Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkos gondolatok...

Az öngyilkos gondolatok milyen szintig normálisak?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen szintig sem azok. Az ongyilkossag semmire nem megoldas.
2017. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyan szintig, ameddig ez nem megoldásként, hanem gondolatkísérletként jelentkezik. Fiataloknál ez természetes, mint ahogy bárminek a végiggondolása természetes. A probléma akkor jön, ha komolyra veszed, és a részleteket kezded tervezgetni.
2017. febr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is van az a szint, amikor még csak gondolatkísérletként jelentkezik. Pl. én is elképzeltem már, hogy ha mondjuk közölnék velem, hogy halálos beteg vagyok és a hátralévő időszakban garantáltan nagy szenvedés várna rám, akkor elképzelhető, hogy nem várnám meg a fájdalmas véget. (Közben pedig tudom, hogy egy ilyen szituációban talán felülkerekedne az életösztön.)


A gond akkor van, amikor valaki egy megoldatlan helyzetben tekinti az öngyilkosságot alternatívának, tehát konkrétan megpróbál kimenekülni egy olyan helyzetből, amire reálisan lenne más megoldás is (még ha nem is egyszerű és kézenfekvő megoldás). Mert a depresszióból, párkapcsolati problémákból, stb.-ből ki lehet jönni, még ha nem is könnyen, de lehetséges. Van másik alternatíva.

2017. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 3. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
A gondolatkísérlet sem normális szint már. A depresszió tünete lehet ha valaki öngyilkosságra gondol, de a tervezgetés már nagyon súlyos állapotra utal.
2017. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!