Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a Pszihológusomtól, mit...

Félek a Pszihológusomtól, mit csináljak? (Több lent)

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdödöt, hogy családi gondok miatt elkeztem járni pszichológushoz, és elkeztünk róla beszélni, már elötte is jártam hozzá, csak egy kis idő kihagyás után vissza hívott, és amikor beszéltünk ezekről a dolgokról szinte végig sírtam azt az 1 órát, ez a héten volt, és így elgondolkoztam azon, hogy a pszichológusok MINDENBŐL le tudnak voni valamit, még egy mondulatból is és ez engem zavarba, hoz és már félek menni jövő héten, mert olyan rossz arra gondolni, hogy akármilyen mozdulat vagy ahogy ülök, vagy nézek ő már gondol valamire, amúgy nagyon kedves meg szép dolgokat mond, csak én úgy vagyok vele, hogy biztos azért mondja hogy jobb kedvem legyen és én ezért már féle oda menni, a másik meg hogy a családi problémák miatt is szar a hangulatom és ez a kettő ahogy ,,összejött" nagyon rosszül érzem magam tőle, hetek óta nem alszok inkább sírok helyete, nem tudok enni, és elöször csak ollóval majd körzövel karcolgatam magam, de attól féle hogy ez rosszab lesz és nem csak karcolgatni fogok, ami még rossz hogy hiába csinálok akármit, csak erre a két dologra tudok gondolni, suliban is és mindenhol, mit csináljak? es lem merem ezt neki mondani. 15l

2017. jan. 28. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én még nem vagyok végzett pszichológus, de már több éve egyetemen tanulom a dolgot. Biztosíthatlak, hogy a pszichológia egész más, mint ahogyan te azt elképzeled. A pszichológusok nem tudják tökéletesen megfejteni a testbeszédedet, nem tudnak minden egyes mozdulatodról, szavadról vagy grimaszodról valami mély, személyiségbeli jellemzőre következtetni... A pszichológia nem erről szól. Nyugodj meg, add önmagad, legyen kényelmes és biztonságos dolog számodra az, amikor a pszichológusnál vagy! Azért van, hogy segítsen, nem azért, hogy ítélkezzen feletted.

2017. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igyál orbáncfű-citromfű teát.
2017. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Valtasz pszichologust. Nem mindenki pro a szakmaban.vagy ami megjobb megoldod magad. Szembenezel a problemakkal, elveted a felelmeidet, hogy nem megy egyedul, es kormanyzod az eletedet. En ezt csinalltam.
2017. jan. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 1-es igen tudom, hogy nem itélkezhet feletem, csak olyan rossz, hogy kitudja, hogy IGAZÁBÓL mit gondol rólam, meg csak azért kedves, hogy jobb kedvem legyen aztán igazából meg nem bír, meg attól is félek, hogy valami rosszat mondok.
2017. jan. 28. 23:06
 5/5 anonim ***** válasza:
De miért a pszichológusnak akarsz megfelelni? Önmagadnak akarj! A pszichológus nem a barátod, nem a családod, hanem egy átmeneti segítő az életedben. Nem lesz hozzá közöd egész életedben, és az, amit ő gondol rólad, semmilyen szinten nem befolyásolja sem az életedet, sem azt, milyen vagy!
2017. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!