Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért Fontos hogy egy pszichés...

Miért Fontos hogy egy pszichés "beteg" gyógyszert szedjen?

Figyelt kérdés

Vitákat kerüljük!!!! Fejtések ki a véleményeteket kérlek vita nélkül!

Sokat olvasom ezt a kategóriát és folyamatosan azt látom hogy a válaszolók 80%-a a komolyabbnál komolyabb gyógyszeres vagy még ennél is komolyabb kezelésekre utasítja a "beteg" kérdezőt. Semmi értelme a gyógyszereknek!!!!!! Én sem szedek gyógyszert még is életben vagyok és szerintem igen is képes vagyok teljes életet élni még így is hogy a problémáim igen komolyak.

Nekem mániás depresszióm van és ezt megfűszerezi a sok pánikroham is amit bizonyos helyzetek váltanak ki. Ha esetleg van az olvasóim közt olyan aki Szintén Pszichés "beteg" felhívnám a figyelmét arra hogy csak azok szednek gyógyszert akik nem akarnak jobb életet élni. Nincs értelme pénzt és időt ölni pszichológusba és gyógyszerekbe mert a gyógyszerek fordítva is hathatnak ahogy nálam is történt és még jobban tönkre tehetnek minket! Inkább vegyünk egy nagy levegőt és és tegyünk azért hogy jobban érezzük magunkat! 12 évesen lettem diagnosztizálva mániás depresszióval( Bipoláris zavarral) Azt mondták olyan súlyos hogy csak a pszichiátria menthet meg hogy életben maradjak rengeteg gyógyszerrel és kezeléssel. Nem engedtem ennek és megkérdem a pszichológust hogy ne adja ezt papír formába felejtse el ezt az egészet. Szerencsémre így is tett. 2 évvel később rendszeres borzasztó fejfájással mentem neurológushoz aki nyugtatókat írt fel hogy jobban tudjak aludni hátha attól jobban leszek de ellenkező képp hatottak a gyógyszerek így nem szedtem többet. Nem is mentem vissza a dokihoz. Azóta nem szedek semmit nem járok orvosokhoz sem mert felesleges. Én élni akarok! Csak azok nem tudnak letenni a gyógyszerekről, kezelésekről akik nem is akarnak és kiakarnak tűnnik és elvárják hogy mindenki csak rájuk figyeljen.... Ez nagy hiba. Persze nekem is jól esne néha egy kicsit több figyelem de az élet a mai világban nem így megy! Mindenki rohan folyton a munkába utána a gyerekekért majd haza és még főzni takarítani is kell. Nincs időnk arra hogy egymással foglalkozzunk! Ezt kell elsősorban felfogni és elfogadni hogy a mai világ nem arról szól hogy van mindenre időnk! Örüljünk a családdal és szeretteinkkel töltött pillanatoknak és ne várjuk el hogy több idejük legyen ránk mert nem lesz! Ezt kell elfogadnotok! Nem vagytok betegek ahogy én sem! Ez csak egy állapot amit mi magunk tudunk csak kezelni!

19 éves Lány vagyok. Köszönöm ha elolvastad és véleményezel!



2017. febr. 8. 14:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
49%
Elárulom nagylány, a pszichiátriai betegek többségének a betegségbelátása nulla. Ezért létezik a kényszergyógykezelés fogalma, mert nem tudom elmagyarázni a szkizofrénnek, hogy valójában csak hallucinál, ahogy a mániás fázisban lévő bipolárisnak sem, hogy nyolc általános végzettséggel tán nem kéne jelzálogot tenni a családi otthonra, mert ő egyetemre megy három hónap múlva...
2017. febr. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
51%

Pedig kell gyógyszer a bipoláris zavarra,a 76%-os válaszolónak(xd) van véleményem szerint igaza.

Én is szenvedek vele évtizedek óta,és mikor leírta hogy igen,fürdeni sincs ereje az alsó szakaszban a betegnek,magamra ismertem,az borzasztó,és hónapokig eltartana gyógyszer nélkül.

A kedves Kérdező is majd rájön erre 10 éven belül,most még nem. Ne így legyen,azt kívánom,mert nem jó dolog:(

2017. febr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nekem van betegségbelátásom,de megmondom őszintén,végiggondolva az elmúlt 25 évet,kizárólag az alsó szakaszokban,hát nehéz is lenne a folyamatos rosszullétek mellett,ha nem lenne.

Az instabil önkép,az életvezetés kaotikus volta, a folyamatos szomatikus tünetek,a szélsőségesen hullámzó hangulat,és főleg a depressziós,alig elviselhető,fekvős időszakok együttesen jelentik ezt a "drága" betegséget.

Ezt gyógyszer nélkül? Az alsó szakasznál egy vödör antidepresszáns is hetekig emelt adagban szed ki,legalább annyira,hogy létezni tudjak,nagyjából.

Így van ez.

2017. febr. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mamáám.

Szintén 19 éves lány vagyok. Pár éve süllyedtem le gyenge, majd onnan közepesen erős depresszió szintjére. Persze én nem akartam járni, mert hű, én csak de kamasz vagyok, meg hú, majd elmúlik.

Ja. Nem múlt. A saját bántalmazásomig jutottam, mire beláttam, hogy ha kicsit magamba néznék és tennék azért, hogy ne legyen ilyen csökött sz*r életem, jó lenne. Pszichológus, onnan pszichiáter, antidepresszáns, és elvágtam magam körül a mérgező kapcsolatokat, akik csak lejjebb húztak.

Nem mondom, hogy teljesen jól vagyok. De kb 1 éve szinten tudom tartani magam gyógyszerek, pszichológus nélkül. Ha magányos vagyok barátkozok. Ha bármi bajom van a körzeti orvos megoldja (pl alvászavar).

Mindehhez az kell, hogy az ember néha belássa - beteg.

Te viszont nem vagy az. Én is sokat gondolkodtam anno a mániás depresszión, mert vad érzelmi hullámvasúton ültem, de ez egy olyan diagnózis, amit csak később lehet biztosan felállítani, mikor már az ember elmúlt ~22, és nincsenek vészes posztpubertás változásai.

Ha pedig szerinted ez a szakterület hülyeség, minek hiszel a 40 éves "barátnődnek"?

- Üdv, 19 éves, mentális poklokat megjárt, amúgy pszichológusnak készülő lány...

2017. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha valaki a "barátnőjének" nevezi a tudjuk kit, akkor már ott (is) baj van. Mert nem barátkozni jársz oda. Vagy ő járt hozzád?! ... Látod milyen sokan lesajnálnak ifjú kérdező. Mint bipoláris mondom, tényleg van nálad valami agyi hiba, csak ezt butaságnak hívják, meg valami kamaszkori változásnak, ami nálad nem időben érkezett xD
2017. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!