mindjárt kiugrik a szíve. Keress rá a jógalégzésre, ez az, amiről beszélek. :)

Az előtte való stresszeléssel én sem nagyon tudok mit kezdeni... Igazából a lényeg, hogy készülj fel mindenre rendesen, és próbálj tisztában lenni azzal, hogy te ezt nagyon jól tudod, és szuperül fog menni, szerintem segít az is, ha egy ilyen dolog előtti estén vagy reggelen a tükör előtt hangosan, mosolyogva, magabiztosan elmondod magadnak, mert így szinte már el is hiszed. Nyilván lesz még benned egy egészséges izgalom, de ez már az, ami jól is jön neked.

(Tényleg saját tapasztalatból beszélek, volt egy időszakom, amikor a folyamatos stresszeléstől csúnyán meg is betegedtem, aztán kezdtem el ezt csinálni, és bevált. Igazából csak azon múlik az egész, hogy tényleg elhiszed-e, hogy menni fog.)

Remélem, tudtam segíteni, még akkor is, ha kicsit őrülten hangzik, amit leírtam...

2017. febr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!