Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az iskolapszichológus mit tud...

Az iskolapszichológus mit tud kezdeni, ha pánikbetegséggel fordulok hozzá?

Figyelt kérdés
Valami papírt kapok róla, vagy továbbküld onnan pszichiátriára?

2017. febr. 5. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! (Eloszor is bocsi az ekezetek hianyaert.)

Biztos vagyok benne, hogy tovabbkuld, viszont abban is, hogy O is benne szeretne maradni a kezelesedben. (A panik betegsegnel-persze nem mindig!!- altalaban kozben szokas elkuldeni a beteget egy pzsichiaterhez is, aki felir altalaban valamilyen nyugtatot. Amennyiben indokolt persze: es ezt van, hogy felul biralja a pszichologus, nagyon okosan, de latnia kell Teged egy olyan szakembernek is, aki ahhoz ert, hogy azt mondja, hogy "vele szuletett" eredetu-e, vagy valamilyen trauma valtotta-e ki a panik betegsegedet.)

2017. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az iskolapszicholigus altalaban nem pszichologus, ugyanis elegge szrban van ahhoz az oktatasi rendszer, hogy kulon erre a posztra foglalkoztasson valakit. Ez vagy egy keves oraszamu szaktanar, vagy egy pedagogiai asszisztens. Nekik, ahogy egy igazi pszichologusnak is, titoktartasi kotelezettseguk van mindaddig, amig nem itelik ugy, hogy kozvetlen veszelyben vagy. Egyebkent a csaladsegitot, gyamugyet, vagy igazi pszichologust ajanl. Az ingyenes, havi 1 alkalmas maximum ir neked kedelyjavitot es xanaxot, vagy frontint, a fizetos erdemben is segit. Ha eljuthatnal fizetoshoz, nem kellene az iskolapszichologus. Ergo, a szuleidet igysem, ugysem erdekli. Keress baratokat, ok majd segitenek, a panikrohamok tenyleg kornyezeti hatasokra jonnek elo, tudsz, tudtok rajta valtoztatni. Ha meg drogozni akarnal, egy atlagos kozepiskolas azt is minden gond nelkul megoldja. Tudom, mert borsodi is vagyok, pedagogus is, meg meg panikbeteg is voltam. Gyozd le, kerj olyan segitseget, ami er is valamit. Ne bizz az oktatasi rendszerben, csalodni fogsz.
2017. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Jézusom. Lehet, hogy már nem aktuális, de nem tudom elnézni az előzőt. Iskolapszichológus biztos nem ad papírt pánikbetegségről, szerencsés esetben tovább fog irányítani olyan helyre, ahol terápiás ellátást kaphatsz (kerületi nevelési tanácsadó, családsegítő pl, ami ingyenes, magánpszichológus, ami fizetős), emellett pszichiáter közreműködésére is szükség lehet, hogy gyógyszert írjon (pszichológus nem ír gyógyszert, akár fizetős, akár nem, mert nem orvos, a pszichiáter meg igen). Iskolapszichológus egyébként törvény szerint csak pszichológus végzettségű személy lehet, semmi más.
2017. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!