Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért Fontos hogy egy pszichés...

Miért Fontos hogy egy pszichés "beteg" gyógyszert szedjen?

Figyelt kérdés

Vitákat kerüljük!!!! Fejtések ki a véleményeteket kérlek vita nélkül!

Sokat olvasom ezt a kategóriát és folyamatosan azt látom hogy a válaszolók 80%-a a komolyabbnál komolyabb gyógyszeres vagy még ennél is komolyabb kezelésekre utasítja a "beteg" kérdezőt. Semmi értelme a gyógyszereknek!!!!!! Én sem szedek gyógyszert még is életben vagyok és szerintem igen is képes vagyok teljes életet élni még így is hogy a problémáim igen komolyak.

Nekem mániás depresszióm van és ezt megfűszerezi a sok pánikroham is amit bizonyos helyzetek váltanak ki. Ha esetleg van az olvasóim közt olyan aki Szintén Pszichés "beteg" felhívnám a figyelmét arra hogy csak azok szednek gyógyszert akik nem akarnak jobb életet élni. Nincs értelme pénzt és időt ölni pszichológusba és gyógyszerekbe mert a gyógyszerek fordítva is hathatnak ahogy nálam is történt és még jobban tönkre tehetnek minket! Inkább vegyünk egy nagy levegőt és és tegyünk azért hogy jobban érezzük magunkat! 12 évesen lettem diagnosztizálva mániás depresszióval( Bipoláris zavarral) Azt mondták olyan súlyos hogy csak a pszichiátria menthet meg hogy életben maradjak rengeteg gyógyszerrel és kezeléssel. Nem engedtem ennek és megkérdem a pszichológust hogy ne adja ezt papír formába felejtse el ezt az egészet. Szerencsémre így is tett. 2 évvel később rendszeres borzasztó fejfájással mentem neurológushoz aki nyugtatókat írt fel hogy jobban tudjak aludni hátha attól jobban leszek de ellenkező képp hatottak a gyógyszerek így nem szedtem többet. Nem is mentem vissza a dokihoz. Azóta nem szedek semmit nem járok orvosokhoz sem mert felesleges. Én élni akarok! Csak azok nem tudnak letenni a gyógyszerekről, kezelésekről akik nem is akarnak és kiakarnak tűnnik és elvárják hogy mindenki csak rájuk figyeljen.... Ez nagy hiba. Persze nekem is jól esne néha egy kicsit több figyelem de az élet a mai világban nem így megy! Mindenki rohan folyton a munkába utána a gyerekekért majd haza és még főzni takarítani is kell. Nincs időnk arra hogy egymással foglalkozzunk! Ezt kell elsősorban felfogni és elfogadni hogy a mai világ nem arról szól hogy van mindenre időnk! Örüljünk a családdal és szeretteinkkel töltött pillanatoknak és ne várjuk el hogy több idejük legyen ránk mert nem lesz! Ezt kell elfogadnotok! Nem vagytok betegek ahogy én sem! Ez csak egy állapot amit mi magunk tudunk csak kezelni!

19 éves Lány vagyok. Köszönöm ha elolvastad és véleményezel!



2017. febr. 8. 14:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%

Köszönöm kérdező, hogy megvédtél. Itt a bunkó 76 %-ossal is gond van:

"Már ott látszik, hogy fingod nincs az egészről, hogy egy mondatban felmerül nálad a pszichológus és a gyógyszer lehetősége - pszichológus ugyanis nem írhat receptet, gyógyszert. Azt javaslom, hogy kicsit vegyél vissza az óriási arcból, mert tök hülye vagy az egészhez, így pedig csak égeted magad, valódi segítséget nem nyújtasz a rászoruló ismerősödnek. "


Először is: nem "arcoskodtam" elmondtam a véleményemet. Az, hogy te bunkó vagy és nekem támadtál, arról se én tehetek.

Másodszor: "Azt javaslom, hogy kicsit vegyél vissza az óriási arcból, mert tök hülye vagy az egészhez, így pedig csak égeted magad, valódi segítséget nem nyújtasz a rászoruló ismerősödnek. "


Nem vagyok hülye semmihez, tévesen ítélkezel, és csak magadat minősítetted.

