Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapunyitási pánik?

Kapunyitási pánik?

Figyelt kérdés

Szorongós és enyhén depressziós lettem. Mindez az érettségi évében kezdődött (néhány éve) azóta is jelen van, hol intenzívebben, hol enyhébben. Konkrétan nem tudom megfogalmazni, hogy mitől félek, így rendszerint kivetítem valamire (utazás, étel, szituáció, akármi), persze mindezt nem tudatosan, hogy eldöntöm, na most ettől félek vagy attól.


Szinte állandóan feszült vagyok, nem látom túl fényesnek a jövőmet, szinte semmihez sincs kedvem, elképzelni sem tudom, mi fog történni velem, merre halad az életem. Lehet emiatt? Volt mással is így? Kinőtte?


21/L



2014. szept. 7. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Én úgy látom elég komplex a dolog. Az állandó szorongás nem a legbiztatóbb jel. Valószínű, hogy komoly stressznek voltál kitéve az érettségi évében. Megfelelési kényszer, teljesítés és gondolom nem sok mindenkivel tudtál erről beszélni.

Nem tudom mennyire társasági ember,de én azt tanácsolom, hogy szerezz barátokat, ismerkedj, sportolj, foglalkozz valami olyannal, ami elveszi a figyelmedet a félelmeidről vagy oldja a feszültségedet.

De ha gondolod írj priv és igyexem épkézláb ötleteket adni, mivel tudsz kilábalni.

Az, hogy a jövőben mi fog történni azt bízd a jövőre. Azokra a dolgokra koncentrálj, amelyek a jelenben történnek veled. Természetesen szükséged van egy célra, amit el kell érned. (ki kell tűznöd)

2014. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!