Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi gyógyszerekről...

Az alábbi gyógyszerekről mennyire nehéz leállni?

Figyelt kérdés

Olanzapine 15 mg

Escitil 10 mg

Rivotril 0,25 reggel, 0,25 este

Régebben magasabb dózisban kaptam őket.

Sokat híztam, mióta ezeket szedem. Kb. 12 kg-ot. Ezt szeretném leadni, csak úgy gondolom, gyógyszerek mellett nem fog menni. Olyan írjon, aki ért ehhez.



2017. jan. 31. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
mind a 3 idegméreg. senkinek sem ajánlom semmilyen okból. inkább ajánlanék heroint, kokaint és füvet, kevésbé ártalmasak és tényleg segítenek hosszú távon depresszió ellen.
2017. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Igaza van az előzőnek. Ezeknek a gyógyszereknek több a káros hatása, mint az illegális szereknek, ráadásul nem is érzi magát az ember olyan jól tőlük
2017. jan. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igyekszem velük leállni.
2017. jan. 31. 19:00
 4/19 anonim ***** válasza:

Gondolom nem véletlenül szeded őket,és a pszichiáter írta fel őket. Gyógyszer ellenes vagyok én is, de van az a pont, amikor már csak a gyógyszer segíthet. Ezek közül csak rivotrilt szedtem nagyon régen, de csak úgy tudtam leszokni róla, hogy kaptam helyette egy másikat.

Egy másikról (Velaxin) meg kb 1 hónap alatt szoktam le,fokozatosan csökkentve az adagot, de a teljes elhagyás után nagyon rosszul éreztem magam. Persze mindenki máshogy reagál az ilyen gyógyszerek elhagyására, de nekem nagyon nehéz volt.Most 5 hónappal később meg depressziós tünteteket észlelek magamon,és azon is gondolkodom, hogy visszatérek valami másik antidepresszánsra.

2017. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszoló pedig nem ártana, ha szedné, mert hihetetlen ostobaságokat írnak. ( Mivel ugye mindig azok osztják ebben a témában az észt, akik sose szedték.)

Van egy jó hírem. Vagy rossz, nézőpont kérdése. Hízni nem a gyógyszertől hízol, hanem a kajától. Mert ugye azt azért te sem gondolod komolyan, hogyha csak gyógyszert vennél magadhoz vízzel, akkor még attól is híznál? Mert te ezt állítod. Ebből következik, hogy van az a mennyiség, ahol egyensúlyban van a dolog. Szóval egyél kevesebbet és/vagy mozogj többet. És szedd a gyógyszereidet, különben nem csak kövér leszel, hanem még vissza is esel a korábbi betegségedbe.

Ja, én is szedek ilyesmit. És nem hízok.

2017. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia kérdező, a felsorolt gyógyszerek közül a Rivotril meg az Escitil nem növeli jellemzően az étvágyat,az olanzapin az általában igen. Ahogy előttem írták,attól hízol,amit megeszel,ez fizika,nem közvetlenül a gyógyszer teszi.

Nem szabad abbahagyni az orvos tudta nélkül egyiket sem,ez fontos nagyon,nem véletlenül írták fel.

Azt esetleg megkérdezheted az orvosodtól,az olanzapint nem-e tudja valamire lecserélni,amitől nem nő az étvágyad.

Ennyit lehet tenni+zöldség,gyümölcs,mozgás,ilyenek.

2017. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kicsit érdekesnek hangzik az első 2 válasz de nekik van igazuk. Ezek pont olyan mèrgek mint az illegális drogok. Sokkal hosszabb elvonással. Amúgy a kérdésre válaszolva le lehet állni vele, de akkor kezdj rendszeresen pl pszichológushoz járni. Lesz az első időszak (gyógyszer esetében van hogy több hónap) amikor elég rosszul leszel. Ez nem a betegséged felerősödése, vagy valós alvászavar hanem elvonás. Helyre tud állni a szervezet. A gyógyszertől én is híztam nagyon sokat. Felfújt hiába nem ettem többet mint nélküle.
2017. febr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
még Akineton-t is szedek az olanzapine mellékhatásaira.
2017. febr. 1. 11:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Szedtem rivotrilt sokáig. Kezdzem megőrülni tőle. Abba hagytam most mást szedek helyette. Durva tünetei vannak. Utólag is nyomot hagy az emberben.
2017. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

én makkegészséges vagyok és nem szedek semmit. alvászavarra és depresszióra kezdtem el füvezni, majd szedtem ezt-azt, igény szerint, természetesen 1 az 1-ig illegális dolgokat. a pszichológiába vetett hitem akkor veszett el amikor elkezdtem azt tanulni. amikor gyakornokoskodtam az idősek otthonában pár hónapig, saját szemmel láttam hány ember végzi 40 évesen ápolásra szorulva, csak azért mert szedték a neuroleptikumokat. neuro- görögül ideg lepticare- megtámadni.


nyugtató hatásuk a test vészreakciójából ered, mivel az idegsejtek roncsolására egyfajta téliálommal válaszol hogy mentse ami menthető.


a fű a kender virága, a kokain a kokalevél hatóanyaga, a heroin a mákban előforduló alkaloida.


honnan jön? tessék rá lehet mutatni, és ismerik, használják amióta világ a világ- akkor kezdték el betiltani, amikor lehetővé vált minden féle szert vegyi úton előállítani.


A hatásos gyógyszerek kimentek a divatból, mert akkor nem lenne mit kezelni, de egy életfogytig ápolásra szoruló ember lottóötös az egészségügyben.


Soha nem ajánlanék másnak olyat, amit évekig szedek és nem segít. Amit szedek azért szedem mert jobban érzem magam tőle. Ha pedig már nincs rá szükségem, nem szedem többé.


Nekem senki ne mondja hogy az Olanzapin Klorbromazin vagy Seroquel vagy mind a három egyszerre kevésbé ártalmas mint egy félkörömnyi kendervirágos pipa lefekvés előtt.


Vagy az évekig tartó napi tablettaszedés többet segít a rosszkedv ellen mint egy 2 hetes kokainkúra.


Már cigizni sem cigizek, de ha netán bárminek szükségét érezném, akkor azt használnám, ami valóban segít.

2017. febr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!