Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak a magyarázata,...

Mi lehet annak a magyarázata, ha valaki a saját tudását foggal körömmel védi, nem osztja meg másokkal, nehogy megtudja más is. Nehogy ne csak ő legyen az okos. Ez egy betegség? Van pszichológiai magyarázata? Mi okozza/okozhatja?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 22:04
1 2
 1/19 anonim válasza:
57%
Én sem osztom meg. A tudás hatalom, és az nem mindenkinek jár.
2017. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 holnaptegnapja ***** válasza:

Még konkrétabban?

(egy eset...) nem ártana.

Mert így túl tág a "saját tudás" spektruma.


Pl. mit nem oszt meg valaki?

2017. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha haszna van belőle pl. üzleti titok akkor érthető részben, de miután felhasználta a maga javára, utána a közjót szem előtt tartva közkinccsé is tehetné, legalábbis sztem ezt diktálja az erkölcs. :)


Ha meg semmi ilyesmi nincs mögötte akkor ő egy ún. c s i c s k a g y á s z

2017. jan. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Miért osszam meg mással azt, amiből nekem van pénzem? Nem vagyok a saját zsebem ellensége.
2017. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Vagy keves a tudasa, vagy ahogy az utolso mondta haszna van belole.
2017. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
munkahelyen (800+ fős cég) adott dolgozó tud például olyan dolgot, amit egy oktatás összehívása után tovább is adhatna nála alacsonyabb pozícióban dolgozóknak, mivel egyszerűen megtanulható dologról van szó, de inkább fenntartja azt a hitet az emberekben, vezetőkben, hogy ez milyen nagy dolog és ehhez ő kell, és -az amúgy bénácska dologgal- majd mindig hozzá fordulnak. Kvázi sok apró semmi tudást igénylő információt tart magánál, ahelyett, hogy azokat továbbadná, hogy neki ne kelljen vele foglalkozni, és ezáltal továbbfejlődhetne, tanulhatna magasabb szintű dolgokat, beleláthatna mélyebben egy magasabb szintű munkakörbe. Miért van ez?
2017. jan. 28. 22:20
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem vannak olyanok is,akik azért nem osztják meg a tudásukat mással,mert így a saját felsőbbrendűségüket,pótolhatatlanságukat mutatják.
2017. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen én is így érzem, hogy saját felsőbbrendűségük látszatát tartják fent, de mi szükségük erre? Önbizalomhiány vagy kisebbségi érzés, hogy akkor ő nem lenne hasznos?
2017. jan. 28. 22:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Munkában ez érthető. A tudás hatalom, pénz, nem jár mindenkinek. Ha rájönnek mások is maguktól, hogyan kell, akkor oké, ha nem, akkor ne várd el, hogy megtanítson valaki, akinek ez nem áll érdekében.
2017. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen kolléganőm. Ő egyszerűen csak élvezte és tetszelgett benne,hogy ő jobban tud,mint más.
2017. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!