Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnék róla, ha paranoid...

Tudnék róla, ha paranoid skizofréniám lenne?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok, Érettségi előtt állok, egy relatíve szegény családból, ami amúgy is épp váláshoz közel áll.

December óta eléggé megvisel ez a dolog és egy kisebb fajta paranoiai vett erőt rajtam.


Eleinte attól féltem, hogy tömegközlekedési járművön rám jön a hasmenés, majd azon kattogtam, hogyha az egyetem miatt pestre költözök ott a maffia nehogy elraboljon. Nem sokkal utána attól kezdtem el félni, hogy alvásparalízisem lesz, ebből kifolyólag pedig legutóbb már azon filoztam, hogy mi lenne ha elrabolnának az ufok.


Na persze ezek azért nem ilyen leegyszerűsítve történtek meg velem, és igazából inkább csak nagyon erős érdeklődést mutattam a témák iránt, közbe persze féltem, hogy nehogy velem is megtörténjen. Utána kezdtem el ráeszmélni, hogy mi van ha paranoiás lettem vagy skizofrén.


Bár úgy tudom a skizofrének ebben a szakaszban még nincsenek ennek tudatában.

Illetve gondolom a felismerés már az első lépés, hogy megakadályozzam, hogy ez esetleg súlyosbodjon.


Mit tehetnék?



2017. jan. 31. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem skizofrénia amiket leírtál. Próbálj megynugodni, szorongásos betegséged van. Sportolj napi szinten, vagy fáraszd le magad fizikailag is. Igyál Citromfű teából naponta 3 bögrével. Szedjél B-MAX-ot és magnéziumot.
2017. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2017. jan. 31. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A moziterembe berontanak a terroristák és mindenkit lemészàrolnak... karambolózol és mindent tisztán látsz előre hogyan... ésatöbbi...

Szorongás. Az egyik legsúlyosabb.

Nekem ez van. Órák óta bőgök mert nem tudtam bemenni a melóhelyre annak ellenére hogy gyógyszert vettem be.

Örököltem. Pokol az életem. Plussz depi is.

2017. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Ez szorongás. Ettől függetlenül érdemes szakemberhez fordulnod, mert házilagosan az ilyesmi nem igazán orvosolható.
2017. febr. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, a mai napom jól telt, a tegnapi első válaszoló után kissé lenyugodtam és újra kezdek észhez térni, ha érettségi után is ilyen, vagy rosszabb mentális állapotban leszek, akkor lehet szakemberhez furdolok, de nem akarok pirulákat szedni, hogy őszinte legyek.
2017. febr. 1. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!