Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás zavar! Nem tudom elvisel...

Alvás zavar! Nem tudom elviselni, mit tehetnék hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy mar nagyon nagyon sok ideje nem tudok aludni. Tudom, nem egy életveszélyes komoly betegség ez, de mégis szeretném megkérdezni, hogy ha ez meg huzamosabb ideig folytatódni fog, lehet valami komolyabb betegségem is tőle?

Leirnam részletesen az egészet:

Kiskoromban kezdődött. Úgy 8-éves lehettem. Egy nagyon nagyon rossz dolog történt velem, ezt most ha lehet nem is részletezném... De annyira megviselt, hogy gyerek pszichológushoz kellett járnom, eleg sok ideig. (Mivel eleg régen volt ez már, kb úgy 1,5-év 2-év.-re saccolnek) A trauma miatt rettenetes rémálmaim voltak, és ettől én úgy bepanikoltam, hogy kialakult bennem egy szorongás, nagyon sokszor voltak panikrohamaim. Akkoriban ezt egy Rivotril nevű gyógyszerrel kezelték, nem kellett sokat szednem belőle nyilvan azért mert még elég kicsi voltam, egy nap azt hiszem felet kellett bevennem és a masik felét meg akkor ha rosszul voltam. Aztán sokat beszélgettünk a pszihologussal/pszichiáterrel a problémákról, idővel a rémálmaim is meg a szorongasaim is elmúltak. (Kb 2-év) De sajnos az alvaszavar az nem. Nem mertem aludni mert féltem hogy rosszat fogok álmodni, igy volt hogy csak szinleltem az alvást anyukám előtt es nem aludtam, volt hogy 2-éjszakát egyszerre szinleltem át,(aztan a 3.napra elaludtam) rettenetes volt. Azóta 14-év telt el es a helyzet csak annyiban változott, hogy nincsenek már remalmaim. Nem gondolok a multamban történt szörnyűségre, feldolgoztam. Az alvás nem megy, egyszerűen már mindent próbáltam! Altató teák, meditáció, nyugtató légzésgyakorlatok, sport, kemény fizikai munka, meleg tej, fulgyertya, valeria és sajnos bekell vallanom hogy eleg kemeny gyógyszereket is kipróbáltam. (Xanax, frontin) semmi esély, ezek közül a frontin ami hasznos volt, de nem szeretnék gyogyszerfuggo lenni, ezért mar régóta nem is szedem. (Természetesen az orvos írta fel ezeket) Azért kifejtenem hogy is telnek el általában az ejszakaim: lefekszem úgy éjfélkor, sokszor próbáltam már hamarabb is. Kb 3-4 körül elalszom, es reggel 8-9 orakkor kipattan a szemem. Ez a jobbik eset, ha minden éjszaka így telne el, a kérdést sem írnám ki ennyire szomorúan. :S a másik: lefekszem idoben, és egesz éjjel fetrengek. Reggel kikelek az ágyból hogy rendezzem a napi teendoimet... S aztan aznap este megint csak így telik el az éjszaka. Aztan nagyon faradt vagyok, nappal sem tudok aludni. 3.nap lefekszem, de akkor is ejjel 4-kor alszom el, es csak perceket tudok aludni... Ez megy ugy reggel 6-ig,( 10-perc alvás, 10perc meditalas az újból 10-perc alvásért)

S aztán mint akit fejbe vertek teljesen bekomalok, de annyira hogy meg soha sohasem volt ember aki engem ebben a stádiumban feltudott volna kelteni. Így alszok kb 4-órát es aztan pedig ugyanugy mennek a napok tovább... Hol így hol úgy. Sajnos az idő múlásával ezeket mar egyre nehezebben viselem,egyre többször kapok el betegségeket, rettenetes migreneim vannak és szédülök is. Mikor nem alszok,nem tudok semmire sem figyelni. Egyszerűen nem tudok dolgozni, folyamatosan fáj a fejem.. ( voltam ezzel a fejfájással már orvosnál, és nincsen semmi bajom, egyébként makk egészséges vagyok :))

