Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak az antidepresszáns (SSRI) gyógyszerekről? Ha elkezdem szedni zombi leszek tőle, vagy lesznek azért érzelmeim?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1 évben sok szar dolgon mentem keresztül( műtét,szakítás,érettségi,pszichológus)és sajna kialakult bennem egy kis állandósult szorongás,aggodalom a jövőmet és a mindennapjaimat illetően. A pszichiáterem 10mg paroxetin-t írt fel 5mg Eleniummal,de érettségi közben nem bírtam elkezdeni mert az első szemtől kidőltem. Most úgy vagyok vele hogy megpróbálom az Eleniumot kúra szerűen szedni,és úgyis megyünk nyaralni hátha az is elegendő. De ha mégis az antidepresszánsra kerülne a sor,akkor ti hogyan érzitek magatokat tőle? Vannak érzelmeitek? Tudtok azért sírni? vagy egy temetésen is vigyorogtok? Nyitottabbak lettetek utána vagy inkább az ellenkezője? Hogyan hatott az életetekre? szóval minden érdekelne:)

2016. júl. 11. 19:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
60%
Általában alulról és felülről is "vágnak" az érzelmeken. Kicsit kevésbé leszel empatikus, de ideges, szorongó se, kevésbé leszel szenvedélyes a szó jó és rossz értelmében is. Összességében azért nem vészes.
2016. júl. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%

Lehet, van, akinek "nem vészes", de van, akinek pár szem antidepresszáns is maradandó agykárosodást okoz:


Értsd: Érzelmek, motivációk, örömök, lelkesedés, érdeklődés, szenvedélyek, romantikus érzések átélésének TELJES elvesztése, sírás képtelenség, szexualitás teljes eltörlése, nemi szervek érzéketlenné válása, impotencia, apátia, demotiváltság, krónikus memória és koncentrációs problémák, zavartság, hajhullás, hónapokig-évekig tartó elvonási tünetek, krónikus fáradtság, inszomnia, egyéb idegrendszeri károsodás...


Ja, és ezek a mellékhatások sok embernél MARADANDÓAK, hiába hagyják abba a szedését!!!! Csak akkor kezdd el, ha ezeket a kockázatokat vállalod, esetleg nem zavar ha nem tudsz majd többé nemi életet élni és emberi érzelmeket érezni valamint dolgozni se akarsz jó ideig.


Velem ez történt, ismerek mást is akivel ugyanez.


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, a neten fogsz találni pozitív és negatív véleményt is. Nyilván miután felírták, én is elolvastam mindent, azokat is, amiket az előttem író belinkelt.

Neked kell tudnod hogy milyen állapotban vagy, nálam pl a 3/4 tünet amiket az előttem író írt, már azelőtt megvolt, hogy a gyógyszert bevettem volna, tehát én azt mondtam hogy ezek után már mit veszíthetek? Így nekiálltam.

Ha ennyire nem durva a helyzeted, próbálj meg természetes anyagokat, macskagyökér, citromfű, orbáncfű, stb.

Nagyon fontosnak tartom azonban a pszichoterápiát gyógyszer mellett!

2016. júl. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
Asszem, a 2. válaszolónak üzenném, hogy vannak állapotok, amikor a legkisebb gondjai lennének ezek a mellékhatások. Inkább, minthogy ártson magának... Kedves kérdező: Ha úgy érzed, sok vagy nem megfelelő gyógyszert kaptál, szólj nyugodtan a pszichiáternek, és vagy csökkenti vagy ad újat. :)
2016. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
Én szedtem antideprenszánsokat de nekem a fent emlitett tünetek meg se jelentek,nekem úgyan ezeket a tüneteket okozta antipszchiotikum de ahogy csökkentették az adagot mérséklődtek a tünetek az meg sajnos kénytelen vagyok az szedni mert nem szeretnék olyan dolgokat elérni amit a gyógyszer szedése előtt tapasztaltam. Szerintem lehet hogy érzékeny vagy valamelyik hatóanyagára a gyógyszernek. Próbálj ki más gyógyszereklet is.
2016. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%

4-es: te nyilván nem élsz akaratod és beleegyezésed nélkül maradandó PSSD-vel (Post SSRI Sexual Dysfunction), akkor nem mondanád ezt. Érzelmek és szexualitás nélkül vegetálni - potenciálisan életed végéig, ugyanis jelenleg nincs rá gyógymód - a leglélekölőbb, legszörnyűbb dolog a világon, az "élve eltemetve" nagyon találó, ami címet a lenti PSSD esetnek adtak.


[link]


Vedd el az embertől az élet legfőbb örömeit, úgymint érzelmek, szerelem, lelkesedés, célok, motiváció, örömérzés, szexualitás átélésének, érzésének képességét, aztán ki nem lenne ilyen maradandó állapottól sújtva öngyilkos?


Egyébiránt pedig minden antidepresszánsra rá van írva, hogy növeli az önkárosító gondolatokat/cselekedeteket. Akkor most mire is jók ezek tulajdonképpen?? Mert arra pont nem, amit érvként felhoztál.

2016. júl. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 homo ludensz ***** válasza:
Két egyforma mentális állapotban lévő ember nincs. Azonos betegség például a depresszió sem hat egyformán két emberre. Optimális esetben egy pszichiáter aki orvos és ez a szakterülete az egyénre szabott pontos diagnózist állít fel és ennek függvényében tesz javaslatot a beteg felé hogy milyen gyógyszert és milyen dózisban szedje. Ambuláns betegnél a beteg dönti el hogy szedi vagy sem.Minden gyógyszer mellett ott a tájékoztató felsorolva a lehetséges mellékhatások is és az egyén mérlegelhet hogy ér e neki a fő hatás annyit hogy szedje. Lehet ide linkelni teljes elbutulásról linket és gondolom aki kilábalt belőle az is mesélhetne.
2016. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%

#2-es pszichiáter vagyok, addiktológus. :)

Magánpraxisban, míg itthon voltam, Magyarországon, sok depresszív zavart kezeltem gyógyszeresen is. És tudod, azt úgy játszottuk, hogy ha a beteg egy adott gyógyszerre nemet mondott, mert panaszai voltak tőle, kerestünk mást. Természetesen más kérdés a kényszerkezelés. Ki szoktak rajta akadni, de sok esetben igenis szükséges.

2016. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Mármint az utolsó vagyok, egyben a 2. válaszoló, pszichiáter. :D
2016. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Helyett 3. válaszoló, elnézést. Picit kínos. xD
2016. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!