Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a vélemény Tündérhegyről?...

Mi a vélemény Tündérhegyről? Volt valaki ott? Segítségre van szükségem, többi lent!

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok meg még bizonyára sok minden más mert szuicid hajlamaim és egyéb durva mentális dolgaim vannak, és szeretnék segítséget kérni, szeretnék beszélni egy pszichiáterrel, de nem 5 percet.


A jelenlegi helyzet:

A kórházban (somogy megye) lévő doki nem beszélget el velem, nem érdekli mi van, felírt nekem 0,5-ös frontint amiből napi 5x1-et kell szednem. Ez tök jó, csak ettől én még szorongok, pánik betegségem ugyanúgy előjön, a tömegiszony ugyanúgy előjön és ugyanúgy nem tudok elaludni éjszaka, csak nagynehezen.


Pénzem nincs arra, hogy fizessek 5-10 ezreket / óra azért, hogy egy szakorvos foglalkozzon velem. Úgy tudom Tündérhegyen vannak terápiák, viszont hallottam róla 5 jót, 5 rosszat, most nem tudom mi legyen, azt sem akarom, hogy odamegyek, és nem használ, de azt sem akarom, hogy az állapotom így maradjon, biztosan nem ez vagy nem csak ez a gyógyszer kell nekem, biztos tudnának adni valamit a szorongásra is, de ha nem beszélhetek egy szakemberrel, akkor nem tudok mit csinálni, magamnak nem írhatok fel gyógyszereket, feketén rohadt drága, és nem is érdemes, mert nem biztos, hogy nekem az kell.


Mivel nemrég már ájulásig jutottam csak attól, hogy kiléptem az utcára tudom, hogy szükségem van a segítségre, ám ezt nem kapom meg a kórházi pszichiáterektől - kérdés: Tündérhegyen megkapom -e avagy sem, illetve milyen hely, mi a tapasztalatod, tudsz -e jobbat, vagy tényleg jó hely, esetleg gáz hely, hogyan kell oda jelentkezni, mit kell tennem, hogy felvegyenek oda.


Tavaly öngyilkos akartam lenni és már nem is élnék, ha nem ment meg egy vad idegen... de még ezután SEM beszélgetett el velem egyetlen orvos sem, felírták a frontint és csókolom, nekem a frontin már tic-tac, beszedhetek 200 szemet is se jobban se rosszabbul nem leszek tőle.


Menjek Tündérhegyre, vagy te szerinted az a hely se jó, és tudsz ajánlani mást esetleg egy megoldást arra, hogy végighallgasson az a francos orvos legalább 1 órára, itt ahol élek? Bizonyára nem fog ingyen, de munkám nincs, a lehetőségeim anyagi téren limitáltak.


Köszönöm szépen a kedves hozzászólóknak előre is, remélem sikerül találnunk közösen egy megoldást, vagy leírjátok ti a saját tapasztalataitokat arról a helyről (1 azt mondta nagyon jó de 2 másik azt, hogy nagyon rossz, fél óra se jutott egy betegre, a közös foglalkozás egy vicc volt, mindenki kibeszélt mindenkit, és 2-3 hét után kijöttek a francba) ?? .. :(


Egy 25 éves nő.



2017. jan. 28. 03:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező,

Megkapod ott a segítséget,csak ajánlani tudom.

Régen voltam ott néhány hónapot,teljesen helyretettek,pedig nagyon rosszul voltam már. Egyénre szabott,és csoportos terápiák vannak+ a gyógyszert is beállítják,amennyiben kell,persze rendes antidepresszánst,nem xanaxot,ami csak tűzoltás.

Erősen kétlem,hogy annál ideálisabb hely lenne a számodra TB-n keresztül,a leírtak alapján.

25 éves vagy,ne halogasd,menj:)

2017. jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Ja a lényeget nem írtam,kérj egy rövid ajánlót,vagy pár szavas leírást a helyi orvosodtól amennyiben megoldható,és hívd fel tündérhegyet telefonon,szombat délelőtt szokott lenni felvételi beszélgetés,arra ezt vidd el,előzetes egyeztetés után.Azért írom,mert úgy könnyebben felvesznek.

Telefonon kell erre tőlük időpontot kérni,mármint a beszélgetésre.

2017. jan. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem elutasitottak a felvételin, és vissfaküldtek a kórházba, hogy előbb állitsák be a gyógyszereim. Hát a gyógyszereimen változtatás azota sem történt, vissza nem mentem a Tündérhegyre, és csak sodródok az árral, mert az én pszichiáterem is csak a receptirásra korlátozódik.
2017. jan. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Tündérhegyen az emberek nagy részét túlgyógyszerezik. Ez az én véleményem. Nem olyan rég, fél éve voltam ott 3 hónapot. Nekem nem igazán segített sajnos. Nehezen értettük meg egymást a terapeutával, lehet, hogy ez az én hibám is. Állandóan bent voltam a szobában, nem nagyon mentem ki onnan. Tündérhegyről átküldtek a dél pesti kórház pszichiátriai osztályára, itt már 6 hóapja vagyok.

24/N

2017. jan. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem onnan a Nyírőbe küldtek. Sokan gondolják, hogy milyen jó hely a Tündérhegy, de nem.
2017. jan. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Én tavaly tavasszal kerültem be egy vidéki kórházba, ahol, mivel nem néztem az orvos szemébe, azt hitték, skizofrén vagyok. Utána átkerültem a Szt. Imrébe, ahol igazságügyi orvosszakértő állapította meg, hogy depresszióm van. Ezután kerültem Tündérhegyre, ahol érezhetően alig várták, hogy rámmondhassák, hogy skizofrén. Már az ott töltött második héten egy kőkorszaki antipszichotikummal kezdtek el kezelni. Tündérhegyen az elején kitöltetnek veled egy tesztet, és ha ott az jön ki, hogy pl. paranoiás vagy, azonnal elkezdenek durván gyógyszerezni. Mindezt a pszichoterápia jegyében. Nagyon sok beteg lelkű orvos, és terapeuta van ott. Nem ajánlom. Irénnek a nézésétől is rosszul vagyok.
2017. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok.Én 16 évvel ezelőtt voltam,még az igazi tündérhegyen,a kis kastélyban,Jánoshegyen.Kezdek kételkedni a dologban,ha hárman mondjátok.
2017. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Bocs,4-en.
2017. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Egy évvel ezelőtt voltam bent 3 hónapot. Rengeteget segített, azóta újra dolgozom, párkapcsolatom van és még utazgattam is. Előtte ez elképzelhetetlen volt számomra, még az is, hogy a boltig lemenjek rosszullét nélkül. Nagy szakértelmű terapeuták vannak, persze nem mindegy, hogy kihez kerülsz. Egyéni és csoportos terápiák vannak, amikor bent voltam 3 hónap alatt kb 4-en gondolták úgy, hogy sok a gyógyszer. Mindig van ilyen. Ott minden okkal történik, egy esélyt mindenképp adj nekik. Számomra a legjobb döntés volt. :-)
2017. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Sok függ attól, kihez kerülsz egyénire, hogy mennyire segítenek, és még attól is kiket fogsz ki szobatársnak.

Gyógyszert nem mindenkinek adnak.

2017. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!