Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy alakul ki a skizofrénia?

Hogy alakul ki a skizofrénia?

Figyelt kérdés

Most ahogy olvasgattam ebben a témában, annyi skizofréniás kérdés van hogy csak na.

Hogy alakul ez ki???

Félelmetes és ijesztő amiket páran leírnak, akik ebben a betegségben szendvek, belegondolni is rossz mi játszódik le a fejükben de mégis hogy alakul ez ki?


2017. febr. 3. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyan a google-ban sem fogsz választ találni, mivel senki nem tudja, de ennyi erővel ott is utána nézhettél volna.
2017. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 holnaptegnapja ***** válasza:

A kérdésedre egyenlőre kimondottan ezzel foglakozó tudósok sem tudnak pontos választ.


Így a valódi gyógymódjára sincs még megoldás.

2017. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

utána néztem a neten de abba is hagytam az olvasást mert alapjába véve tudom mi ez csak hogy alakul ki hogy egy úgymond egészséges ember ilyen beteg lesz :/

nekem 2 éve irogatott facebookon egy skizofrén csávó, már zaklatott nem tudom hogy talált meg pont engem de én megyrtam neki ha nem hagy békén felfogom jelenteni. nagyon durva dolgokat írt követni se tudtam, tök értelmetlen volt minden, az adatlapja meg a képek amiket felrakott meg amiket a saját posztjaihoz kommentelt ááááá nagyon kemény

2017. febr. 3. 14:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Az általam ismert esetekben

-genetikai eredetű

-alkoholizmus miatt alakult ki.

2017. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pörölycápa válasza:
51%

Sajnos azt még nem tudja a tudomány hogy pontosan miért alakul ki. Vannak bizonyos gének, amik összefüggésben vannak a kialakulásával, de nem pusztán genetikai jellegű, inkább olyasmi, hogyha valaki rendelkezik azzokkal a génekkel, akkor nagyobb az esélye, hogy kialakuljon. Sokszor a környezeti tényezők (stressz, nehéz gyekerrok, alkoholizmus, drogok) is hozzájárlnak a kialakulásához az arra hajlamos személyeknél.


Elég gyakori betegség, a lakosság 0,7-1%-át érinti, de sajnos továbbra sem tudják a kialakulásának okát, és gyógymód sincs rá. A kutatást az is nehezíti, hogy nincs egy jó állatmodell, amivel igazán eredményesen lehetne kísérletezni. Érdekel ez a betegség, talán doktori után ilyen irányba fogom terelni a karrieremet.

2017. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sok szerencsét :)
2017. febr. 5. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!