Harmadszor: Valódi segítséget egy jó pszichológus, pszichiáter nyújt. Erről beszéltem.


És ez rád férne bunkó 76 %-os, mert nagyon frusztrált, és ideggyenge vagy.


Kérdezőnek pedig: továbbra is tartom, hogy bármely gyógyszer csak ront az állapoton, mert vagy hozzászokik, mint egy droghoz, de a legtöbb esetben ehhez még súlyos képzelgések, depresszió, stb. is társul. Tehát nem jobb lesz, hanem ront...


Továbbra is azt mondom, hogy amelyik pszichológus és pszichiáter nem képes lelki szinten segítséget nyújtani a gyógyszertömködés helyett, az nem pszichiáternek, pszichológusnak való.


És igenis: vannak pszichológusok (jó páran!), akik ilyen-olyan szereket írogatnak fel! Úgyhogy jól gondold meg, hogy ki a hülye "kedves" és nagyon ostoba 76 %-os!

2017. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%

#12 És továbbra is véded a saját marhaságod úgy, hogy fogalmad nincsen, mi a különbség egy mentális betegség (amelyet a pszichiáter kezel) és egy személyiségzavar (pszichoterapeuták szakterülete) között. Utóbbi a "lelki betegség", amelyet kognitív speciális pszichológiai módszerekkel lehet és kell kezelni, gyógyszer maximum akkor szükséges, ha betörhetetlen. Az agyban felboruló szerotonin, noradrenerg és dopaminerg rendszerhibákat nem, a hangulatzavarokat ezek okozzák. Kezdj egy picit olvasgatni, mondjuk a vonatkozó szakirodalomban ahelyett, hogy csuklóból okoskodsz olyan dolgokról nagy pofával, amihez nem értesz. Hogy nem tudod és nem érted, az nem baj, csak ne okoskodj benne. Én sem oktatom ki az építészmérnököt, hogyan tervezze meg a tetőszerkezetet, mert lehet az első tízcentis hó után leszakad.


Kérdező: bipolárist nem tud pszichológus karbantartani, ezt ők is tudják, ha gyanú van ilyenre, már akkor küldik tovább a pácienst. A 40 éves "barátnőd" karbantartja a kissé érzékeny és teátrális személyiségedet, ezzel semmi baj nincs. De ne kezdjük rád sütni a bipoláris diagnózist, mert az ilyen hülyék miatt szenvednek a valódi bipolárisok (és depressziósok, szorongásos zavarokkal küzdők, stb.), akiket megbélyegeznek, gyenge jellemnek titulálnak, mert néhány hisztronikus természetű ember önmagát "betegnek" mutatja, majd nagy "csodával" és "önerőből" meggyógyul.

2017. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

Még valamit te sötét és felelőtlen 12-es: "És ez rád férne bunkó 76 %-os, mert nagyon frusztrált, és ideggyenge vagy. "


Nem vagyok ideggyenge, hanem veled ellentétben picikét több időt töltök bipolárisok, depressziósok, borderline-osok és egyéb mentális betegek között. Tudod hány hozzád hasonló ostobával találkoznak egy átlag pszichiátrián nap mint nap? Két tucattal orvosonként/pszichológusonként. És nincs szomorúbb, mint amikor a témát messziről ugató idióták miatt a páciens elhagyja a gyógyszereket és bäszik a pszichoterápiára, majd két-három hónap múlva visszakerül valamelyik sebészetről vagy belgyógyászatról, mert savat ivott, felvágta az ereit vagy éppen túllőtte a kábszit. Mert elmagyarázta neki a hozzád hasonlóan rettenetesen hozzáértő Marcsika vagy Józsika, hogy a gyógyszer hülyeség, és valójában gyenge jelleme miatt tart ott, ahol. Csak a Marcsika meg a Józsika eltűnik, a pszichiáter/pszichológus meg együttes erővel takarítsa a szärt. És indulhat a terápia - nem, nem nulláról, hanem mínusz százról, hála a Marcsikáknak és Józsikáknak...

