Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem igazán vannak érzéseim,...

Nem igazán vannak érzéseim, hogy van ez?

Figyelt kérdés
Vázolom dióhéjban: régebben voltak dolgok, úgymond fellángolások ezzel kapcsolatban.Mintha ki akart volna törni belőlem valami, de ez már nincs.Ha mosolygok, az csak egy műmosoly, és én azt a tényt vallom hogy: Minden ember visel áll arcot, én csupán megalkottam a sajátomat.Pl. múltkor történt az a buszbaleset, és nem tudok azonosulni a dologgal.Ha meghalna a testvérem nem igazán éreznék semmit (volt már rá sajnos példa) Én élem az életemet, a saját kis világomban, ahol őszinte leszek: eléggé hülyének nézem az embereket, nem tudom mit éreznek amikor olyan fszságokat csinálnak amit éppen, nem arról van szó hogy nincsenek barátaim, de nem kapcsolok érzelmet az életemhez, hogy van ez?Nem szeretem kimondani azt a szót hogy "szeretlek", mivel úgy gondolom hogy akkor még magamnak is hazudok.

2017. jan. 26. 21:49
 1/6 anonim válasza:
A szüleid iránt se érzel semmit?
2017. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2017. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából mi a kérdés? Mire keresel választ?


Nagyon sok ember éli így az életét, sokan még csak tudatában sincsenek. Most hiába kezdeném el magyarázni, hogy milyen az, amikor leveted az álarcod, felvállalod az érzéseid önmagad és mások előtt... ez kb. olyan lenne, mint egy halnak elmagyarázni, hogy milyen a szárazföldön élni. Csak egyet tudok biztosan: az álarc, amellett, hogy "megvéd" a külvilágtól, egyben el is zár tőle. Összezár a saját félelmeinkkel, szorongásainkkal, negatív gondolatainkkal. Az álarcot levenni, a falakat ledönteni nagyon ijesztő, de hosszú távon megéri.

2017. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De én nem említettem hogy le akarom ezt dönteni, értem hogy mire gondolsz, de jó nekem így igazából.Csak a kérdésre szerettem volna a választ. Köszi a válaszokat!
2017. jan. 27. 21:19
 5/6 A kérdező kommentje:
Ui: apámmal olyan 10 éve nem igazán tartom a kapcsolatot, évente 5 perc beszéd, kb.(egyszerűség kedvéért, elváltak), anyámat meg természetből adódóan el kell "viselnem", bár nem szeretem kifejezni magam, hisz segített az életben, és mindenben.Tisztelem is ezért.
2017. jan. 27. 21:20
 6/6 anonim ***** válasza:
antiszociális vagy?
2019. márc. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!