Nem tudok kedves lenni senkivel, kiborulok, volt hogy órákon keresztül csak zokogtam mikor mar a 4-nem alvasos napnál tartottam. Nem tudok hajnali munkát vállalni, sőt ebben az állapotban semmilyet se. Mivel a szepsegiparban dolgozom, és nincs főnököm mert szabadúszó vagyok így most egyáltalán nem dolgozom. ( az esküvőnket szervezem, 20-nap mulva lesz) De ugy érzem ez az alvás zavar kihatással van a karrieremre, kihatással van a maganeletunkre is.

Mindezek mellett a régi orvosom csak gyógyszereket irt fel és nem küldött külön kivizsgálásra, mert úgy gondolta nem szükséges. Szerintem szükséges... Hiszen nem tudok teljes életet élni ezáltal. Ezert is atmentem egy masik haziorvosgoz, aki beutal majd egy kórházba és ott megvizsgálják, de most perpill nincsen TB-m ezert most meg nem tud, es ha majd tud akkor is hónapok mulva mehetek majd csak. ( A jövőhéten megyek az adohivatalba befizetni a TB-t)

Ti szerintetek mi lehet erre a megoldás? Ma sem tudtam aludni, annyira de annyira elegem van :(

Ne haragudjatok a helyesírási hibakért de telefonról írok, és tudom hogy nagyon hosszú lett, nagyon szépen köszönöm ha valaszoltok!! Legyen mindenkinek szep napja! :)



2017. febr. 5. 13:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnezest elfelejtettem beleirni hogy a 4-napnál már eleg keményen halucinalok, hiaba alszom 10-perceket. Persze nem alakokkal beszélgetek, meg kis manokkal, de pl a házunkban a szoba sarkában van egy szekrény. Kb 5-éve áll ott ugyanugy. Egyszer odanezek es nincs ott, ezen meglepődök vissza nézek, es már ott van. Ez mindig nagyon kiakaszt.... A koromat is elfelejtettem leírni. 21/L
2017. febr. 5. 13:17
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia

Én nem nagyon tudok segíteni. Maximum annyit, ami szerintem nem segít sokat, de azért elmondom: este ne fürödj/zuhanyozz le, hanem reggel. Igy reggel frissebb leszel, este meg fáradtabb.

Remélem minimálisan segítettem legalább.

2017. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Komolyan? Itt vársz megoldást? A megoldás már ott a kezedben, a kórházi beutaló. Azért sántít a történeted, ha nincs tb-d a háziorvos sem láthat el.
2017. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1- válaszoló: Köszönöm a válaszod! Sajnos ez nem segit, naponta 4x fürdők pont emiatt, hogy frisebbnek érezzem magam, de volt mar olyan hogy csak reggel, délelőtt, es este kb 6-körül fürödtem, es egyaltalan nem éreztem változást. Azert Köszönöm hogy szantal ram időt! :)

Kedves 2. Válaszoló:

Pontosan így írtam, idézem : Nincsen TB-m ezért most még nem tud! Ezért nem tud beutalni a kórházba, mivel nem fognak ellátni, hiszen nincsen tb-m... Nincsen a kezemben egy orvosi beutaló. Ha lenne, biztos hogy nem itt rinyalnek. És nekünk "család" orvosunk van. Az egesz családom oda jár, még az unokatestvereim is, meg a barátaim is. A szomszedunk, elég jóban van a szüleimmel... Gondolod ha bemegyek hozza, nem hallgat meg? Nekem azzal van a problemam, hogy o nem utal be. Akkor se, ha van tb-m. Ezert mentem el volegenyem orvosahoz, aki a mi korzetunkbe tartozik, es TB–nelku is vallthatok orvost HA a lakcím kartyam szerint ő hozza tartozok. Nem látott el o se, csak annyit mondott hogy elfog latni ha lesz tb-m de én szerintem teljesen egyértelmű volt a leírásban is. Nem itt várok segítséget, hiszen mar majdnem mindent próbáltam mar, pszichológustol-gyogyszerekig, gyogyteakig, csak abban a hiszemben voltam hogy talán küzd más is ezzel a problémával rajtam kívül, és segítőkész lesz, elmondja-leirja az ő történetét, es ha esetleg talált rá megoldást, azt is elárulja. Mert állítólag ez egy ilyen oldal, megpróbálunk segíteni másoknak, ha tanácstalan.. és nem mindenben hibát találni. :)

