Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért dadogok és stresszelek...

Miért dadogok és stresszelek beszéd közben?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. Nagyjából 12 éves koromban kezdődött, hogy néhány szót nem tudtam kimondani dadogás nélkül. Ez egy kis időre (nagyjából fél évre) teljesen elmúlt, majd újra előjött, de ekkor már más szavakat nem tudtam kimondani dadogás nélkül (csak úgy, ha pl. a tanár szót ta-tanár-nak ejtettem ki...szóval dadogtam). Ezek a szavak időről időre megváltoztak, amiket eddig nem tudtam rendesen kimondani azok most jól mennek, de lettek helyettük újak. Nem voltam sem logopédusnál, sem pszichológusnál, de arra gyanakszom, hogy a stressz miatt van ez az egész. Mikor otthon magamban beszélek (csak hogy gyakoroljam a kiejtést) akkor jól megy, semmi dadogás, semmi idegesség, de mikor közösségben vagyok, például az iskolában, akkor bármit is kell mondanom, stresszelek, és dadogok.

Hogyan lehet ezt megszüntetni, hogy ne stresszeljek és ne dadogjak?



2016. dec. 6. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleg a stressztől van. Ugyanabba az iskolába jársz 12 éves korod óta? Akkor esetleg az iskolaváltás is szóba jöhet, mert lehet, hogy az iskola váltotta ki. Illetve: mi az, hogy közösségben? Mindenféle közösségben, vagy csak az iskolában? Mert ha mindenhol (boltban vásárláskor, edzésen, buszon-villamoson, stb.), akkor nem az iskola okozza a stresszt mégsem.


Szerintem keress fel egy logopédust, ő biztos okosabbakat tud mondani, mint az itteni írogatók. Ha az iskoládban van iskolapszichológus, első körben kérdezd meg őt, hogy kihez fordulj. Ha nincs, akkor az iskoládhoz vagy a lakóhelyedhez tartozó pedagógiai szolgáltatónál (valahogy így hívják, ha jól tudom) érdeklődj.

2016. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyébként azért is érdemes logopédushoz fordulnod, mert a jövő évi jegyeid már beszámítanak a továbbtanulásba, márpedig csak logopédus adhat olyan szakértői véleményt, aminek a segítségével kaphatsz könnyítéseket a tanulásban, pl. hogy ne szóban kelljen felelned, hanem írásban, ha úgy könnyebb/jobb neked, és/vagy több időt kaphass a felelésre, stb. Érdemes ezeknek utánajárni, hogy a dadogás miatt nehogy rosszabb jegyeket kapj, mint amilyeneket egyébként érdemelnél, és emiatt esetleg csak később tudj bekerülni egyetemre.
2016. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!