Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tesz a körzeti pszichiáter...

Mit tesz a körzeti pszichiáter ha beutalnak (beutaltatom magam) öngyilkossági gondolatokkal, depresszióval?

Figyelt kérdés

Származik ebből bármiféle hátrányom? Nem akarom hogy esetleg elmebetegként tartsanak nyilván.

Igazából csak egy papír kellene erről, mert közmunkára büntettek és orvosi igazolással felmenthetnek. És tényleg nem áll tőlem messze az öngyilkosság. Gondolom senki se fogja vállalni, hogy a keze alatt legyen öngyilkos szóval ilyennel biztosan felmentenek.


NEM kiskaput keresek hanem tényleg rosszul érzem magam.


2017. jan. 26. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Oké tehát mivel közmunkára küldenek, ezért öngyilkos akarsz lenni? De hát ezzel csak magadnak "ártasz". Beutalót egyébként is pszichiáter adhat, azt pedig az orvos dönti el kell e vagy sem.
2017. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudni kell, hogy nem minden betegség esetén fogadják el a papírt olyan szempontból, hogy az által elkerüld a közmunkát. Általában műtéti vagy régóta tartó esetleg mozgást korlátozó betegségeknél adnak felmentést ez alól. Mentális probléma mellett a legtöbb ember dolgozik, legyen az depresszió vagy skizofrénia, nem olyanok ezek a betegségek mint a filmekben. Viszont, ha szerzel egy ilyen papírt, akkor tudnod kell, hogy benne leszel a gépben és esetleg más munkánál (ami már nem közmunka) is jelentős lesz majd. Én átgondolnám.
2017. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"benne leszel a gépben és esetleg más munkánál (ami már nem közmunka) is jelentős lesz majd"


na ez a legnagyobb baromság.

közmunkával szerencsére nincs tapasztalatom, de bármiféle munkára jelentkezik a jövőben a kérdező, vagy akárki, semmiféle munkáltató nem fog tudni az egészségügyi állapotáról, nem is fogja érdekelni ez a fajta probléma. de joga és lehetősége sem lenne utánanézni.

munkaköri alkalmassági vizsgálatnál ilyen dolgok nem derülnek ki, és az alkalmasságin a vizsgáló orvos nem is láthat bele a kórházi/pszichiátriai leletekbe.


úgy gondolom, hogy a legtöbb közmunkát végző embernek vannak mentális problémái.

azért, mert csóró, vagy mert évek óta hiába keres normális munkát.

ha neked ez büntetés akkor előtte elkövettél valamit, szóval akár agresszív dührohamaid lehetnek, vagy valami egyéb.

a lényeg, hogy szerintem ezeknek az embereknek, de legalábbis nagy részüknek alapból szüksége lenne valamiféle orvosi/lelki segítségre, de ez nem az a fajta betegség, ami mentesítene a munka alól szerintem.

Ahogyan azt sem tudhatod sokszor, hogy az aktív dolgozóknak vannak-e ilyen problémái.


Az is lényeges, hogy egy gyakorlott pszichiáter pillanatok alatt rá fog jönni, hogy kamuzol, vagyis hogy a közmunka elkerülése a célod. Hazudhatsz akármilyen jól, úgyis tudni fogja.

És ha ilyen gondolataid vannak, az szerinted miben gátolja meg azt, hogy te utcát söpörj vagy havat lapátolj? Mert szerintem semmiben.


Bevallom, úgy keveredtem a kérdésedhez, hogy kifejezetten a Mentális egészség témakörre kattintottam, ugyanis én magam is kezelés alatt állok.

Sőt kb 2-3 hónapja totálisan komolyan gondoltam az öngyilkosságot. Depresszióval kezelnek, nagyon ijesztően hangzik ez a kifejezés, hogy pszichiátriai kezelés alatt állok.

A pszichiáter gyógyszert ad, a pszichológussal beszélgetek, mindezt TB alapon.

Mindeközben egy irodában dolgozom, ahol csak az tud a problémáimról, akinek elmeséltem. A többiek számára egy átlagos nő vagyok.

Sőt, az a helyzet, hogy a gyógyszernek köszönhetően (antidepresszáns) úgy fel vagyok dobva, mintha minden tökéletes lenne az életemben. Egész nap pörgök, pedig összeomlott az én kis világom, de ez a gyógyszer hatása.

Ha elmész az orvos, te is ilyet fogsz kapni. Ha beveszed, téged is felpörget. Ha csak egy papírra van szükséged, és a gyógyszert ki sem váltod, akkor meg nem történik semmi. A lényeg, hogy az agyadban előforduló gondolatok és az ilyen típusú mentális problémák nem fognak felmenteni a munka alól, én is el tudom végezni a munkám, pedig ahhoz még gondolkozni is kell és felelősséget vállalni.

Azt, hogy ön- és közveszélyes őrült vagy, úgysem tudod megjátszani, ha meg mégis ilyen jó színész lennél, akkor rosszabbul járnál, mert bevinnének a sárgaházba, ott meg már magyarázkodhatsz, hogy ez csak játék volt, lekötöznek és belédnyomják a gyógyszert...

2017. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Te nem utaltathatod be magad sehova. Másrészt ne várd azt, hogy kapsz egy bno-t és rögtön felment bárki is a munka világa alól. Tessék dolgozni, adózni, mint a többi ember és nem kibúvókat keresni. Büdös a munka, mi?
2017. jan. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!