2017. febr. 9. 03:36
 5/8 anonim ***** válasza:
A trauma utáni stresszt még sem tudtad feldolgozni. Biztos valami súlyos trauma volt. Ha ennyire beteggé tesz a feszültség, hogy nem tudsz aludni, akkor az egészséged tönkre fog menni. A feszültséget csökkenteni kell, ha másképp nem enyhe nyugtatóval. Hiába vizsgálgatnak, nincs rá más megoldás. Arra vigyázni kell, hogy az adagot ne növeld!
2017. febr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyi volna a valós alvásigényed?

Fáradt/álmos vagy napközben?

2017. febr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Hát igen, nagyon súlyos trauma volt, talan a legfájóbb dolog amit egy kislány/nő átélhet. Tudom,hogy egy ilyen dolog az egesz életed átkiseri veled, de mégis azt hiszem én ha nem is 100%-ig, de jócskán elengedtem. Pozitiv ember vagyok, szeretetteljes emberek vesznek körül, egyébként minden rendben van a maganeletemben. Nincsenek anyagi problémáink, párkapcsolati bajok, nem gondolok rossz dolgokra se arra ami történt velem. Megis ez lehet a baj?!

Kedves 2.es válaszoló a napi alvas igényem 8-9- óra lenne. Igazából ritkán alszok annyit, de érzem ha nagyon sokat vagyok ébren, több lenne az igényem 8-óránál. Kifizettem a tb-t, még ezen a héten megyek a haziorvoshoz, hatha esetleg tud mondani valamit majd a kórházi kivizsgálás, ha pedig nem, akkor lehet megis neked van igazad és talan megsem tudtam elengedni ezt a regi dolgot annó...

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

2017. febr. 13. 23:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Én alvásrendelésre mentem először a pszichátriára, és ott nyugtatókat és altatókat próbáltak ki rajtam, mindtől rosszul voltam, mint akit megmérgeztek.


De adtak egy A4-es papírt is, amin olyan szertartások voltak, amik segítik az elalvást.


Akkor belgyógyászatra és neurológushoz küldtek az OPNI-ba, és a kettejük segítségével és a szertartásokkal sikerült visszaállítani az idegrendszeremet az elalvásra. Összevissza alszom, de ha leteszem a fejem az ágyban, hogy most aludni fogok, akkor perceken belül alszom.

A belgyógyász egy olyan antidepresszánst írt fel, amire azt mondta, hogy a negyedét vágjam le késsel, mert arra hat altatóként, aki nem depressziós. Próbáljam belőni a nekem megfelelő adagot belőle. Ez átmenetileg jó volt, mert aznap legalább aludtam mindig, amikor bevettem. De nagyon erős volt, és alig tértem utána magamhoz, úgyhogy ez tűzoltásnak jó csak.

A neurológus ötlete az volt, hogy Melatonint vegyek a gyógyszertárból, mert a tobozmirigy nem termel eleget belőle, ha nem tudok elaludni.

Na, a szertartással és a Melatoninnal együtt, meg életmódváltással együtt szép lassan megoldódott.

Meg kéne tedd, hogy pár hónapig, amíg nem gyógyulsz meg, ne vegyél semmi terhet a nyakadba, ne járj iskolába, munkába, de heti 2-3x legyen egy fix teendőd - pl. jógaóra - amin ha törik, ha szakad, ott kell lenned és teljesítened. A feszültség/elernyedés váltakozása is fontos ugyanis az idegrendszer kikapcsolásához.

2017. febr. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!