Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez kapunyitási pánik?

Ez kapunyitási pánik?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.Tavaly érettségiztem és fejeztem be a gimnáziumot.Most valami szakképzést tanulok egy másik iskolában.De megbántam,hogy ide jöttem.Szorongok,valószínű,hogy depressziós vagyok.Egyszerűen semmit sincs kedvem csinálni.Legszivesebben csak itthon lennék a biztonságos szobámban.Állandóan nagywc-re kell járnom,heti többször kell a suliban is elmennem.Ez úgy tudom,megint a szorongás,depresszió tünete.Nagyon hiányzik a régi suli.Bánom,hogy nem mentem el főiskolára.Úgy érzem,elcsesztem az egész életemet.Félek az élettől,a jövőtől.Félek,hogy mennem kell majd dolgozni.Félek,hogy nem tudok majd elhelyezkedni és munkanélküli leszek vagy éhbérért fognak 12 órákat dolgoztatni.A szomszéd fia ae tudott ezzel a szakmával elhelyezkedni.Ez szakközépiskola,alig vannak lányok.Már egy éve nem beszéltem egy lánnyal sem.Mi lesz,ha soha nem is lesz barátnőm?Céltalanul sodródok az életben.Teljesen elveszve érzem magam.Úgy érzem,hogy egy senki vagyok.Hiszen nem vittem semmire sem az életben.Barátaim is alig vannak.Legszívesebben visszamennék 4 évvel ezelöttre a gimibe és újrakezdenék MINDENT!

2017. jan. 28. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
4 ev mulva a màba akarsz majd visszamenni ugyhogy szedd ossze magad es talald ki hogy mit szeretnel aztan tegyèl èrte
2017. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogy lennél elveszve, ha még el sem kezdtél élni? Ha főiskolára szeretnél menni akkor jelentkezz arra a szakra, ami téged érdekel. Ezt meg hagyd itt, ha nem jó, majd a fősuli jobb lesz talán, de nincs semmire garancia. Ilyen az élet. Keresed te is a helyed, ez a normális. Bizonytalan vagy mert nem tudod mi hogy van és nem tudod mi vár rád, ebben a korban ez a normális. Nagykorú lettél, leérettségiztél, nem tudod merre tovább, sok rossz pl-t látni, hallani ez is ilyesztő, tudom. Próbálj azzal foglalkozni, hogy te mit szeretnél és azta szkmát megnézni, abban most milyen lehetőségek vannak, hol lehet elhelyezkedni, mennyiért, pályakezdőket keresnek e. Vagy külföldöt ott milyen lehetőségek vannak, nyelvet tanulni. Ne azon rágódj, hogy milesz ha, foglalkozz azzal amit lehetőségnek látz és nézz körbe, beszélj emberekkel, akár a szakmában dolgozó emberekkel is tudsz beszélni, ők mit tapasztaltak és akor felkészülve leszel, információ hiányzik neked is, ezért félsz mindentől.
2017. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Már egy éve nem beszéltem egy lánnyal sem."

És ez kin múlt? A lányokon?

2017. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem fogok elhelyezkedni ezzel a szakmával,vagy ha el is tudok,akkor is csak valami alulfizetett állásba

Ebben a suliban nincsenek lányok.

Hogy lehetne megszüntetni ezt a depressziót?

2017. jan. 28. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból úgy tűnik, hogy érdemes lenne váltanod, mert így az egészséged is oda lesz. Még nem késő, szerintem ad be a jelentkezést fősulira vagy egyetemre. A jelentkezési határidő február 15. Tehát még van egy kis idő! Én tuti ezt csinálnám.
2017. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet azt kéne.Egyszerűen utálom ezt a sulit.Nincs egy barátom se,az osztálytársaim nagyrészével nem beszéltem még egy szót se.A legtöbb nap nem is csinálunk semmit,a tanár leptopozik,mi meg csak nézünk ki a fejünkből 8 órán keresztül.Halálra unom magam.Mobilnem nincs.Szóval órákon max aludni próbálok.Megyek fel wc-re,valami gyerek hoz egy donozt,a tanár meg lecsesz,hohy miért megyek fel a lépcsőn,útban vagyok.Megyek haza,a bejárati ajtó tágra van nyitva,a portás meg az ajtó elött áll.Gondoltam okkal van nyitva,kimentem az ajtón és a portás rámordít,hogy miért nem teszem be..Hát beszarás ez az iskola.

Anyám mindig mondogatja,hogy a szomszéd lány milyen okos,megy az orvosi egyetemre.Mindig őt fényezi.Ez is elég rosszul esik és csak tovább nőnek bennem a komplexusok

2017. jan. 29. 02:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Jövő héttől mindenesetre megyek nyelvtanárhoz,leteszem a nyelvvizsgát.Szóval elkezdem helyrehozni a sivár életem
2017. jan. 29. 02:19
 8/9 A kérdező kommentje:
A legjobb hétvégi programom,hogy elviszem a kutyát sétálni.Ennyire nincs életem.
2017. jan. 29. 02:23
 9/9 anonim ***** válasza:

#5-ös válaszoló vagyok. Szerintem nyugodtan lépd meg a jelentkezést! A leírásod alapján ez egy nagyon szörnyű hely lehet, ahová most jársz, bizonyosan én sem bírnám, hogy a tanárok és az osztálytársak is sötétek.

Biztos vagyok benne, hogy szüleid is támogatnak majd a váltásban, ha már egyszer emlegetik a szomszéd gyerekét, hogy egyetemen tanul.

Csak tényleg gyorsan kell lépni, kevés az idő. Lényeg, hogy több intézményt is megjelölj, hogy biztosan felvegyenek, és szeptemberben ne ide kelljen visszamenni, ahová most jársz.

19 évesen nem késő váltani, én is 20 évesen kezdtem az egyetemet. A nyelvtanulás sem rossz ötlet, még tovább lehet majd csiszolni fősulin/egyetemen ingyenes órákon, így biztosan nem lesz gond, mire diplomázni kell. Itt majd lesznek lányok is, mindenképp egy színesebb társaság lesz, mint a jelenlegi suli.

Bátran lépd meg szerintem, sok sikert!

2017. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!