2017. febr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
#10-es vagyok, teljesen egyet értek a "76%"-os :) válaszaival. Valójában 19 évesen a személyiséged a béka segge alatt van. Amúgy meg kiskorúként a szüleidet tájékoztatta volna ha tényleg érdekelte volna őt az önsajnálatod.
2017. febr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%

"NEM BETEGSÉG!!!!!! "


Ami neked van az lehet nem az, de a bipolaris szemelyisegzavar nagyon is az.

2017. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%

"továbbra is tartom, hogy bármely gyógyszer csak ront az állapoton, mert vagy hozzászokik, mint egy droghoz, de a legtöbb esetben ehhez még súlyos képzelgések, depresszió, stb. is társul. Tehát nem jobb lesz, hanem ront... "


T etenyleg sik hulye vagy az egeszhez. En csak annyit kerdeznek, hogy honnan veszed a batorsagot, hogy szaktudas nelkul tanacsokat osztogass? Ezzel siman veszelyezteted az ismerosod eletet!

Ha megoli magat mert te olyan qrva okos voltal es bolcsen tanacsokat osztogattal neki, azzal hogyan fog elszamolni a lelkiismereted?


terjetek mar magatokhoz bakker!

2017. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Szaktudás semmit sem ér.... Az aki ezt kitanulja diplomázik ezekből semmit sem tud arról milyen is valójában. Nem ismertek még is elitéltek. Itt bukott ki az igazság. Még mindig ott van kétszer is irtam hogy a vitákat kerüljétek. És ezek után meg felesleges leirnom mert ugy is kamunak tartjátok de kerültem kórházba öngyilkos kisérletnek köszönhetően mert elegem lett az ilyen idiotákbol és abbol hogy kényszeriteni akartak a pszichologushoz járásra. És utána sem voltam hajlandó elmenni. Akkor ott beszélt velem egy pszichiáter és ennyi. Nem kényszeríthetnek. 1 évig vissza kellett járnom hozzá de az is abbol ált hogy nem beszéltem vele se és másokkal se ezekről. A szüleim viszont igen. De ez persze kamu mind amit eddig irtam és elmeroggyant vagyok aki elhagyta a dilibogyoit. Itélkezni és támadni azt nagyon tudtok.
2017. febr. 8. 20:02
 18/25 anonim ***** válasza:

"Szaktudás semmit sem ér.... Az aki ezt kitanulja diplomázik ezekből semmit sem tud arról milyen is valójában. "


Aha. Ez is egy vilagnezet.


Az nem fordult meg a fejedben soha, hogy igaza van azoknak, akik szerint orvoshoz kellene menned? Szerinted normalis az ongyilkossagi kiserlet?


Kozeli rokonom tenyleg bipolaris. Amikor a manias fazisban van akkor mindent qrvara tud, osztja az eszt, porog, baratkozik, csekkolja a facebook-ismeroseimet, veluk is baratkozik, megint okoskodik, megint porog, ha nem hallgatnak ra agressziv lesz... Tragedia. Es persze olyankor o is meg van gyozodve rola hogy neki semmi baja, rajta kivul mindenki hulye, az orvosokkal bezarolag, neki nem kell gyogyszer, ot hagyjak beken, o epp most megfejti a vilagot.


Aztan jon a depresszio, olyan szinten hogy csak ulni tud es nezni maga ele. Most volt egy kulonosen huzos fazis, vegul belatta hogy orvosi segitseg kell, nehany het alatt osszekalapaltak annyira a pszichiatrian hogy egesz jol van, beallitottak rendesen a gyogyszereit, de az is kemeny volt, kulonosen az eleje.


De elore felunk hogy megint jon a manias fazis, megint elhagyja a gyogyszereket...

2017. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
53%
Ez az egész topic egy látlelet.
2017. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
es tudod mi a tragikus? Mivel ebben nottem fel igy pontosan tudom ket-harom mondat utan hogy eppen milyen fazisban van. A hanghordozasabol, a mondatszerkesztesebol, a szohasznalatbol...
2017. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!