Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiányon, súlyos...

Önbizalomhiányon, súlyos megfelelési kényszeren hogyan javítsak?

Figyelt kérdés

Sajnos evészavaros is voltam/vagyok (most éppen tünetmentes időszakban vagyok, de gyakran rám tör az önutálat, hogy milyen ronda kövér vagyok, 16,2-es BMI-ről híztam fel 17,9-re) emiatt

Ha kapok egy négyest az iskolában, elsírom magam, ahogy azon is, hogy pl kezdő angolosként csak harmadik legjobb vagyok a csoportban, butának és semmirekellőnek, szerethetetlennek érzem magam, ha nem vagyok a legjobb valamiben

Amikor valaki kér tőlem valamit, nem érzem jól magam, ha nem teljesítem legalább kétszer olyan jól, mint elvárnák

Rettegek, hogy valakinek nem leszek elég jó, és úgy érzem, mindenki szebb, vékonyabb, okosabb nálam, csak én vagyok ilyen szerencsétlen

Pszichológus nélkül lehet ezen javítani? Ha igen, hogyan?



2017. jan. 27. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Járj el kikapcsolódni.
2017. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egyedül nehéz kijönni ebből. Kéne szakember. De olyan, aki szimpatikus neked. Ő segíteni fog. Nem kell nádszálkarcsúnak lenni ahhoz, hogy csinos legyél!

Szüleid szeretete véletlenül nem feltételekhez kötött? Attól is lehet megfelelési kényszer.

Dokin kívül a meditáció is sokat segíthet. És önismeret.

2019. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!