Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak a magyarázata,...

Mi lehet annak a magyarázata, ha valaki a saját tudását foggal körömmel védi, nem osztja meg másokkal, nehogy megtudja más is. Nehogy ne csak ő legyen az okos. Ez egy betegség? Van pszichológiai magyarázata? Mi okozza/okozhatja?

Figyelt kérdés

2017. jan. 28. 22:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%
Mondok egy másik példát. Én tanultam valamit, kemény munkát öltem bele és pénzt is. Ezt egy munkáltatómnál tudtam úgy hasznosítani, hogy a cég fejlődött általa, kiépítettem nekik egy jól használható rendszert, de hozzáférést a háttérhez nem adtam. Ennek egyik oka, hogy én ezért a tudásért megdolgoztam, és szeretném, ha megtérülne a ráfordított pénz és energia, a másik oka pedig az, hogy nem tudom garantálni a megfelelő működést, ha mások is belepiszkálnak. Ha valaki ugyanezt tudni akarja, akkor tanuljon és fizessen ugyanúgy, ahogy én ezt annak idején megtettem. Amíg pedig nincs más beavatott, addig én felügyelem a rendszert és igenis tőlem kérdezzenek.
2017. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez azért hülye felfogás,mert neki is lehet problémája ami miatt nem tud dolgozni,akkor pedig megáll az élet?
2017. jan. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nálunk az a jellemző, hogy ha valaki átadja a tudását, akkor kitúrják a helyéről. :-)
2017. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én viszont 6 évig szívtam azért,mert nem volt más helyettem,mert nem is kerestek még valakit mellém. Szabadságra is csak akkor mehettem,amikor a főnököm,ő pedig egy évben 2 hétre ment csak. Beteg szintén nem lehettem. Úgyhogy vannak ennek rossz oldalai is.
2017. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 holnaptegnapja ***** válasza:
48%

A kérdezőnek:


Azt tapasztaltam, hogy bizonyos információkat azért is tartanak vissza amit írtatok, ...


és azért is, mert egy kicsit a saját posztjukon vezér szerepet szeretnének birtokolni.

Sőt, van aki az állását szeretné biztonságban tudni, és így azt a látszatot akarja mutatni, hogy ezt csak Ő tudja megcsinálni és más nem, ezért nem érdemes kirúgni, mert nélkülözhetetlen személy.


Pszichológiai magyarázata:


megfeleléskényszer és stresszelés azon, hogy nehogy rövid életű legyen a cégnél.

Ezért meg kell tanulnia a látszatot fenntartania.

És ezt naponta gyakorolni.

Mindent megtesz azért, hogy ki ha én nem. Mert nálam a tudás, nálad meg a butaság.

2017. jan. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer csak én tudtam, hogy ki törte be az ablakot (én voltam) és ezt nem osztottam meg senki mással. Szerintem jól tettem.

Amúgy engem jobban aggaszt, hogy a hülyeséget azt viszont ezerrel megosztják. Elég csak körülnézni pl a Facsén.

2017. jan. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én vesztettem már munkát azért, mert a feladataim többségét át tudták szervezni más részlegekhez. A vezetők meg nem úgy gondolkodtak, hogy de jó, hogy lesz helyettesünk, és többen végezhetjük azokat a feladatokat, így nem leszünk leterhelve, hanem úgy voltak vele, hogy így az én munkaköröm megszüntethető, egy ember elküldhető, ennyivel kevesebb lesz a cég kiadása.
2017. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Igen, egy betegség, és a torokcsakra blokkoltságával jár együtt, tehát mondhatjuk, hogy az okozza.

Ahogy az első írta: hatalomvágy.

A hatalomvágy maga a betegség.

Tehát hogy mivel nincsen hatalmad, nem vagy a saját hatalmad birtokában, azt a mások fölött szerzett hatalommal akarod pótolni.

2017. jan. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Biztonságban akarja tudni a munkáját, ennyi az egész.
2017. júl. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!