Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e lehetőségem kijutni...

Van-e lehetőségem kijutni ebből a depresszióból és normális életet élni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezen az oldalon már mindenki halálra unja a segítségre vágyó tiniket, én azonban (sajnos) egy vagyok közülük. Korábban éppen ezért nem akartam ezt kiírni, de most megtettetm, mert úgy érzem, nincs más esélyem.

Tehát:

depressziós vagyok és fogalmam sincs mit kezdjek vele. Teljesen tanácstalan vagyok, képtelen vagyok boldogságot érezni, rengetegszer gondolkodok az öngyilkosságon.

Gyakorlatilag egész életemben egy teljes lúzer voltam. Nincsenek barátaim, sőt, hogy pontosabban fogalmazzak, a családomon kívül senkim sincs. És a probléma az, hogy nem akarok barátot. Ez így és most hihetetlenül hangzik, de az egyik felem nagyon szeretne kitörni a magányból, a másik viszont még a barátság gondolatát is elrettentőnek tartja.

Gyakran cikiztek korábban a suliban, és rájöttem, miért: mert egy életképtelen, antiszociális valaki vagyok.

Jogot tanulok, de nem érdekel. Fogalmam sincs, mi érdekel. Azért keztem el jogot tanulni, mert úgy éreztem, hogy ez áll hozzám a legközelebb, de az utóbbi félévben csak szenvedtem vele. Most jön a második szemeszter és szó szerint félek attól, hogy ismét visszamenjek az geyetemre...

A depresszióm pedig szörnyű, és gyakran érzem azt, hogy semmiféle kiutat nem fogok találni ebből.


Aki elolvasta, annak köszi, és mindenkinek megköszönöm, aki megpróbál segíteni!


2017. febr. 6. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
2017. febr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Végezz rendszeresen testmozgást, táplálkozz helyesen (több gyümi, zöldség, kevés hús), puhenj rendszeresen, olvass jó könyveket. Lássuk mi lesz
2017. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ~Gold'Y# válasza:

Szia, gondolj bele, hogy a depresszió olyan, mintha te egy mély vízben uszkalnal, a víz felszínén felhőtlenül érzed magad, de a fenéken öngyilkos leszel. Ahogy olvastam te egyre jobban elmerülsz. Fontos, hogy tudd az eletnel nincs szebb dolog a világon. Lehet, hogy te ezt most épp nem így látod, de ez így van. Nekem segített az, hogy mindent elmondtam apukámnak, ő pedig megnyugtatott. Az öngyilkosságra pedig ne is gondolj, az nem megoldás. Ahogy apukám mondaná: ,,Az öngyilkosság hatalmas marhaság, az egész életedet elb*szod vele."


Nagyon remélem hogy hamarosan lekuzdod ezt, iratkozz be pszichológushoz, beszélgess róla, mozogj, sportolj. A barátkozas pedig nagyon jót tenne!!!!! Egy barát, akivel akár kibeszelheted, vagy hulyeskedhetsz. A lényeg, hogy ne gondolj rá!!!!


Legyen szép napod! :)

2017. febr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!