Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegséggel jár valaki...

Panikbetegséggel jár valaki egyetemre? Szeretnék majd egyetemen tanulni, akár vidéken de félek egyedül messzebb menni. Valaki járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Bármilyen segítséget elfogadok. Gyógyszer mellett próbálkoztam gyakorolni azokat a helyeket ahol rosszabbul érzem magam de van amikor úgy érzem az utca végêig se szívesen mennék el.

2017. jan. 20. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Lusta vagy. Akarat, ÖNERŐ.

Olyan nincs, hogy "pánikbetegség cipő".


AKARAT van, és TETT!

2017. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ismerek több ilyen embert is. Van aki gyógyszert szed, van aki csak a mentálhigiénés központba jár be, ha úgy érzi hogy épp nem bírja. Én azt mondom, hogy ez ne legyen indok arra, hogy megfoszd magad az egyetemtől, ha szeretnél továbbtanuli. Idővel ez a stressz is csökken, amikor megszokod a helyet és az addig ismeretlen hely ismertté, a második (vagy az első) otthonoddá válik. Szedd a gyógyszert, ha szükséges járj terápiára de mindenképp próbáld meg. A legtöbb egyetemen (vidéken is) működik mentálhigiénés segítő szolgálat, ahol ingyen, akár név nélkül is elmondhatod a problémádat és próbálnak segíteni pl. tréningekkel. Én is jártam régebben csak más miatt, nagyon tudom ajánlani.
2017. jan. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én pl bme-re járok, ott nem hiszem hogy gondot jelentene.

Előadóterem 400 fős, beulsz hátulra valahova észre se vesznek, kb senkivel nem kell beszélni. persze vannak tárgyak ahol van labor/gyakorlat ott kell de semmi extra

2017. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a betegségeden pont az fog segíteni, ha elkezdesz emberek közé járni, másra figyelni.

Ne szedj gyógyszert erre, az nem megjavítja a problémád, csak elnyomja,a kettő pedig két különböző dolog.

Akarattal és önerővel,ahogy előttem mondták, le tudod győzni ezt. Hidd el, csak az első pár alkalom lesz ijesztő,de ki tudja, lehet lesznek új barátaid,nyitsz az emberek felé.


A Te döntésed, hogy így akarsz-e élni az életed hátralévő részében, vagy talpra állsz és az egyetemet egy terápiának fogod fel. Sok sikert és kitartást!

2017. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 22. 12:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha BP-re jösz, és írsz privátot és én is ráérek, egy ideig el tudlak kísérni ide-oda. Természetesen nem várok semmit cserébe.
2017. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kellő képen motivált vagy menni fog. Én is pánikbeteg vagyok és vidékre jártam le Budapestről minden hétvégén egyetemre. Minden alkalommal hajnali 6kor indult a busz, ami külön megnehezítette a dolgom, mert nem bírom a koránkelést és reggel vagyok a legrosszabbul. Nagyon kemény volt. Különösen a vizsgaidőszak. :) De végig tudtam csinálni, sőt évfolyam első lettem. Visszagondolva csak nevetek azon mennyire féltem néha. Mikor álltunk a buszmegállóban hajnali fél hatkor felfordult gyomorral szédelegve a félelemtől, és azon gondolkoztunk, hogy felszálljunk vagy ne, és kis zacskó volt a zsebembe, hogy ha hányni kell akkor legyen hova. :) mondjuk ilyenkor a többiek sem voltak jobban, pedig ők nem is voltak pánikbetegek. De sikerült mindig minden, mert nagyon akartam, és sokat nevettünk ilyenkor egymáson. Ez is sokat segített. Egyébként kevésbé voltak rohamaim, volt, hogy még ott is tudtam aludni. Valahogy elterelődött a figyelmem, és a lelkesedésem sokat segített. Meg az hogy ha féltem pl. vizsgák előtt akkor megosztottam a többiekkel és így nem voltam annyira egyedül a problémámmal. Menni fog neked is. Ne mondj le, emiatt a vágyaidról. Ha megcsinálod, pedig nagyon büszke leszel magadra. Én is így érzek, néha el sem hiszem ,hogy sikerült. :)
2017. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!