Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, ez ugye nem depresszió?

Segítség, ez ugye nem depresszió?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta nagyon sokat sírok,de csak mostanában alakult át ez a sírás,tulajdonképpen valamiféle szükségletté,naponta kell,hogy kisírjam magam. Gyakran gondolok a halálra,arra.hogy semmit nem értem el eddig,és nem is fogok,mikor utazok metrón elgondolkodom,milyen lenne ha beugranék elé,meg ilyenek.Kezdem érezni,hogy a páromat is egyre jobban lököm el magamtól,félek ezeket elmondani neki,nem akarom,hogy lelki selejtnek nézzen és úgy kezeljen mint egy idegbeteget. Mi tudna segíteni ezen szerintetek?
2017. febr. 7. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
De sajnos lehet depresszió és ha már megfordult a fejedben az öngyilkosság gondolata,akkor nem ártana minél előbb pszichiátriai segítséget kérni.
2017. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem lennék öngyilkos,mert tudom,hogy utána nagyon rossz lenne a családomnak és a barátaimnak és nem akarom,hogy anyám is kárt tegyen magában,vagy a párom(aki alapból hajlamos lenne rá szerintem).
2017. febr. 7. 22:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű hogy depresszió, de az is lehet hogy a mindennapi stresszt így tudod elűzni ha kisírod magadból. Én is így szoktam, hogy ha érzem hogy sokmiden összegyűlt rossz/szomorú dolgokra gondolok amik az utóbbi időkben történtek, és kisírom magamnak. Utána jobb. Mondjuk ezt 2-3 havonta szoktam. A mindennapos elég durva. Biztos hogy valami lelki dolog áll a dolog hátterében! Ez nem hétköznapi, és a sok negatív gondolkodás is rájátszik, így több mint valószínű hogy depressziós vagy. De lehet hogy csak sok rajtad a nyomás. Azért a helyedben elmennék pszichológushoz. Vagy kezdetnek az is jó ha az interneten talált "depresszió tesztet" kitöltöd. Sokat segíthet.
2017. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj erről a pároddal. Jó megosztani ezt valakivel akiben megbízol.
2017. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsóka__ válasza:

Régen, amikor rossz kedvem volt, mindig elkezdtem hallgatni a kedvenc együttesemet a Jazz+Az-t és ettől mindig sokkal jobb lett a kedvem. Ez nekem akkor nagyon nagy segítség volt, utána sokkal jobban éreztem magam. Lehet, neked is van kedvenced, akik felvidíthatnak.

Aztán találtam olyan elfoglaltságot magamnak, amivel ez a rosszkedv teljesen elmaradt. Keress te is valamit, amivel szívesen töltöd a szabadidődet. Nézd kevesebbet a TV-t, sétálj nagyokat, és unatkozás helyett keress valami elfoglaltságot. Sokat fog segíteni.

2017. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!