Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyteákat, vitaminoka...

Milyen gyógyteákat, vitaminokat, természetes gyógyszereket ajánlotok nyugodt, mély, lehetőleg álomtalan alváshoz?

Figyelt kérdés
Stresszes időszakomat élem, ezért sokszor nyugtalanul alszom. De gyógyszereket nem akarok szedni. Valami hatásos módszer, vagy tea, magne b6hoz hasonló vitamint tudtok ajánlani, amitől nyugodtan és kielégítően átaludhatom az éjszakát?

2017. febr. 8. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Valeriana, Valeriana Relax, Valeriana Harmony(macskagyökér), Sedogelat Classic filmtabletta, Hova, Valinda, stb. Ezek mind nyugtatók.

A Hova Noctis bevont tabletta egy hagyományos növényi gyógyszer, amely macskagyökér és golgotavirág száraz kivonatát tartalmazza, A készítmény a stressz által okozott elalvási nehézségek kezelésére javasolt.

2017. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kamilla. Imádom!


Jó a gyomoridegre is.

2017. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én levendulateát szoktam inni, ha nem tudok elaludni, nekem segít. Kicsit keserű, de mézzel kellemes.
2017. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es kamillateaból melyiket fogyasztod? mert én a herbáriásat, ami ilyen tasakba van egy jó adag kamillavirágzat.


Milyen mennyiségben és hogyan készíted el a teád, hogy jól hasson?

2017. febr. 8. 21:06
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Ennek mi koze az ezoteriahoz? XD

Ezek teai mind jok:

Harsfalevel es viragzat, macskagyoker(ebbol van a valeriana kivonat amugy), orbáncfű szerintem a legjobb, kamilla, levendula, galagonya, fehér fagyöngy. Én a hárs, orbancfu kombót ajánlom az tenyleg segit! :) persze sokat kell belole inni. Napi 1,5 liter és legalabb 6-8 orat azzon, ne túl forró vizzel forrazd le és kerüld a fém tárgyakkal, kanállal való erintkezeset a teanak.

2017. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik jó :)

Kamillavirágzat, filteres. Nekem mindig más és más van. Én úgy készítem el, hogy kb. 1 literhez adok 4 db filtert. Mivel, hogy egy csészéhez (kb. 2-2,5 decihez) kell 1 db filter.

Ezt vagy "simán" megiszom (nekem ez így jót tesz a gyomromnak a keserűanyag ami benne van), vagy csináltam már olyat, hogy egy nagyon pici fahéjat beleszórok. A kedvencem az lenne, ha mindig jó sok mézzel és citromlével ihatnám, de persze a méz nagyon hízlaló, mert amilyen mennyiségben én iszom ezt a teát, ahhoz kb. 2 nap alatt simán elfogyna egy fél literes méz :)

De nem baj, mert én csak úgy simán is szeretem :)


Az jutott még eszembe, hogy a párnádra is csepegtethetnél 1-2 csepp levendulát (isteni!), és attól mély álomba szenderülnél :)


Nálam ez is nagyon bevált, elég jól bebódulsz tőle :)

2017. febr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja: ami még fontos, hogy ez ne forró legyen, tehát ne úgy igyad, hanem olyan kihűltebb, langyoskásabb állapotban :)
2017. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mulungu tea

kratom tea nagy dózisban

argetín mate tea

2017. febr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fentiek mellett kiválló tapasztalatom van a herbária idegnyugtató teakeverékével.


Álom nélküli alvásra ne vággy!Az,csak a temetőben lesz!


Az agy jobbfele alvás alatt végzi szelekciós, feldolgozó munkáját.Ahhoz,hogy ne ébredj fel az intenzív álmoktól,ébrenlétben kell feldolgoznod stresszoraidat!


Ne feledd!A stressz hasznos dolog! Az ad különleges erőt a macskának is,hogy a kutya elől elfusson,vagy eredménnyel megküzdjön vele.A baj akkor van,ha folyton küzdenie kell!


A stressz hasznos,ha van lazításra lehetőség!

Arra sokat szolgálhat a testedzés,a klasszikus zene hallgatás,az imádság meditációja.(Nem elsősorban az imák szajkózására gondolok,hanem az Istennel való oda-vissza beszélgetésre.)

2017. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Elég pálinkát iszól bekábúlsz tőle és valószínűleg nem leszöl másnapos holnapra legalább is ,ha elég tiszta a' pálinka .
2017. febr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!